Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Mineralogické setkání - Ostrava

13.10.2018 Ostrava

Mineralogické setkání se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě.Již druhé mineralogické setkání v letošním roce se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě. Akce proběhne v sobotu 13. října od 9 hodin.Jedinečnou příležitost nabízí Geologický pavilon, neboť v průběhu konání akce budou zdarma zpřístupněny jeho sbírky a k vidění bude nepřeberné množství…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mineralogické setkání se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě.


Již druhé mineralogické setkání v letošním roce se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě. Akce proběhne v sobotu 13. října od 9 hodin.

Jedinečnou příležitost nabízí Geologický pavilon, neboť v průběhu konání akce budou zdarma zpřístupněny jeho sbírky a k vidění bude nepřeberné množství minerálů.

Návštěvníci zde mohou shlédnout či si zakoupit minerály, fosílie a další přírodniny. Na výstavních stolech se také objeví odborná literatura, známky, mince a pohlednice s hornickou tématikou či staré důlní lampy a hornické vycházkové hole. Velmi atraktivní bývají pro účastníky a hlavně účastnice i výrobky z přírodnin.
Podzimní Mineralogické setkání se konalo 14. října 2017. Na výstavu, kterou pořádá Hornicko-geologická fakulta, se přišlo podívat téměř 1500 návštěvníků.

K vidění i k zakoupení zde byly nádherné ukázky minerálů a zkamenělin nejen z Čech a Moravy, ale i z lokalit světových. Nechyběla současná ani starší geovědní literatura, hornické lampy, geologická kladívka či materiál ke zpracování přírodnin. Čeští, slovenští a polští vystavovatelé nabídli samozřejmě i řadu výrobků z přírodnin. Zejména autorské šperky přitáhly svou originalitou oko nejednoho návštěvníka.

A tak si všichni, jak sběratelé, znalci a odborníci, ale i laická veřejnost, určitě našli nějaký ten zajímavý kousek neživé přírody, který je potěšil.

Mapa

Další akce v okolí

Sexy ples - Ostrava

01.03.2019 - 01.03.2019
Náměstí SNP

1. ročník plesu, který má jiskřivý nádech.

Senior klub - Ostrava

05.03.2019 - 05.03.2019
Náměstí SNP

SENIOR KLUB

II. Jarní seniorský bál - Ostrava

11.03.2019 - 11.03.2019
Sál Střední školy prof.…

Zveme Vás na II. Jarní seniorský bál, který se koná v sále Střední školy prof. Z. Matějčka.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete