Statistika našeho portálu

  • 91 177 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Mezinárodní den Romů

04.04.2019 - 08.04.2019 Divadlo Archa

V pondělí 8. dubna oslaví Romové svůj svátek. Již popáté se pražské oslavy odehrají v režii Ara Art, spolku, který svou činnost charakterizuje jako artivismus, tedy spojení umění a občanského aktivismu. Tématem letošního ročníku oslav budou Superhrdinové. V rámci oslav mj. ohlásila svůj návrat na koncertní pódia zpěvačka Věra Bílá.

Adresa a kontaktní informace

Mezinárodní den Romů připadá letos na pondělí 8. dubna. Slavit se začne v Praze už ve čtvrtek 4. dubna fotografickou venkovní výstavou na Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla). Výstava je připravena ve spolupráci s fotografem respektovaného  spolku dokumentární fotografie 400 ASA, Janem Mihaličkem. 

Celý pátek 5. dubna budou děti hledat Superhrdiny! Přichystané edukativně interaktivní hry pro zhruba pět set hráčů se uskuteční na Střeleckém ostrově, Kampě, Slovanském ostrově (Žofín), Petříně a na Staroměstském náměstí. Do hledání superhrdinů se zapojí školy z celé ČR (Ostrava, Přerov, Chánov, Kraslice atd.). Děti společně prožijí výjimečný zážitek a vyzkouší si metodu učení pomocí umění. Metoda podporuje kreativitu ve vzdělávání a má velmi významný dopad na snížení absence dětí ve školách - děti se do školy těší, jsou proaktivní, sebevědomé a více se zapojují do výuky. Společnost Lego ČR bude mít  na pražských ostrovech jeden z kreativních stánků, kde budou děti dotvářet z kostiček lega maketu romské vlajky.

Na sobotu 6. dubna je nachystán společný živý koncert Věry Bílé, Jana Bendiga a Milana Kroka. Jedná se o comeback Věry Bílé, která se postaví na pódium po několika letech. Koncert na počest Věry Bílé proběhne od 20 hodin v pražském Clubu Tresor (Vinohradská 25). (Podívejte se na nový klip, který společně natočili zde.)

V neděli 7. dubna budou centrem Prahy projíždět tROMvajky. Cestující se budou moci svézt zdarma historickou tramvají a poslouchat při tom tradiční živou romskou hudbu. Pojede se ze Střešovic, přes Náměstí Republiky, Národní třídu, Pražský hrad a zpět do vozovny Střešovice. Jízda se bude opakovat dvakrát. Přesný jízdní řád bude zveřejněn později.

Celé veselí završí slavnostní Galavečer v již zmíněné pondělí 8. dubna v pražském klubu Archa. Na koncertu vystoupí naživo třeba Eva Burešová nebo zpěvák Marko Pilo. Celý hudební program bude upraven či aranžován tak, aby diváci viděli a slyšeli více, než je u jednotlivých účinkujících obvyklé v rámci jejich běžných koncertních produkcí. Zažijí tak nečekané duety, autorská aranžmá známých písní, překvapivá umělecká spojení a potkají zajímavé hosty.

Oslavy proběhnou letos v Praze již popáté, od 4. dubna do 8. dubna 2019. Lístky na koncert Věry Bílé a Galavečer budou v předprodeji na portále GoOut. Jízda tROMvajkou a ostatní program je zdarma.

web AraArt
https://www.araart.cz/

facebook Mezinárodního dne Romů
https://www.facebook.com/araart.cz/

youtube AraArt
https://www.youtube.com/channel/UCgMs4j1t2IKxOloGIyuwjrQ

instagram AraArt 
https://www.instagram.com/ara_art_cz/?hl=cs

Další akce v okolí

David Kraus a Gipsy Brothers - Praha

18.11.2019 - 22.11.2019
Praha

David Kraus a Gipsy Brothers na Schweppes Cocktail Week, pondělí 18.11. od 19:00, Black Angel’s Bar, Staroměstské nám.…

Den flamenka - Praha

21.11.2019 - 24.11.2019
Praha

Po čtyři večery se od 21. do 24. listopadu představí v Praze ty nejzářivější flamenkové hvězdy, které plní prestižní…

České muzeum hudby – 15 let - Praha

22.11.2019 - 22.11.2019
České muzeum hudby,…

Přijďte s nám oslavit narozeniny Českého muzea hudby!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. listopad

Dnes má svátek Cecílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete