Statistika našeho portálu

  • 93 855 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Móda, jež boří hranice i společenská tabu. Móda, která pomáhá.

21.03.2019 Praha-západ

Módní návrhář Michal Marek se nebojí extravagance ani boření společenských tabu. Tváří jeho poslední dámské kolekce Můra se stal androgynní model, v Česku poprvé. Aktuálně designér pracuje na nové kolekci nazvané 24/7-365/days-4ever, kterou představí na módní přehlídce 21.3. v Praze. Ani v případě této kolekce nepůjde o pouhé módní vyjádření autora, kolekce má i tentokrát přesah - volně navazuje na kolekci Můra a je ztvárněním příběhu o poznání sebe sama, přijetí sebe sama se všemi klady i zápory, stejností i odlišnostmi. Kolekce bude členěna na tři zcela odlišné, avšak kompaktní celek tvořící řady – unisexovou, dámskou a pánskou.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pragovka, Kolbenova 923/34a, 190 00 Praha 9
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Praha-západ

"Jen když se naučíme milovat sami sebe, můžeme milovat ostatní…"

Unisexovou řadu nazval návrhář příznačně BEZ HRANIC. "Svět vznikl bez hranic, móda je nezná ani dnes – hranice v našich hlavách nás až příliš omezují", říká návrhář, který se právě vrátil z Tuniska, kam vyrazil s fotografkou Zuzanou Lazarovou pořídit kampaňové fotografie právě pro tuto řadu. Její tváří se stala Michalova dvorní modelka, Kateřina Wohlmann Votavová, které stál po boku tuniský model senegalského původu Mangane Alioune Badara. Tohoto modela si Michal našel sám den před focením kampaňových fotografií na Sahaře, když mu nepřijel domluvený model. "Cítil jsem se úplně ztracený, ale objevil jsem květ pouště, doufám, že tato zkušenost Alimu otevře dveře do světa modelingu, kam zcela určitě patří. Má přirozený talent!" dodává návrhář. Unisexová móda stírá hranice mezi mužem a ženou, poušť Sahara v okolí oázy Tozeur a dno největšího, dávno vyschlého solného jezera severní Afriky Chott El Jerid, kde fotografie vznikaly tak dík své zdánlivé nekonečnosti skvěle podtrhují návrhářovu myšlenku i barevné ladění této řady. Fotografie vznikly dík partnerství s cestovní kanceláří FANTASY TRAVEL, která se specializuje zejména na dovolené u Středozemního a Rudého moře, je jednou z největších CK na pobyty v Tunisku.


Focení dámské kolekce nazvané BÁRA proběhlo v okolí hotelu Vyhlídka v Kladském pomezí nedaleko Náchoda. BÁRA je příběhem dívky, která se narodila v šestém měsíci, měla váhu 700 gramů. Když vážila 1kg, diagnostikovali jí meningoencefalitidu. Její prognóza nebyla nikterak příznivá. Chodit začala ve 3 letech, ve 4 letech začala kousat a ve stejný rok jí byl diagnostikován i Aspergerův syndrom, v 5 letech přestala nosit pleny, v 6 letech šla do školky a v 7 letech do školy, kde byla šikanovaná, proto jí byla doporučena škola pro autisty. Částečně je zbavena svéprávnosti, přesto však je velmi sečtělá. Bára je v částečném invalidním důchodu a závislá na nepřetržité domácí péči, přesto je plná života a inspirace. Inspirací se Bára stala i pro návrháře. Právě ona je hlavní tváří dámské řady. "Chtěl jsem ukázat, že vše, co je mezi námi je normální, je jedno jak vypadáme, co či kdo jsme, co umíme nebo co nám chybí, všichni bez výjimky jsme součástí tohoto světa a všichni máme mít stejné možnosti", dodává ke své inspiraci Michal. Focení proběhlo v srdci Kladského Pomezí, v okolí hotelu Vyhlídka nedaleko Náchoda. Fotit se bude od soumraku do východu slunce. "Chci, aby fotky měly hloubku, aby ti, kteří fotky uvidí pochopili tajuplnost a krásu našich životů", vysvětluje Michal. Mimo Báru zachytí fotoaparát i další tváře spojené s tímto příběhem - jsou jimi herečka Nela Boudová, stříbrná Superstar Eliška Rusková, modelka Kateřina Wohlmann Votavová a Lucie Kolínková Marková.

Co Vám však neprozradíme, je příběh pánské řady. Říci ale můžeme, bude to HOT!!!

"Jen my sami žijeme sami se s sebou 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce a to navždy!!!"

Více o plánované přehlídce?...
Konat se bude 21.3. od 19.30 v zrekonstruovaných industriálních prostorech Pragovka Art District v pražských Vysočanech. Dresscode disco. Večerem provedou herečka a moderátorka Nela Boudová a módní kritička Františka Čížková. Jednotlivé řady od sebe oddělí umělecká a hudební vystoupení, hosté se mohou těšit na vystoupení stříbrné Superstar Elišky Ruskové a houslového virtuoza Michala Hejče. Prezentace kolekce proběhne formou charitativní módní přehlídky věnovanou Bona, o.p.s., která se zabývá pomocí lidem s psychickým onemocněním s jejich začleněním do běžného života – což je téma stále jaksi stigmatizované a opomíjené, v dnešní době tolik aktuální. Program doplní pop up store návrháře, charitativní aukce modelů Michala Marka a dalších uměleckých předmětů, fotostěna, výstava všech kampaňových fotografií od Zuzany Lazarové a Anatole Torbina, videoprojekce Redpoint a chybět nebude ani následná party. Bona, o.p.s. bude poukázána i část z výtěžku z každé prodané vstupenky a výnos z předmětů vyrobených spolupracovníky i klienty Bona, o.p.s. (řezbářské, sklářské předměty a doplňky, šperky z chráněných dílen).

Pro ty, co nejsou z Prahy jsou připravovány přehlídky 12.4. v Olomouci v hotelu Nezvalova Archa a 29.6. v době konání MMF, v Karlových Varech ve Spa hotelu Panorama.

Mapa

Další akce v okolí

Kinematograf bratří Čadíků - Mělník

15.08.2020 - 16.08.2020
náměstí Míru, Mělník

Nenechte si ujít promítání filmů pod noční oblohou. Jedinečné české filmy. Vstupné dobrovolné!

Oživení Historie na hradě Točník - …

15.08.2020 - 15.08.2020
Hrad Točník

Skupina historického šermu OKOŘSKÁ GARDA připravila již devátý historický festival

Street food festival zámek Kačina

16.08.2020 - 16.08.2020
Zámek Kačina, Svatý…

Setkání příznivců stylové gastronomie v krásném prostředí parku zámku Kačina, Kutná Hora, formou letního pikniku.

Lodě na Labi - Nymburk

21.08.2020 - 23.08.2020
ochranný přístav a…

V rámci této akce Lodě na Labi 2020 chce naše společnost představit Labe jako vodní cestu s využitím pro vodní…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 10. srpen

Dnes má svátek Vavřinec

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete