Statistika našeho portálu

  • 90 478 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 170 Míst a památek

Mladí ladí jazz nabízí hudební workshopy pro děti - Ostrava

03.04.2019 Ostrava - město

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz myslí i na ty nejmenší. Již šestým rokem chystá projekt Mladí ladí dětem, který přináší během měsíce dubna hudební workshopy pro děti od 3 do 10 let a jejich rodiče za pomoci unikátní metody Timbalooloo. Lektorem, který bude vzdělávacím programem provázet, je izraelsko-americký jazzman a držitel Grammy Oran Etkin. Workshop vede děti k vnímání hudby skrze jejich fantazii. Pomocí zábavných her, příběhů a písní Oran Etkin ukazuje, že hudba je radost a každý je ve své podstatě muzikantem. Děti se samozřejmě do představení aktivně zapojují a nemusí znát hudební teorii ani hrát na jakýkoliv nástroj.

Adresa a kontaktní informace

Oran Etkin zamíří i do dalších regionů, kde povede workshopy pro děti základních škol a školek, na vybraných školách bude pilotně program Timbalooloo uveden i jako tříměsíční vzdělávací projekt. Rovněž v letošním roce pořadatelé rozšiřují i práci se samotnými pedagogy, pro které jsou připraveny speciální workshopy umožňující hlouběji proniknout do Etkinovy hravé vzdělávací metodiky.

Klarinetista a saxofonista Oran Etkin se po šesté vrací do Česka se svým interaktivním workshopem Timbalooloo, který nabízí zcela unikátní přístup k hudebnímu vzdělávání. "Dítě je schopné mluvit plynule jazykem hudby, aniž by se muselo zamýšlet nad gramatickými pravidly," říká k workshopu sám Oran Etkin a dodává: "Timbalooloo je klíč k jazyku hudby." S metodou úspěšně působí Oran v USA i v dalších evropských zemích. Díky festivalu Mladí ladí jazz a o osobního zapojení Orana Etkina probíhá výuka v České republice pro konkrétní školy a školky v nebývalém měřítku. "Do projektu se dlouhodobě snažíme zapojit i děti z vyloučených lokalit, dětských domovů či minorit," dodává za pořadatele Klára Břeňová, koordinátorka Mladí ladí dětem. Na workshopech spolupracuje festival s řadou neziskových organizací, například IQ Roma servis, Člověk v tísni či Armáda spásy.

Novinkou letošního ročníku je tříměsíční projekt Timbalooloo do škol, který je určen pro učitele a děti druhých ročníků ZŠ. Lektor po dobu tří měsíců dochází jednou týdně do třídy, kde spolu s učitelem vede hodinu hudební výchovy za použití metody Orana Etkina.

Oran Etkin je znám jako světový jazzman, ale též díky interaktivní hudební výuce pro děti, kterou realizoval po celém světě. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které jednoznačně patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson. Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny, které se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak i v jeho pedagogické práci.

PROGRAM MLADÍ LADÍ DĚTEM:

  1. 4. / 17.00 BRNO - Klub Leitnerova
  2. 4. / 17:00 OSTRAVA – klub Alfa
  3. 4. / 16:30 DĚČÍN – Zámek Děčín
  4. 4. / 17:00 PRAHA - Jatka 78.

 

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz má na naší i evropské hudební scéně mimořádné postavení. Jeho dramaturgie se zaměřuje zejména na mladé posluchače, tvůrce a interprety. Již deset let neustále vyhledává bez zábran ta nejzajímavější nová jména a představuje umělce, kteří vnáší čerstvý vítr do jazzového světa, překračují hranice stylů a žánrů a udržují tak jazz stále v kontaktu s mladým auditoriem.

 

Více informací:

Web: www.mladiladijazz.cz
Facebook: www.facebook.com/mladiladijazz/

Předprodej vstupenek na GoOut: https://goout.net/cs/festivaly/mladi-ladi-jazz-2019/jlcxd/+gwsnl/

Mapa

Další akce v okolí

Cestovatelský festival - Ostrava

26.10.2019 - 26.10.2019
Ostrava - město

Užijte si den plný exotického jídla a cestovatelských přednášek. Cestovatelský festival nabídne celkem pět přednášek z…

Extrem food a travel festival - Ost…

26.10.2019 - 26.10.2019
Ostrava

Extrem food festival v Brně, Bratislavě, Olomouci, Ostravě

Čokoládová ZOO - Ostrava

01.11.2019 - 03.11.2019
Černá Louka

Po úspěchu Čokoládového Festivalu 2018, který přilákal více než 13.000 návštěvníků, mají milovníci čokolády v Ostravě…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 14. říjen

Dnes má svátek Agáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete