Statistika našeho portálu

  • 96 250 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Muzejní noc pod Ještědem 2018 - Severočeské muzeum v Liberci

18.05.2018 - 19.05.2018 Liberec

Program Severočeského muzeaJelikož máme v muzeu zavřeno kvůli probíhající rekonstrukci, doprovodný program k Muzejní noci na Vás čeká pod širým nebem venku před budovou.Na co se můžete těšit?Rozhlédněte se do kraje z muzejní věže! Jedná se o repliku věže staré liberecké radnice, postavené v letech 1599–1603 Marcem Antoniem de Lancio (zvaným též Spazi). Starou radnici zbourali v roce 1893 po…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
exteriér před muzeem
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Liberec
Obec
Liberec

Fotogalerie k článku

Program Severočeského muzea

Jelikož máme v muzeu zavřeno kvůli probíhající rekonstrukci, doprovodný program k Muzejní noci na Vás čeká pod širým nebem venku před budovou.

Na co se můžete těšit?

Rozhlédněte se do kraje z muzejní věže!

Jedná se o repliku věže staré liberecké radnice, postavené v letech 1599–1603 Marcem Antoniem de Lancio (zvaným též Spazi). Starou radnici zbourali v roce 1893 po dostavbě nové radniční budovy a plány na její repliku se o tři roky později objevily v architektonických plánech pro plánovanou novostavbu Severočeského muzea.

Přijďte si vyrobit prvorepublikový lampion!

S pomocí muzejních pedagožek si můžete vytvořit originální svítidlo připomínající svým zdobením zlatá dvacátá léta a tanec Charleston. Výtvarná dílna probíhá od 18 do 22 hodin. Najdete ji před muzeem u největšího rododendronu (skoro u křižovatky) – a je určena spíše pro starší děti a dospělé.

Navštivte pohádkovou lampiónovou stezku!

Nostalgické vzpomínání na staré dobré časy se nemusí týkat jen první republiky. Pojďte si připomenout třeba české kreslené večerníčky – projděte se parkem kolem muzea a zkuste odhalit, které pohádkové postavy jsou na muzejních lampionech zobrazeny. Pro děti je připravena drobná sladká odměna.

Ochutnejte stylové občerstvení!

Skvělé pečivo podle osvědčených historických receptů cechu perníkářů najdete přímo před hlavním vchodem do Severočeského muzea ve stánku pana Brůhy. Doporučujeme zejména sakradobrou pochoutku plnou povidel a ořechů – staročeskou sakrajdu!

Mapa

Další akce v okolí

Riddikulus! - Liberec

07.11.2021 - 07.11.2021
Dům kultury, Soukenné…

Čarodějové, mudlové i motáci, kteří vyrůstali a dospívali za zdmi Bradavic, pojďte sem! Čeká nás bláznivý let světem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete