Statistika našeho portálu

  • 87 656 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

MINT Market Hradec Králové + Restaurant Day

28.04.2019 Smetanovo nábřeží

Pořídit si originální designový kousek přímo od výrobce a ještě si u toho pochutnat na lahůdkách. To můžete v neděli 28. dubna na Smetanově nábřeží před Náplavkou v Hradci Králové díky spojení dvou akcí. Trhu s nezávislou módou MINT Market Hradec Králové a mezinárodního festivalu amatérských nadšenců jídla a pití Restaurant Day.

Adresa a kontaktní informace

MINT Market bude Hradec Králové hostit již podruhé. I loni na podzim byl součástí festivalu jídla Restaurant Day. "Spolupráci jsme si moc užili. Není nic lepšího, než když si k nákupům dáte i dobrý drink a ochutnáte nějakou dobrotu. MINT Market je festival nejen módy a designu, ale i zábavy, přátelství a komunikace. A k tomu jídlo a pití neodmyslitelně patří. Vždy našim zákazníkům zajistíme originální občerstvení. Spojení s celým gastrofestivalem je ale úplně jiná písnička," řekl ředitel MINT marketu Zbyněk Hanko.

 

Ochutnávku lahůdek si nenechají ujít ani prodejci. Třeba Barbora Hlaváčová se značkou Váš kreativní svět. " U nás v Nymburce také pořádáme Restaurant Day a vždy si ho moc užijeme. Proto se těším na propojení jedlých a designových dobrot. Chci poznat nové designéry, nové lidi a rozšířit povědomí o scrapbookingu – výrobě fotoalb. Je to moje závislost," uvedla Hlaváčová. Kromě potřeb k výrobě fotoalb přiveze i sady a doplňky pro tvoření a diáře či cestovní deníky.

 

Historie MINT Marketů sahá až do roku 2010 do Brna. Postupně se rozšířily do Prahy a dalších měst po celé republice. "Chceme lidem poskytnou trochu jiné nákupy. Lokální a kvalitní zboží, vyrobené v malém množství a prodávané samotnými výrobci. Sortiment našich prodejců se stále rozšiřuje. Od módy a designu, přes kosmetiku, lahůdky až po diáře a různé vychytávky," sdělil Hanko.

 

Právě koncept trhů láká stále více zákazníků i prodejců. "Známí nám vyprávěli, jak pravidelně navštěvují pražské MINT Markety. O skutečných tvůrcích, kteří tam prezentují své výrobky. Mohou si o nich se zákazníky popovídat a sdílet své nadšení. Hned jsme zatoužili být součástí," vysvětlil například Radek Kouřil, který se trhů účastní poprvé. Do Hradce Králové přijede se značkou Konec igelitek. S manželkou Markétou šijí bavlněné skládací nákupní tašky a pomáhají tak při vymýcení neekologických igelitek. Nově opatřili tašky i zipem, aby se nákup nikdy nerozkutálel.

 

Podobné prodejce organizátoři vítají. Kromě trochu jiných nákupů a zábavy chtějí lidem předávat i zodpovědnější přístup k životu. Spolupracují také s celou řadu neziskových organizací. I kvůli tomu je vstup na markety vždy zdarma a bezbariérový.MINT Market Hradec Králové 2

28.4. 2019

Smetanovo nábřeží před Náplavkou, Hradec Králové

11:00 – 18:00

 

Program, seznam prodejců i další informace najdete na našem webu či Facebooku:

https://www.mintmarket.cz/cs/trh/hradec-kralove-2

https://www.facebook.com/events/795813617448099/

 

Hledáte víc o historii MINT: Fashion Marketu? Podívejte se sem:

https://www.mintmarket.cz/cs/o-nas

Mapa

Další akce v okolí

Výstava Narozeni 1918 – Tváře stole…

12.05.2019 - 01.06.2019
NãPLAVKA, náměstí 5.…

Zdarma přístupná výstava 28 fotografických portrétů osobností narozených v roce 1918 a čtyř portrétů novorozenců…

Noc kostelů na kole - Hradec Králové

24.05.2019 - 24.05.2019
Hradec Králové - sraz…

Cykloakce pro veřejnost. 2. ročník putování na kole po okolí Hradce Králové.

Burger Street Festival - Hradec Krá…

31.05.2019 - 02.06.2019
OC Futurum (Hradec…

Burger Street Festival znova rozpaluje grily! Po roce se vrací do Hradce Králové a veze ty nejlepší burgrárny,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete