Statistika našeho portálu

  • 86 076 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Mělnické vinobraní

14.09.2018 - 16.09.2018 Mělník

Mělnické vinobraní je nejstarší a zároveň jedna z největších slavností tohoto typu v celé republice. Každý rok se snažíme přinést nějaké novinky do organizace a programu. Loni to byl předprodej, letos použití vratných kelímků nebo změna koncepce průvodu.Široký program, který letos akcentuje nejen sté výročí vzniku republiky, ale také 80. ročník konání samotné slavnosti, jistě uspokojí fanoušky…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mělnické vinobraní je nejstarší a zároveň jedna z největších slavností tohoto typu v celé republice. Každý rok se snažíme přinést nějaké novinky do organizace a programu. Loni to byl předprodej, letos použití vratných kelímků nebo změna koncepce průvodu.

Široký program, který letos akcentuje nejen sté výročí vzniku republiky, ale také 80. ročník konání samotné slavnosti, jistě uspokojí fanoušky všech uměleckých žánrů, historie, trhů nebo výtvarných dílen pro děti. Osmičkové výročí bude nejzřetelnější na programu dobové scény a v tradičním historickém průvodu, který bude ještě rozsáhlejší, než v loňském roce.

Vedle jarmarku, stánků s burčákem a gastronomickými specialitami lze v ulicích historického centra narazit na flašinetáře, sokolníka či pouliční umělce připomínající dobu první republiky.

Pro degustaci kvalitních vín cechu českých vinařů je vyčleněna klidová zóna na radničním dvoře, kde si návštěvníci budou moci oddychnout od shonu slavností.

Součástí akce je také bohatý doprovodný program, na kterém se organizačně podílí zámek Mělník nebo Regionální muzeum Mělník, které letos slaví 130 let a řadí se tak k osmičkovým oslavencům. Návštěvníci mohou využít zvýhodněné vstupné do mělnického zámku či shlédnout podzemí.

Tři hudební scény opět žánrově pokrývají celé spektrum, od folkloru a dechovky, přes cimbálovku, dixik a velký swingový bigband, mainstreamový pop, rock, až po moderní žánry typu hip hop. Z kapel, které letos vystoupí, lze zmínit Patrolu Šlapeto, MIG21, Wohnout, Vypsanou fixu, Krausberry, Michala Prokopa a Framus 5, Mirai, Lucii Bílou, Xindla X, aj. Podrobný program všech scén a další informace naleznete v příslušných sekcích webu

Mapa

Další akce v okolí

Doprovodný program k výstavě edice …

06.02.2019 - 18.02.2019
Mělnické kulturní…

Komentovaná prohlídka výstavy

Kocour Modroočko - Mělník

17.02.2019 - 17.02.2019
Mělnické kulturní…

Představení v rámci 47. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů Divadlo dětem.

Bitva na Mělníku aneb Devátá bitva …

03.08.2019 - 03.08.2019
Mělník

Devátý ročník Bitvy na Mělníku - 3.8.2019. Uvidíte nejen velkou BITVU, které se účastní 250 bojovníků, ale i rytířský…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete