Statistika našeho portálu

  • 98 868 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Masopustní průvod masek v Jindřichově Hradci 2018

11.02.2018 Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je turistickým skvostem oblasti plné malebných rybníků, tajemných lesů a rovinatých polí. Jižní Čechy patří k nejnavštěvovanějším lokalitám celé naší republiky, k čemuž přispívá i několik desítek kulturních akcí, připomínajících tradice a bohatou historii tohoto kraje plného architektonických památek, přírodních scenérií a vřelých obyvatel. Během února se v mnoha obcích a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jindřichův Hradec
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Jindřichův Hradec
Obec
Jindřichův Hradec

Fotogalerie k článku

Jindřichův Hradec je turistickým skvostem oblasti plné malebných rybníků, tajemných lesů a rovinatých polí. Jižní Čechy patří k nejnavštěvovanějším lokalitám celé naší republiky, k čemuž přispívá i několik desítek kulturních akcí, připomínajících tradice a bohatou historii tohoto kraje plného architektonických památek, přírodních scenérií a vřelých obyvatel. Během února se v mnoha obcích a městech koná tradiční masopustní veselí, přičemž jedním z nejnavštěvovanějších je "Masopust v Jindřichově Hradci".

Na co se můžete těšit

Začátek této oblíbené akce je již tradičně směřován k baráčnické rychtě, odkud ulicemi historického centra prochází pestrobarevné procesí maškar, doprovázené veselými muzikanty a divadelníky. Na Masarykově náměstí se můžete těšit na tradiční divadelní představení a následný přesun do centra oslav na náměstí Míru. Vzhledem k blížícímu se půstu se všichni účastníci mohou těšit na hodování ve velkém stylu. Chybět nebudou zabijačkové pochoutky, sladké masopustní speciality ani dostatek dobrého pití. To vše za doprovodu bohatého programu, zahrnujícího soutěže v pojídání jitrnic a pití piva, dětského maškarního karnevalu, pochovávání basy či zpěvu a tance. Masopustní veselí se pak přenáší i do okolních restaurací a kaváren, které oplývají radujícími se hosty až do pozdních nočních hodin.

Masopust v Jindřichově Hradci 2018

Čeká na vás Masopustní průvod masek, hudební vystoupení kapely Ukrutanka, soutěž v pojídání jitrnic a pití piva.

Občerstvení zajištěno.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Novoroční ohňostroj 2023 - Třeboň

01.01.2023 - 01.01.2023
Masarykovo náměstí

Na přelomu roku 2022/2023 se po tříleté pauze můžeme těšit na ohňostroj u příležitosti zahájení Nového roku 2023. Bude…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete