Statistika našeho portálu

  • 86 153 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Mezinárodní konference: Praha v obnoveném státě - Praha

16.10.2018 - 17.10.2018 Obecní dům nám. Republiky 1090/5, Praha

Fakulta humanitních studií UK společně s Archivem hlavního města Prahy, Historickým ústavem Akademie věd ČR, Katedrou historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Obecním domem na mezinárodní konferenci Praha v obnoveném státě – zemská metropole hlavním městem nové republiky, která proběhne 16. a 17. října 2018.Konference se věnuje rozvoji a vývoje Prahy a měst střední…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Obecní dům nám. Republiky 1090/5, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Fakulta humanitních studií UK společně s Archivem hlavního města Prahy, Historickým ústavem Akademie věd ČR, Katedrou historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Obecním domem na mezinárodní konferenci Praha v obnoveném státě – zemská metropole hlavním městem nové republiky, která proběhne 16. a 17. října 2018.

Konference se věnuje rozvoji a vývoje Prahy a měst střední Evropy v období let 1918–1938 a uskuteční se Obecním domě hlavního města Prahy. V současné době probíhá call for papers. V konferenci nepůjde jen o jubilejně oslavný popis modernizačního vývoje města a jeho urbanizačního rozmachu. Zajímají nás také zdroje impulsů pro rozvoj města a klademe si rovněž otázku, zda byly jednotlivé kroky racionálně podložené nebo spíše politicky (mocensky, prestižně atd.) motivované. Chápeme Prahu jako exemplární příklad hlavního města v meziválečné Evropě a domníváme se, že porozumění problémům minulosti by mohlo pomoci řešit ty dnešní.

Nabídky referátů posílejte spolu s abstraktem do 15. dubna 2018 na emailovou adresu Marketa.Ruckova@praha.eu. Organizátoři si vyhrazují právo výběru příspěvků. Přednesené referáty budou v plném znění, případně v rozšířené verzi, otištěny v monotematickém čísle v rámci řady Documenta Pragensia. Zahraničním účastníkům bude zajištěno ubytování v ubytovacích zařízeních Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy na náklady organizátorů. Konferenční poplatek není vybírán. Jednacími jazyky jsou čeština a němčina (případně angličtina). Simultánní tlumočení z německého jazyka je zajištěno.

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Kluziště na Letné - Praha

31.01.2019 - 24.02.2019
Letná

Hlavní město Praha pokračuje ve svém již tradičním projektu Kluziště Letná. Zahájení letošní bruslařské sezony, na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete