Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Masopustní průvod masek v Jindřichově Hradci 2018

11.02.2018 Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je turistickým skvostem oblasti plné malebných rybníků, tajemných lesů a rovinatých polí. Jižní Čechy patří k nejnavštěvovanějším lokalitám celé naší republiky, k čemuž přispívá i několik desítek kulturních akcí, připomínajících tradice a bohatou historii tohoto kraje plného architektonických památek, přírodních scenérií a vřelých obyvatel. Během února se v mnoha obcích a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jindřichův Hradec
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Jindřichův Hradec
Obec
Jindřichův Hradec

Fotogalerie k článku

Jindřichův Hradec je turistickým skvostem oblasti plné malebných rybníků, tajemných lesů a rovinatých polí. Jižní Čechy patří k nejnavštěvovanějším lokalitám celé naší republiky, k čemuž přispívá i několik desítek kulturních akcí, připomínajících tradice a bohatou historii tohoto kraje plného architektonických památek, přírodních scenérií a vřelých obyvatel. Během února se v mnoha obcích a městech koná tradiční masopustní veselí, přičemž jedním z nejnavštěvovanějších je "Masopust v Jindřichově Hradci".

Na co se můžete těšit

Začátek této oblíbené akce je již tradičně směřován k baráčnické rychtě, odkud ulicemi historického centra prochází pestrobarevné procesí maškar, doprovázené veselými muzikanty a divadelníky. Na Masarykově náměstí se můžete těšit na tradiční divadelní představení a následný přesun do centra oslav na náměstí Míru. Vzhledem k blížícímu se půstu se všichni účastníci mohou těšit na hodování ve velkém stylu. Chybět nebudou zabijačkové pochoutky, sladké masopustní speciality ani dostatek dobrého pití. To vše za doprovodu bohatého programu, zahrnujícího soutěže v pojídání jitrnic a pití piva, dětského maškarního karnevalu, pochovávání basy či zpěvu a tance. Masopustní veselí se pak přenáší i do okolních restaurací a kaváren, které oplývají radujícími se hosty až do pozdních nočních hodin.

Masopust v Jindřichově Hradci 2018

Čeká na vás Masopustní průvod masek, hudební vystoupení kapely Ukrutanka, soutěž v pojídání jitrnic a pití piva.

Občerstvení zajištěno.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 10. květen

Dnes má svátek Blažena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete