Statistika našeho portálu

  • 84 315 Akcí v kalendáři
  • 5 367 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Mělnické vinobraní

14.09.2018 - 16.09.2018 Mělník

Mělnické vinobraní je nejstarší a zároveň jedna z největších slavností tohoto typu v celé republice. Každý rok se snažíme přinést nějaké novinky do organizace a programu. Loni to byl předprodej, letos použití vratných kelímků nebo změna koncepce průvodu.Široký program, který letos akcentuje nejen sté výročí vzniku republiky, ale také 80. ročník konání samotné slavnosti, jistě uspokojí fanoušky…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mělnické vinobraní je nejstarší a zároveň jedna z největších slavností tohoto typu v celé republice. Každý rok se snažíme přinést nějaké novinky do organizace a programu. Loni to byl předprodej, letos použití vratných kelímků nebo změna koncepce průvodu.

Široký program, který letos akcentuje nejen sté výročí vzniku republiky, ale také 80. ročník konání samotné slavnosti, jistě uspokojí fanoušky všech uměleckých žánrů, historie, trhů nebo výtvarných dílen pro děti. Osmičkové výročí bude nejzřetelnější na programu dobové scény a v tradičním historickém průvodu, který bude ještě rozsáhlejší, než v loňském roce.

Vedle jarmarku, stánků s burčákem a gastronomickými specialitami lze v ulicích historického centra narazit na flašinetáře, sokolníka či pouliční umělce připomínající dobu první republiky.

Pro degustaci kvalitních vín cechu českých vinařů je vyčleněna klidová zóna na radničním dvoře, kde si návštěvníci budou moci oddychnout od shonu slavností.

Součástí akce je také bohatý doprovodný program, na kterém se organizačně podílí zámek Mělník nebo Regionální muzeum Mělník, které letos slaví 130 let a řadí se tak k osmičkovým oslavencům. Návštěvníci mohou využít zvýhodněné vstupné do mělnického zámku či shlédnout podzemí.

Tři hudební scény opět žánrově pokrývají celé spektrum, od folkloru a dechovky, přes cimbálovku, dixik a velký swingový bigband, mainstreamový pop, rock, až po moderní žánry typu hip hop. Z kapel, které letos vystoupí, lze zmínit Patrolu Šlapeto, MIG21, Wohnout, Vypsanou fixu, Krausberry, Michala Prokopa a Framus 5, Mirai, Lucii Bílou, Xindla X, aj. Podrobný program všech scén a další informace naleznete v příslušných sekcích webu

Mapa

Další akce v okolí

Republika československá 1918–1939 …

02.11.2018 - 28.11.2018
Mělník

Unikátní výstava "Republika československá 1918–1939", kterou pořádá Akademie věd ČR na základě dotace Úřadu…

Nedělní pohádka - Čert a Káča - Měl…

18.11.2018 - 18.11.2018
Mělnické kulturní…

Kdo by neznal pohádkovou Káču. V českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová…

Představení: Jak si hrají tatínkové…

20.11.2018 - 20.11.2018
Mělnické kulturní…

V inscenaci Divadla Drak z Hradce Králové se sejde pět tatínků v kutilské dílně, kde se jindy vrtá, šroubuje, svařuje,…

Mandarínková izba - Mělník

24.11.2018 - 24.11.2018
Mělnické kulturní…

Představení Bratislavského hudobného divadlaKomedie plná francouzské duchaplnosti a šarmu nabízí několik zajímavých…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 18. listopad

Dnes má svátek Romana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete