Statistika našeho portálu

  • 87 117 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Mělnické vinobraní

14.09.2018 - 16.09.2018 Mělník

Mělnické vinobraní je nejstarší a zároveň jedna z největších slavností tohoto typu v celé republice. Každý rok se snažíme přinést nějaké novinky do organizace a programu. Loni to byl předprodej, letos použití vratných kelímků nebo změna koncepce průvodu.Široký program, který letos akcentuje nejen sté výročí vzniku republiky, ale také 80. ročník konání samotné slavnosti, jistě uspokojí fanoušky…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mělnické vinobraní je nejstarší a zároveň jedna z největších slavností tohoto typu v celé republice. Každý rok se snažíme přinést nějaké novinky do organizace a programu. Loni to byl předprodej, letos použití vratných kelímků nebo změna koncepce průvodu.

Široký program, který letos akcentuje nejen sté výročí vzniku republiky, ale také 80. ročník konání samotné slavnosti, jistě uspokojí fanoušky všech uměleckých žánrů, historie, trhů nebo výtvarných dílen pro děti. Osmičkové výročí bude nejzřetelnější na programu dobové scény a v tradičním historickém průvodu, který bude ještě rozsáhlejší, než v loňském roce.

Vedle jarmarku, stánků s burčákem a gastronomickými specialitami lze v ulicích historického centra narazit na flašinetáře, sokolníka či pouliční umělce připomínající dobu první republiky.

Pro degustaci kvalitních vín cechu českých vinařů je vyčleněna klidová zóna na radničním dvoře, kde si návštěvníci budou moci oddychnout od shonu slavností.

Součástí akce je také bohatý doprovodný program, na kterém se organizačně podílí zámek Mělník nebo Regionální muzeum Mělník, které letos slaví 130 let a řadí se tak k osmičkovým oslavencům. Návštěvníci mohou využít zvýhodněné vstupné do mělnického zámku či shlédnout podzemí.

Tři hudební scény opět žánrově pokrývají celé spektrum, od folkloru a dechovky, přes cimbálovku, dixik a velký swingový bigband, mainstreamový pop, rock, až po moderní žánry typu hip hop. Z kapel, které letos vystoupí, lze zmínit Patrolu Šlapeto, MIG21, Wohnout, Vypsanou fixu, Krausberry, Michala Prokopa a Framus 5, Mirai, Lucii Bílou, Xindla X, aj. Podrobný program všech scén a další informace naleznete v příslušných sekcích webu

Mapa

Další akce v okolí

Doprovodný program - Mělník

10.04.2019 - 25.04.2019
Mělnické kulturní…

10. 4. | 14.00 | knihovna KLUB Co se děje v lese Povídání a čtení o lese, jeho obyvatelích a tajemstvích. 25. 4. |…

Hodinka s Pegasem - Mělník

23.04.2019 - 23.04.2019
Mělnické kulturní…

Autorské čtení členu mělnického literárního klubu. Vstup volný.

Prague Rhythm Kings - Mělník

24.04.2019 - 24.04.2019
Mělnické kulturní…

Koncert z cyklu Nalaďte se na jazz

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pátek 19. duben

Dnes má svátek Rostislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete