Statistika našeho portálu

  • 84 324 Akcí v kalendáři
  • 5 367 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Masopust ve Znojmě 2018

13.02.2018 - 13.02.2018 Znojmo

Atlas Česka si dovoluje pozvat každého z milovníků dobré zábavy a nespoutaného veselí do malebného jihomoravského města Znojma, které se každoročně v únoru změní v místo zasvěcené masopustním radovánkám.Co Vás zde čekáOblíbený "Masopust ve Znojmě" je třídenním lidovým svátkem, který se slaví jíž několik staletí. Hlavní náplní znojemského masopustu je slavnostní průvod masek, který se koná ve…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Atlas Česka si dovoluje pozvat každého z milovníků dobré zábavy a nespoutaného veselí do malebného jihomoravského města Znojma, které se každoročně v únoru změní v místo zasvěcené masopustním radovánkám.

Co Vás zde čeká

Oblíbený "Masopust ve Znojmě" je třídenním lidovým svátkem, který se slaví jíž několik staletí. Hlavní náplní znojemského masopustu je slavnostní průvod masek, který se koná ve vybraný den v centru tohoto překrásného města. Tradičně jej zahajuje starosta Znojma, který hlavním postavám průvodu předává symbolický klíč od města. Od městského úřadu se pak masky vydávají směrem k Masarykově náměstí, kde na ně čeká improvizované pódium s bohatým doprovodným programem.

Účastnit se jej můžete i Vy, pokud tedy splníte jedinou podmínku – dostavíte se v libovolné masce a rozšíříte tak počet barevných maškar. I pro ostatní pak bude k dispozici několik stánků s prodejem ručně vyráběných předmětů, které Vám tento slavnostní den budou po celý zbytek roku připomínat. Neváhejte proto ani chvilku a přijeďte si užít nefalšované masopustní veselí!

 

Ve Znojmě najdete celoročně řadu dalších akcí. Masopustní akce konané v celé republice si můžete prolistovat v našem kalendáři akcí.

Masopust ve Znojmě 2018

Podrobný bohatý program zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 19. listopad

Dnes má svátek Alžběta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete