Statistika našeho portálu

  • 99 253 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Nefestík - Nepomuk

15.06.2018 - 17.06.2018 Nepomuk

Benefiční festiválek nezávislé hudební, filmové a divadelní tvorby Nefestík [1] se bude v konat již o tomto víkendu 15. - 17. června v Nepomuku na Zelenohorské poště. Představí se na něm množství kapel, DJů, několik divadelních souborů, slameři i básníci.Letos to bude již podeváté, co se v jihozápadočeském městečku Nepomuku odehraje tato svérázná a pestrá přehlídka nekomerční hudby,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nepomuk
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-jih
Obec
Nepomuk

Fotogalerie k článku

Benefiční festiválek nezávislé hudební, filmové a divadelní tvorby Nefestík [1] se bude v konat již o tomto víkendu 15. - 17. června v Nepomuku na Zelenohorské poště. Představí se na něm množství kapel, DJů, několik divadelních souborů, slameři i básníci.

Letos to bude již podeváté, co se v jihozápadočeském městečku Nepomuku odehraje tato svérázná a pestrá přehlídka nekomerční hudby, neprofesionálního divadla a studentských filmů. Celá akce se uskuteční téměř v centru města v atraktivním areálu původně barokní Zelenohorské pošty, kde dnes sídlí mj. muzeum veteránů [2] Na místě nebude chybět venkovní scéna s živou hudbou a divadlem, čajovna s komorním kinosálem, bar s DJem za gramofony, zahradní výčep s ohništěm i undergroundová elektronická tančírna ve sklepení s vlastním vlastní bar. Stejně jako v předchozích ročnících bude i letos program obohacen o různé workshopy. I ležení bude možné rozbít přímo v místě konání, a to na tábořišti na pastvě za domem, které disponuje vlastní kadibudkou. Připraveny budou i další zajímavosti. Pořadatelé očekávají, jako obvykle zhruba pět set návštěvníků. Vzhledem k množství vystupujících a počtu scén si tak festival zachovává komorní až rodinnou atmosféru. A to i díky komunitnímu způsobu realizace celého projektu.

Hlavním mottem Nefestíku je objevování nových jmen a mladých talentů, dramaturgie festivalu se snaží představovat publiku zajímavé novinky na nezávislé kulturní scéně, a to nejen z českého jihozápadu. Pokud se v programu zjeví nějaký časem prověřený projekt, jde opět, až na pár stálic, o novinku alespoň v rámci festivalu samotného.  

Festival se tradičně uskuteční ve třech dnech. Festival startuje již ve čtyři hodiny odpoledne DJským vystoupením plzeňského matadora Full Contacta na baru. Na hlavní stagi poté zahájí program náš jediný zahraniční vystupující Dáša Fon Fľaša ze Slovenska. Následovat budou českobudějovické legendy hardcorové scény Better Way, plzeňští Rastabilly’s Kang a večer zakončí Nepálci milovaná V3SKA, která hrála již na prvním Nepal Festu. Na venkovní program plynule naváže afterparty na baru v rytmu reggae a dubu, o kterou se postará plzeňské uskupení Original Kumbash Sound a z pražští Dub Colectiv. Druhá afterparty ve sklepení bude pod taktovkou klatovsko-plzeňské party Wenkowsound DJs s hosty. Sobotní program nabídne kromě divadelních představení, filmů a workshopů především hudební projekty širokého žánrového rozpětí. Tomáš J Holý se představí s velice zajímavým pojetím hry na kytaru, jež kombinuje se syntetizátory a looperem. Po čtyřech letech se na Nefestáíku opět objeví známé divadlo Teatr Novogo Fronta se svou novou hrou. Na tradiční šamanský nástroj brumli zahraje jeden z nejlepších českých hráčů Petr Jasinčuk, jenž umožní návštěvníkům si tento nástroj vyzkoušet pod jeho zkušeným vedením. Po něm na pódium nastoupí dívky z rakovnické psychedelické kapely Core Belief, které se představí s novou zpěvačkou, dále novinka z Prahy Iggy Mayerov, v jejichž hudbě se mísí shoegaze s dreampopem a na závěr dvě kapely žánrově těžko zařaditelné, ale o to lepší Schrödingerova kočka Nauzea Orchestra. Afterparty proběhnou opět na dvou stagích. Na baru nebude chybět reggae v podání nejstaršího českého soundsystému Swamp Safari DJ Drivera z populání drumnbassové kru Tele2Beatz. Sklepení nabídne audiovizuální psychedelickou zkušenost, o kterou se postarají psytrancoví DJs Jenda Legenda, Jonah Moses, Elien, Reborn Jíra Fíra. A konečně po náročné noci si návštěvníci užijí pohodu a relax oblíbené reggae neděle. Zahrají Chichimeků s legendárním Karlem Babuljakem a novinka z Plzně Baloňák. Program obohatí slampoetry exhibice s úřadujícím mistrem ČR Dr. Filipitchem a básnické pásmo undergroundových básníků Jany Orlové, Patrika Linharta Romana Szpuka.

Pásmo improvizovaných skečů předvede v Nepomuku zbožňovaná Divadelní jednota Brázda a nebudou chybět ani loutková představení pro malé i velké diváky. Filmová sekce bude tvořena zejména dokumentárními filmy z festivalu Jeden svět a čerstvými snímkystudentů pražské FAMU. Mezi dokumenty nebude chybět ekologický Plastic Ocean o plastovém odpadu ve světových mořích.

Na akci se budou točit výborná piva z minipivovaru U Šenkýřů ve Šťáhlavicích, z Poličského měšťanskéhopivovaru a pivovaru Raven. Podávat se budou také poctivé regionální potraviny, na své si přijdou zejména vegetariáni a vegani, ale ošizeni nebudou ani milovníci kvalitních uzenin – součástí výčepu u táboráku bude "buřtotéka" – tedy nabídka špekáčků hned z několika malých regionálních řeznictví.

Vstupné bude, jako tradičně dobrovolné. A akce je opět benefiční a o tom, kam poputuje výtěžek, rozhodnou sami návštěvníci. Konečně akci pořádá z.s. Nepal [4].

Nefestík se koná s finanční podporou Plzeňského kraje a města Nepomuku.

 

 

Program Nefestíku:

 


Pátek:
Main stage
18:00 Dáša Fon Fľaša (akustik-punk) 
19:00 Better Way (HC punk)
20:30 Rastabilly's Kang (thrash-country)
22:00 V3SKA (ska-reggae)

Čajovna stage
17:00 10 miliard - co máte na talíři? (dokumentární film)
19:30 Adolpho Gang (trash-folk - blue-crust)
21:00 Iránský rave (dokumentární film)


Bar stage
16:00 Full Contact (drum and bass)
18:00 pauza
23:00 Original Kumbash Sound (reggae)
02:00 Dub Colectiv Sound System (dub)

Undergroud stage
21:00 DoIt (breakbeat)
22:00 Dejmor (breaks, drum and bass)
23:00 Pelish (raggajungle)
00:30 Killa&Doox (drum and bass)
02:00 Rapy (drum and bass)
03:30 Cycotron (drum and bass)
04:30 Jandy (drum and bass)

Sobota

Main stage
12:00 BJB (folk, reggae)
13:00 Divadlo ToTeM: O nejmenším človíčku a nás ostatních (loutkové divadlo)
14:30 Tomáš J Holý (acoustic-post rock)
16:00 Petr Jasinčuk aka Brumlista (brumle)
17:00 Teatr Novogo Fronta (divadlo)
18.30 Core Belief (psychedelic rock)
20:00 Iggy Mayerov (shoegaze-dream pop)
21:30 Schrödingerova kočka (alternative)
23:00 Nauzea Orchestra (noise-trash)

Čajovna stage
09:00 filmy studentů FAMU
11:30 A Plastic Ocean (dokumentární film)
14:00 didgeridoo workshop
15:00 Divadlo ToTeM: Dcery Matky Země (loutkové divadlo)
17:00 brumle workshop s Petrem Jasinčukem
18:30 Viva Cuba Libre (dokument)
20:00 filmy studentů FAMU

Bar stage
10:00 Bombash (chillout, psybient, psydub)
12:00 pauza
00:00 Swamp Safari Sound System (reggae, dancehall)
02:00 Driver (raggajugle, drumnbass)

Undergroud stage // deco by Jonah Moses (WizArts) & Elien
22:00 Jenda Legenda (full on)
23:30 Jonah Moses (goa, neogoa)
01:00 Elien (darkpsy)
03:00 Reborn (forest)
04:30 Jíra Fíra (forest)

Neděle

Main stage
13:30 Divadelní jednota Brázda (divadelní skeče)
15:00 Baloňák (ska-reggae) 
16:30 Slampoetry exhibition (Dr. Filipitch a další)
18:00 Chichimeků (reggae-ska)

Čajovna stage
09:00 Epidemie svobody (dokumentární film)
11:00 Vyrob si svůj stát (dokumentární film)
12:30 filmy studentů FAMU
14:30 básníci (Pavel Reichart, Patrik Linhart, Roman Szpuk)
16:00 Šitkredit (dokumentární film)
17:00 Piripkura (dokumentární film)

Bar stage
11:00 Nepal sound system (dubwise, roots reggae)
13:30 pauza
20:00 afterparty?

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 29. leden

Dnes má svátek Zdislava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete