Statistika našeho portálu

  • 95 109 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Moravský Grunt

16.02.2013 Olomouc

Bratři Orffové 16. února 2013 Moravský Grunt, Olomouc-Topolany V sobotu 16. února 2013, tedy necelý týden před odloženým koncertem Michala Pavlíčka (22. února), vystoupí v Moravském Gruntu v Olomouci-Topolanech Bratři Orffové. Topol Production v čele s Jiřím Jirákem tak pokračuje v sérii koncertů alternativních umělců a ve snaze rozvinout kulturu i v okrajové části Olomouce. Již v listopadu se na…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Bratři Orffové 16. února 2013 Moravský Grunt, Olomouc-Topolany V sobotu 16. února 2013, tedy necelý týden před odloženým koncertem Michala Pavlíčka (22. února), vystoupí v Moravském Gruntu v Olomouci-Topolanech Bratři Orffové. Topol Production v čele s Jiřím Jirákem tak pokračuje v sérii koncertů alternativních umělců a ve snaze rozvinout kulturu i v okrajové části Olomouce. Již v listopadu se na zdejším Topol festivalu setkali například kapely Zrní, Kieslowski, Terne Čhave nebo Alasdair Bouch. V prosinci zde v rámci Vánočního Topolu vystoupili Psí vojáci, v lednu pak během Klubové noci například Nylon Jail nebo WWW. Všechna vystoupení v Moravském Gruntu jsou svou atmosférou naprosto jedinečná a to zejména díky intimnímu kontaktu mezi diváky a umělci. Právě koncert Bratrů Orffových by měl být v tomto ohledu vrcholem koncertní zážitkové atmosféry. Bratři Orffové se dali dohromady v roce 2002 ve složení Lukáš Novotný, Ivánek Gajdoš a Matouš Godík a své zatím jediné album s názvem Bingriwingri vydali v roce 2005. Příběh tajemného města Bingriwingri se Orffové pokoušejí rozmotat i v živé sedmičlenné sestavě (Lenka Korousová, František Škrla, Libor Martiník, Petr Dula & Břetislav Koláček). Melancholickou folkovou špínu hravě přikrývají striktně akustickými zvukovými linkami a vytvářejí tak podivuhodné freak-folkové vlnění. Nepřehlédnutelný frontman Ivánek Gajdoš pak hypnotizuje publikum svou dadaisticky intimní zpovědí a zemitou písničkářskou tradici povznáší k novým a neotřelým folkovým zámkům plným čerstvého glóru. (Veronique Anghell, newmusic.cz) Vstupenky na koncert Bratrů Orffových jsou v předprodeji za cenu 150,- Kč a to v Infocentru města Olomouce, v hospůdce Hoblina (Letní kino Olomouc) a v Moravském Gruntu v Olomouci-Topolanech.

 

Vstupenky

 

je možné zakoupit také na místě a to za cenu 200,- Kč.

Mapa

Další akce v okolí

Mistrovské výkony hráčů Moravské fi…

19.04.2021 - 19.04.2021
Reduta

Komorní koncert Moravské filharmonie nabízející jedinečný intimní zážitek a mistrovské výkony vybraných členů orchestru.

Hudbou přes horizonty – Olomouc

29.04.2021 - 29.04.2021
Reduta

Závěrečný koncert sezony Moravské filharmonie Olomouc.

Dvořák jedinečný – Olomouc

13.05.2021 - 13.05.2021
Reduta

Zahajovací koncert 19. ročníku olomouckého jarního hudebního svátku Dvořákova Olomouc, který se uskuteční ve dnech…

Groteska & Live Orchestra - Olomouc

15.05.2021 - 15.05.2021
Kino Metropol

Frigo, oběť krevní msty, aneb americká groteska na motivy Romea a Julie.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 18. duben

Dnes má svátek Valérie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete