Statistika našeho portálu

  • 92 043 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Město je karneval - Litomyšl

09.06.2012 Litomyšl

Město Litomyšl, restaurace Karlov, Rodinné centrum, skauti, Nadace Proměny, Střední zahradnická a technická škola a občanská sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Generace 89 vás společně zvou 9. června na akci určenou dětem i dospělým. Přijďte společně s námi oživit krásný prostor nábřeží řeky Loučné a parku u Smetanova domu. Od 14 do 18 hodin je pro vás připraven bohatý…

Loading...

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Litomyšl
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Svitavy
Obec
Litomyšl

Fotogalerie k článku

Město Litomyšl, restaurace Karlov, Rodinné centrum, skauti, Nadace Proměny, Střední zahradnická a technická škola a občanská sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Generace 89

vás společně zvou 9. června na akci určenou dětem i dospělým.

Přijďte společně s námi oživit krásný prostor nábřeží řeky Loučné a parku u Smetanova domu. Od 14 do 18 hodin je pro vás připraven bohatý program.

Studenti zahradnické školy Vás seznámí s nenápadným skvostem - řekou Loučnou. Věděli jste například, že tvoří hranici městské památkové rezervace a jejího ochranného pásma? Že se jedná o záplavovou zónu, biokoridor s biocentry, pstruhové pásmo, či o poslední úsek ve městě, kde je zachován přirozený charakter podhorské řeky? To a mnohé další se dovíte v parku u Smetanova domu!

A zatímco především na děti čekají nejrůznější soutěže a hry, bloudění v labyrintu či lanová dráha, mlsouny a hladové potěší speciality z grilu místního šéfkuchaře. Při poslechu hudby si můžeme společně zatancovat nebo v klidu odpočinout.

Nadace Proměny pro vás připravila výtvarnou dílnu MĚSTO JE KARNEVAL, která proběhne ve dvou blocích od 14:00 – 15:45 a 16:00 – 17:45 hodin na vstupním parteru před Smetanovým domem.

Během dvou hodin se tak s dětmi můžete stát projektantem, stavbyvedoucím, štukatérem či zahradníkem. Hned na to si vyzkoušíte roli městského parku, radnice či kostela a pomocí hudby a tance se proměníte v městské architekty či urbanisty. Dílnu povede umělec Jan Pfeiffer se zástupci Nadace Proměny. Přijďte včas, kapacita dílny je omezena. V případě velké nepřízně počasí proběhne dílna ve vstupní hale Smetanova domu.

Kromě zábavy v uvedené dílně můžete přispět svými nápady a zapsat je do Knihy proměn, která bude využita jako jeden ze zdrojů inspirace k budoucímu projektu.

Akce se uskuteční na podporu projektu Proměny nábřeží řeky Loučné v Litomyšli, který připravuje Město Litomyšl společně s nadací Proměny.

Sobotní program je součástí Víkendu otevřených zahrad, který probíhá v celé České republice a v dalších zemích Evropy s cílem oživit městské zahrady a parky a představit jejich potenciál široké veřejnosti.

Těšíme se na setkání s vámi.

Mapa

Další akce v okolí

Velký dětský karneval - Litomyšl

26.01.2020 - 26.01.2020
Zámecký pivovar,…

8. ročník oblíbeného dětského karnevalu. Zábavné odpoledne v maskách plné soutěží a her. K dispozici bude hrací koutek…

Vernisáž výstavy Karel Zeman - Lito…

07.02.2020 - 07.02.2020
Dům U Rytířů, Smetanovo…

V letošním roce uplyne sto let od narození uznávaného českého režiséra a scenáristy Karla Zemana a Městská galerie…

Hasičský ples - Litomyšl

08.02.2020 - 08.02.2020
Kulturní dům, Pohodlí u…

Hasičský ples pořádá Sbor dobrovolných hasičů Pohodlí a k tanci zahraje skupina MIX, občerstvení zajištěno, bohatá…

Duhové jarní prázdniny - Litomyšl

10.02.2020 - 13.02.2020
Středisko volného času,…

Tvořivé dílny, zábava a plavání (úterý a čtvrtek) pro děti od 1. třídy, které je zabaví během jarních prázdnin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Loading...
Kategorie

pátek 24. leden

Dnes má svátek Milena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete