Statistika našeho portálu

  • 89 501 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 167 Míst a památek

Muzeum Mattoni - poslední návštěvy v tomto roce

05.11.2016 - 27.11.2016 Kyselka

Muzeum Mattoni v Kyselce úspěšně přitahuje návštěvníky -  mimořádně otevře ještě v listopadových volných dnechSpolečnost Karlovarské minerální vody (KMV) v červenci tohoto roku slavnostně otevřela v Kyselce Muzeum Mattoni věnované Heinrichu Mattonimu a historii stáčení minerálních vod. Pro velký zájem návštěvníků podpořený i TV seriálem "Já, Mattoni" bude muzeum výjimečně otevřeno ještě během…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kyselka č.p. 64, Löchner, 362 72 Kyselka
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Karlovy Vary
Obec
Kyselka

Fotogalerie k článku

Muzeum Mattoni v Kyselce úspěšně přitahuje návštěvníky -  mimořádně otevře ještě v listopadových volných dnech

Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) v červenci tohoto roku slavnostně otevřela v Kyselce Muzeum Mattoni věnované Heinrichu Mattonimu a historii stáčení minerálních vod. Pro velký zájem návštěvníků podpořený i TV seriálem "Já, Mattoni" bude muzeum výjimečně otevřeno ještě během všech listopadových víkendů.

V expozici muzea je k vidění řada historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, historické lahve, trezor firmy Mattoni AG nebo ručně psaná historická kniha o Mattonim získaná na dražbě v Německu Alessandrem Pasqualem, generálním ředitelem KMV.

Na své si v muzeu přijdou i děti, pro něž jsou přichystány interaktivní výstavní předměty a moderní technologie, včetně animovaného filmu "Cesta lahve", který vznikl z reklamního leporela firmy Mattoni z 30. let 20. století. Možná i proto byly mezi letošními návštěvníky žáci základních škol z Kyselky a z Karlových Varů.
Z muzea si mohou návštěvníci kromě zajímavého poznávacího zážitku odnést také obsáhlou faktografickou knihu o Kyselce a Heinrichu Mattonim z pera karlovarského historika Dr. Stanislava Burachoviče s názvem Historica Mattoni. Dosud se jí prodalo přímo v muzeu přes 250 výtisků, přičemž muzeum je jediným jejím distribučním místem. Kniha je k dispozici v českém i anglickém jazyce.

Návštěvnost během léta postupně rostla a vygradovala uvedením TV seriálu "Já, Mattoni", který podnítil zájem lidí vidět místo vzniku legendy Mattoni na vlastní oči. Vzhledem k neklesajícímu zájmu proto bude muzeum otevřeno i v listopadu o víkendech, v době vždy od 9:00 do 16:00, včetně státního svátku dne 17. 11.
"Za krátkou dobu od jeho otevření si muzeum prohlédlo už téměř 3 000 návštěvníků. Mile nás to překvapilo a jsme rádi, že se lidé zajímají o tradiční českou značku Mattoni a její historii", uvedl Alessandro Pasquale.

Před zimním uzavřením a následným otevřením nové sezony v březnu 2017 mají zájemci poslední šanci poznat dobu a vizionářské podnikání Heinricha Mattoniho, hrdiny stejnojmenného seriálu.  

O Muzeu Mattoni
Muzeum Mattoni sídlí v Kyselce u Karlových Varů v Löschnerově pavilonu, budově inspirované alpskou architekturou, jenž KMV nákladně z rekonstruovaly do dnešní podoby.  Vnitřní prostory muzea jsou zařízeny v historickém stylu 19. století, celkové náklady náročné rekonstrukce památkově chráněného pavilonu Löschner přesáhly 20 milionů korun. Interiér a expozici muzea KMV intenzivně připravovaly od září roku 2015 a vynaložily na ně dalších 5 milionů korun. Při slavnostním otevření v červenci 2016 nechyběl ani přímý potomek slavného rodu, Rudolf Heinrich Mattoni. Více na www.mattonimuzeum.cz

O Karlovarských minerálních vodách
Karlovarské minerální vody, a.s. jsou největším výrobcem minerálních a pramenitých vod ve střední Evropě. Vedle tradiční minerální vody Mattoni vyrábí pramenitou vodu Aquila a minerální vodu Magnesia. Společnost byla založena karlovarským rodákem Heinrichem Mattonim v roce 1873. Současnou podobu získaly Karlovarské minerální vody v 90. letech díky výrazným investicím nových majitelů, italské rodiny Pasquale. KMV v současné době vyváží své produkty do více než 20 zemí světa a vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a na Ukrajině. Profesionální přístup KMV i jejích zaměstnanců k otázce kvality produktů byl ohodnocen celou řadou ocenění. Společnost se významně podílí na kulturním, sportovním a společenském životě v České republice. Podporuje také projekty spojené s ochranou přírody a otázkou ekologie. KMV jsou členem Národní sítě Global Compact ČR, která sdružuje firmy a organizace zapojené do UN Global Compact - největší světové iniciativy společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání pod záštitou OSN. Další zajímavé informace o společnosti naleznete na našem Twitteru @KMV_Mattoni.

SEZÓNA PRODLOUŽENA

- listopadové víkendy ( 5. 11., 6.11., 12.11., 13.11., 19. 11., 20.11., 26.11, 27.11. ) a státní svátek 17. 11. 2016 je otevřeno od 9:00
do 16:00 hod

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Závod City triathlon - Karlovy Vary

23.08.2019 - 25.08.2019
Karlovy Vary

Nejlepší triatlonisté planety míří do Karlových Varů. Na konci prázdnin se v nádherných kulisách lázeňského centra už…

Létofest Karlovy Vary

30.08.2019 - 31.08.2019
Karlovy Vary

Užijte si společně s námi Létofest 2019! 8 festivalů po celé ČR. Akce pro celou rodinu, dětský program a zábava celé…

Komentovaná procházka Po stopách Ma…

24.08.2019 - 24.08.2019
Kyselka

Komentovaná procházka areálu bývalých lázní v Kyselce u Karlových Varů.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 20. srpen

Dnes má svátek Bernard

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete