Statistika našeho portálu

  • 88 521 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Mineralogické setkání - Ostrava

13.10.2018 Ostrava

Mineralogické setkání se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě.Již druhé mineralogické setkání v letošním roce se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě. Akce proběhne v sobotu 13. října od 9 hodin.Jedinečnou příležitost nabízí Geologický pavilon, neboť v průběhu konání akce budou zdarma zpřístupněny jeho sbírky a k vidění bude nepřeberné množství…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mineralogické setkání se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě.


Již druhé mineralogické setkání v letošním roce se uskuteční v prostorách Auly v areálu VŠB-TU v Ostravě Porubě. Akce proběhne v sobotu 13. října od 9 hodin.

Jedinečnou příležitost nabízí Geologický pavilon, neboť v průběhu konání akce budou zdarma zpřístupněny jeho sbírky a k vidění bude nepřeberné množství minerálů.

Návštěvníci zde mohou shlédnout či si zakoupit minerály, fosílie a další přírodniny. Na výstavních stolech se také objeví odborná literatura, známky, mince a pohlednice s hornickou tématikou či staré důlní lampy a hornické vycházkové hole. Velmi atraktivní bývají pro účastníky a hlavně účastnice i výrobky z přírodnin.
Podzimní Mineralogické setkání se konalo 14. října 2017. Na výstavu, kterou pořádá Hornicko-geologická fakulta, se přišlo podívat téměř 1500 návštěvníků.

K vidění i k zakoupení zde byly nádherné ukázky minerálů a zkamenělin nejen z Čech a Moravy, ale i z lokalit světových. Nechyběla současná ani starší geovědní literatura, hornické lampy, geologická kladívka či materiál ke zpracování přírodnin. Čeští, slovenští a polští vystavovatelé nabídli samozřejmě i řadu výrobků z přírodnin. Zejména autorské šperky přitáhly svou originalitou oko nejednoho návštěvníka.

A tak si všichni, jak sběratelé, znalci a odborníci, ale i laická veřejnost, určitě našli nějaký ten zajímavý kousek neživé přírody, který je potěšil.

Mapa

Další akce v okolí

Hurá na prázdniny! - Ostrava

28.06.2019 - 28.06.2019
Nákupní centrum Géčko…

Zábavný den plný příprav na prázdniny. Zábavné expozice, soutěže.

Akce pro děti za vysvědčení Army Fa…

29.06.2019 - 29.06.2019
Malý svět techniky U6,…

Oslavte vysvědčení a konec školního roku na Army Family Day v Landek Parku v největší hornické expozici!

Colours of Ostrava 2019

17.07.2019 - 20.07.2019
Ostrava

Zřejmě každý z obyvatel Moravskoslezského kraje má ve svém okruhu známých někoho, kdo již za svůj život navštívil…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 25. červen

Dnes má svátek Ivan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete