Statistika našeho portálu

  • 88 556 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Mezinárodní konference: Praha v obnoveném státě - Praha

16.10.2018 - 17.10.2018 Obecní dům nám. Republiky 1090/5, Praha

Fakulta humanitních studií UK společně s Archivem hlavního města Prahy, Historickým ústavem Akademie věd ČR, Katedrou historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Obecním domem na mezinárodní konferenci Praha v obnoveném státě – zemská metropole hlavním městem nové republiky, která proběhne 16. a 17. října 2018.Konference se věnuje rozvoji a vývoje Prahy a měst střední…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Obecní dům nám. Republiky 1090/5, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Fakulta humanitních studií UK společně s Archivem hlavního města Prahy, Historickým ústavem Akademie věd ČR, Katedrou historie Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Obecním domem na mezinárodní konferenci Praha v obnoveném státě – zemská metropole hlavním městem nové republiky, která proběhne 16. a 17. října 2018.

Konference se věnuje rozvoji a vývoje Prahy a měst střední Evropy v období let 1918–1938 a uskuteční se Obecním domě hlavního města Prahy. V současné době probíhá call for papers. V konferenci nepůjde jen o jubilejně oslavný popis modernizačního vývoje města a jeho urbanizačního rozmachu. Zajímají nás také zdroje impulsů pro rozvoj města a klademe si rovněž otázku, zda byly jednotlivé kroky racionálně podložené nebo spíše politicky (mocensky, prestižně atd.) motivované. Chápeme Prahu jako exemplární příklad hlavního města v meziválečné Evropě a domníváme se, že porozumění problémům minulosti by mohlo pomoci řešit ty dnešní.

Nabídky referátů posílejte spolu s abstraktem do 15. dubna 2018 na emailovou adresu Marketa.Ruckova@praha.eu. Organizátoři si vyhrazují právo výběru příspěvků. Přednesené referáty budou v plném znění, případně v rozšířené verzi, otištěny v monotematickém čísle v rámci řady Documenta Pragensia. Zahraničním účastníkům bude zajištěno ubytování v ubytovacích zařízeních Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy na náklady organizátorů. Konferenční poplatek není vybírán. Jednacími jazyky jsou čeština a němčina (případně angličtina). Simultánní tlumočení z německého jazyka je zajištěno.

Další akce v okolí

Koncert Báry Polákové ve Žlutých lá…

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Bára Poláková, držitelka pěti cen Anděl, se s moderním popovým zvukem a svébytnou poetikou vymyká všem kategoriím. Hity…

Zážitkové a poznávací setkání - Pra…

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Setkání s přírodními vůněmi, které uzdravují a zlepšují život

Rytířský turnaj králů 2019 - Praha

29.06.2019 - 29.06.2019
Praha

Rytíři na koních, panoši, historická kapela, tržiště, šermíři, dětská ponožková bitva - to vše a mnohem více na vás…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 26. červen

Dnes má svátek Adriana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete