Statistika našeho portálu

  • 96 298 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Armádní muzeum v Praze

11.06.2016 Praha

Zveme vás na Pražskou muzejní noc!Zveme vás na Pražskou muzejní noc!Co čeká na návštěvníky Pražské muzejní noci v muzeích VHÚV sobotu 11. června se potřinácté uskuteční Pražská muzejní noc, oblíbená kulturně-prezentační akce propagující činnost muzeí a galerií v hlavním městě. Do akce se jako již tradičně zapojují i dvě muzea Vojenského historického ústavu Praha: Letecké muzeum Kbely a Armádní…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Armádní muzeum v Praze
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Zveme vás na Pražskou muzejní noc!

Zveme vás na Pražskou muzejní noc!

Co čeká na návštěvníky Pražské muzejní noci v muzeích VHÚ

V sobotu 11. června se potřinácté uskuteční Pražská muzejní noc, oblíbená kulturně-prezentační akce propagující činnost muzeí a galerií v hlavním městě. Do akce se jako již tradičně zapojují i dvě muzea Vojenského historického ústavu Praha: Letecké muzeum Kbely a Armádní muzeum Žižkov. Přečtěte si, jaký program je pro vás v obou těchto muzeích na sobotu 11. června přichystán.

Do letošní Pražské muzejní noci se zapojilo celkem 52 institucí, které otevřou brány celkem 80 svých objektů. Noc začíná v sobotu 11. června v 19 hodin a její program bude ukončen zhruba okolo jedné po půlnoci. Vstup do všech institucí je zdarma (pouze v Národní kulturní památce Vyšehrad se platí symbolické vstupné 1 koruna). Pražskou muzejní noc (oficiální stránky akce jsou ZDE) pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Vojenský historický ústav Praha připravil do svých dvou pražských muzeí – Leteckého muzea Kbely a Armádního muzea Žižkov – speciální program. V LM Kbely by měl k nejatraktivnějším bezesporu patřit průlet letounů JAS-39 Gripen, který se odehraje krátce po 19. hodině (muzeum je otevřeno kontinuálně celý den, diváci tedy mohou přicházet již  např. v pět či šest hodin v podvečer). V 19. 15 budou následovat další letecké ukázky, a to letounů Aero C-104, Zlín Z-126 Trenér, Beneš-Mráz Be-50 Beta Minor a Let L-200A Morava.

Diváci si budou moci také prohlédnout letouny stojící na ploše zdejší 24. Základny dopravního letectva Praha-Kbely. A příslušníci této armádní složky – výsadkáři - také předvedou seskoky padákem, právě na plochu letiště. Tato akce naplánována na 19.30 (v případě dobrého počasí), následovat pak bude průlet vrtulníku Mi-17.

Do největšího z kbelských hangárů, číslo 40, je připraveno na 20. hodinu promítání filmů, a to s tematikou letectví. Konkrétně půjde o filmy zobrazující letoun MiG-29, který se právě letos stal novým exponátem v LM Kbely. Letoun sloužil v československé a české armádě koncem 80 a počátkem 90. let a šlo o v té době nejmodernější stíhací letoun našich leteckých sil.

V plánu pro muzejní noc je i ukázka výcviku služebních psů z kbelské letecké základny a ve statických ukázkách si diváci budou moci prohlédnout rovněž letouny z kbelské základny. Volně přístupná bude rovněž letecká technika: Antonov An-26, vrtulník Mi-8, kabina MiG-23BN. K dispozici bude i letecký simulátor (ze SŠ Odolena voda), bude možné si vyzkoušet letový trenažer v originální kabině kluzáku Orlík. Připraveny jsou rovněž hry a soutěže pro děti: slalom v pytlích na rotorové listy, hod tenisákem na cíl, kreslení křídou, skládání puzzle.

V historických hangárech věnovaných druhé světové válce se představí i členové klubů vojenské historie KVH Sky Riders v dobových stejnokrojích RAF.

Do Armádního muzea Žižkov je pak naplánována ukázka střelných zbraní, představena bude ale především těžká vojenská technika současnosti i minulosti. Automobily a obrněné transportéry budou stát na nádvoří před muzeem. V muzeu budou probíhat soutěže pro příchozí, uskuteční se i prohlídky jednotlivých výstav: V zákopech 1. světové války a V ulicích Protektorátu Böhmen und Mähren.

Doprava během Pražské muzejní noci

Doprava během sobotní noci bude zajištěna 10 speciálními autobusovými linkami, které zřizuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. Autobusy dopraví návštěvníky do všech objektů zapojených institucí po celé Praze. Centrálním přestupním bodem bude jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

Do Leteckého muzea Kbely pojede linka číslo 6, do Armádního muzea Žižkov se dostane linkou číslo 9.

Podrobnější informace o dopravě naleznete ZDE.

Důležité upozornění: pokud využijete do Leteckého muzea Kbely dopravu vlastním vozem, pak počítejte s uzavřením silnice ve Kbelích ve směru ven z Prahy. Na hlavní ulici Mladoboleslavské je omezen provoz a k Leteckému muzeu se dostanete automobilem jen objížďkou přes Letňany. Praktičtější je proto využít autobusy Pražské muzejní noci, případně běžné linky MHD (jezdí ze stanice metra C Letňany), které oblast neobjíždějí a zastavují přímo u hlavní brány muzea.

vstup a doprava ZDARMA

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Fyzické a taneční divadlo pro všech…

26.10.2021 - 02.11.2021
Zlatnická 8

Ateliér nabízí úvod do fyzického a tanečního divadla.

Podzimní kemp - Praha

27.10.2021 - 29.10.2021
Bublina Arena,…

Kdy? V době podzimních prázdnin 27. – 29.10. 2021. Každý den 8:00 - 16:00 Kde? Bublina Arena, Lomnického 1071/1,…

Duše a dušičky 2021 - Praha

30.10.2021 - 30.10.2021
Obora Hvězda

Zábavné a strašidelné odpoledne pro odvážné děti a jejich rodiče v oboře Hvězda a na jejím předpolí.

Dějiny čarodějnictví - Praha

31.10.2021 - 31.10.2021
Městská knihovna,…

Oprašte si almanachy a vstupte do zakázané sekce naší knihovny!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. říjen

Státní svátek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete