Statistika našeho portálu

  • 95 541 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Nechte na hlavě!

07.06.2013 - 29.09.2013 Chropyně

Na Zámku Chropyně bude od 6. června 2013 v 16 h v zámecké galerii otevřena velká výstava Nechte na hlavě. Je to výstava kombinující obrazy – portréty se sbírek Muzea Kroměřížska a velkou kolekci historických klobouků a jiných pokrývek hlavy ze sbírek Muzea Novojičínska v Novém Jičíně.Ze sbírek Muzea Kroměřížska byla vybrána kolekce obrazů představujících jednak ukázky portrétního umění známých…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na Zámku Chropyně bude od 6. června 2013 v 16 h v zámecké galerii otevřena velká výstava Nechte na hlavě. Je to výstava kombinující obrazy – portréty se sbírek Muzea Kroměřížska a velkou kolekci historických klobouků a jiných pokrývek hlavy ze sbírek Muzea Novojičínska v Novém Jičíně.

Ze sbírek Muzea Kroměřížska byla vybrána kolekce obrazů představujících jednak ukázky portrétního umění známých malířů, jako jsou Max Švabinský, František Ondrúšek, Adolf Heller nebo Ludvík Schneiderka, jednak osobnosti, např. skladatele Rudolfa Obruču, JUDr. Jana Kozánka, hraběnku Dubskou, akademika Jana Rypku a řadu dalších. Vystaveny jsou i tzv. ideální portréty, autoportréty a plastiky.

Tuto uměleckou sbírku zahrnující období od konce 18. století do druhé poloviny 20. století doplňují klobouky, dámské kloboučky, čepce, vojenské přilby a další pokrývky hlavy zapůjčené z bohatých sbírek Muzea Novojíčínska.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 24. červen

Dnes má svátek Jan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete