Statistika našeho portálu

  • 96 275 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Mezinárodní den průvodců – Opava

23.02.2012 Opava

Pro každého návštěvníka moravskoslezského města Opavy máme jedinečný tip na strávení příjemného únorové dne ve společnosti těch nejpovolanějších odborníků na historii i současnost tohoto historického města. Procházka po historii Opavy V rámci "Mezinárodního dne průvodců" se zde totiž každoročně koná hojně navštěvovaná série prohlídek známých i méně známých částí města, které zájemcům představí…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pro každého návštěvníka moravskoslezského města Opavy máme jedinečný tip na strávení příjemného únorové dne ve společnosti těch nejpovolanějších odborníků na historii i současnost tohoto historického města.

 

Procházka po historii Opavy

 

V rámci "Mezinárodního dne průvodců" se zde totiž každoročně koná hojně navštěvovaná série prohlídek známých i méně známých částí města, které zájemcům představí nespočetné množství informací o této architektonické perle severní Moravy. V rámci akce pořádané Městským informačním centrem se můžete vydat na pouť městem, zahrnující návštěvu budovy radnice (tzv. Hlásky), kompletního historického centra, národní kulturní památky kaple sv. Kříže, dominikánského kostela sv. Václava, johanitského kostela sv. Jana Křtitele či Slezského zemského muzea (nejstaršího muzea v ČR) s unikátní a nově otevřenou expozicí nazvanou "Cesta města". Autentickou atmosféru též nabízí výklad popisující historický vývoj barokních paláců či měšťanských domů. Patříte-li mezi milovníky nádherné architektury, starobylých historických center, tajuplné atmosféry středověkých domů či se jen rádi dozvíte něco nového při procházce na čerstvém vzduchu, neváhejte, a zúčastněte se této jedinečné akce v Opavě, která je zdarma pro všechny návštěvníky.

 

Mezinárodní den průvodců - rok 2013

Program se připravuje, datum je pouze předpokládané.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete