Statistika našeho portálu

  • 93 047 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

No One Future / Noc divadel v Akropolis - Praha

17.11.2018 Praha

Sedmihodinové pásmo koncertů, performancí, interaktivních prezentací a workshopů propojí české a německé progresivní kulturní scény a nabídne nové myšlenkové směry k možných budoucnostem (nejen) klubové kultury.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Palác Akropolis, Kubelíkova 27
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

budoucnost není jen jedna
budoucnost není jen naše

Experimentální elektronickou hudbu budou střídat prezentace nových vizí kulturních iniciativ. Hudebně-aktivistická intervence NO ONE FUTURE představí Palác Akropolis, jak jste ho dosud neznali, a povede vás k možným budoucnostem, které jste možná nehledali. Akce se uskutečí v rámci Noci divadel. VSTUP ZDARMA

KONCERTY A PERFORMANCE
Stanley Schmidt (PH17)
Hobor (PH17)
Solaris (PH17)
Dmitrievna
N1L (Opal Tapes)
NEW MAGIC MEDIA
DVDJ NNS

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY
Institut botanické lingvistiky
Feministická (umělecká) instituce
Synth Library Prague
DGTL FMNSM

NO ONE FUTURE je tvůrčí iniciativa kurátorek a umělkyň Marie Čtveráčkové alias Mary C (Synth Library Prague, Radio Wave) a Anne Lippert alias Sinosc (team CYNETART) a kulturního manažera a kurátora Thomase Dumkeho (team CYNETART/ reprezentant TMA Hellerau) ve spolupráci s Palácem Akropolis, drážďanským festivalem CYNETART a Trans-Media-Akademie Hellerau. Akce se uskuteční se za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

PH17
Progresivní hudební kolektiv a label z Lipska věnující se především technu a postklubové hudbě. Label PH17 založili v roce 2017 DJ a producent Stanley Schmidt a DJka a producentka SOLARIS.

ph17.bandcamp.com/album/third-floor-music

Jonas Holfeld alias STANLEY SCHMIDT je také spoluzakladatelem Rivulet Records a rezidentem klubových akcí Buttons v berlínském klubu ://about blank. Na scéně je aktivní už přes deset let. Pod vlastním jménem Jonas Holfeld komponoval hudbu ke krátkému filmu "Lepidoptera" a také divadelnímu představení "Zeit der Kannibalen". Jeho audiovizuální projekt "Infinite Zoom", na kterém spolupracoval se Sebastianem Helmem, měl premiéru letos v berlínském Funkhausu.

soundcloud.com/stanley-schmidt-music

Maria Lehmann alias SOLARIS je rezidentkou Institut Für Zukunft v Lipsku, kde pořádala odpolední party Sunday Service a působila jako booking agentka. Začínala s kytarou na punkové a hardcoreové scéně a ovlivnil ji i hip hop. Přes freetekno se dostala ke svému současnému eklektickému stylu a ve svých setech dnes kombinuje break beat, techno i ambient. Společně se Stanley Schmidtem hrají pod pseudonymem "Monsanto High”.

soundcloud.com/solarisifz

Luis Kürsten alias HOBOR se zabývá především experimenty s "mikro-zvuky”, využívá modulární syntezátory i gramofony a navazuje na tradici minimalistické elektroniky. Svou hudbu označuje také jako "symfonii zapomenutých nechtěných zvuků”. Na labelu PH17 vydal své sólové album Constellations a společně s Jonasem Holfeldem produkuje pravidelnou měsíční rozhlasovou show Binaural Beats zaměřenou na ambient, free jazz, generativní hudbu a podobné experimentální volné formy. Je členem improvizačních skupin "Arx Fatalis", "Songs for Pneumonia" a také "Cointel Allstars".

ph17.bandcamp.com/album/hobor-constellations

DMITRIEVNA
Producentka a performerka Dmitrievna má nejraději úderné raveové beaty. I když přesídlila do Berlína, ve své hudbě stále čerpá ze svých slovanských kořenů, které sahají do Čech a na Ukrajinu. Její hudba je velmi osobitým spojením hardcorového techna a tranceu, lidových tradic a experimentálního popu.

dmitrievna.bandcamp.com

N1L (Opal Tapes)
Producent, zvukový umělec a DJ usazený v Berlíně. V jeho hudbě se protínají rozmanité zdroje inspirace a výsledkem je klubová hudba jejíž hranice jsou velmi pružné. Najdete v ní prvky abstraktního sound designu, noir psychedelie i naléhavého industriálu. Jeho aktuální EP Water Memory vyšlo v červnu na labelu Opal Tapes a dočkalo se srovnání s tvorbou Arcy, Rabita nebo Ziúr.

soundcloud.com/n_1_l

NEW MAGIC MEDIA
DJka, VJka a hudební publicistka zaměřující se především na postklubovou kulturu, která výrazně pracuje s politickým kontextem. Spoluzaložila inkluziv DJ kolektiv Blazing Bullets a je členkou BCAA System Byla také spoluzakladatelkou audiovizuálního kolektivu LOLLAB. Uvádí a kurátoruje svůj pořad na Radiu Wave.

soundcloud.com/newmagicmedia

DVDJ NNS
Multimediální umělkyně a architektka Kateřina Blahutová je známá česká DJka a VJka. Podílela na experimentálních projektech ve spolupráci s kolektivem Lunchmeat. Je spoluzakladatelkou kolektivu LOLLAB a kolektivu a klubové noci KSK. Spolupracovala také například s Midi Lidi nebo Katarziou.

soundcloud.com/ananasananasananas

TVRDÝ / ŠEROSVIT
Skladatel a sound designer Martin Tvrdý ve spolupráci s light designerem Karlem Šimkem připravili audiovizuální světelnou instalaci, která k vám promluví u vchodu do Paláce Akropolis.

INSTITUT BOTANICKÉ LINGVISTIKY
Svůj výzkum představé mezinárodní Institut botanické lingvistiky, který se rozhodl učit od rostlin. Studuje strukturu a modifikace jazyka, který rostliny produkují, aby jim mohl lépe porozumět. Členové institutu chtějí nechat rostliny promluvit v naději, že jejich hlas nám pomůže chápat přírodu kolem nás. Institut v současné době experimentuje například s bioakustikou, zkoumá, jak rostliny produkují, přijímají a vyhodnocují zvukové signály.

www.bli.hotglue.me

DGTL FMNSM
Iniciativa dgtl fmnsm se zabývá možnostmi emancipace prostřednictvím technologií a feminismu. Je to interdisciplinární festival, který prezentuje performance, video art a další vizuální umění, instalace, diskuze a workshopy i online. Do svých aktivit zapojuje kluby, nezávislé queer feministické skupiny a umělce a umělkyně. dgtl fmnsm je požadavkem po radikálnějším přemýšlení o digitálních technologiích, jejichž rutinní používání nyní dominuje naší kultuře ovládané médii. Iniciativu představí kurátorka Ula Heinrich, která je zapojena do mnoha queer feministických projektů, které se snaží bourat tabu spojená s tělesností a sexem. Pořádá koncerty společně se svým kolektivem "böse und gemein”, který se zaměřuje na ženy v punku a hardcoru a spolupracuje s odbornicí na komunikaci a aktivistkou Laurou Meritt spoluzakladatelkou PorYes, Feminist Porn Award. Připojí se k ní také umělkyně Anja Kaiser, jejíž specializace je grafický design. Ve své praxi a výzkumu se věnuje především typografii. Je autorkou vizuálního stylu festivalu dgtl fmnsm.

www.digitalfeminism.net/2018
www.anjakaiser.info

FEMINISTICKÁ (UMĚLECKÁ) INSTITUCE
Performativní přednáška kritičky umění, kurátorky a zakladatelky iniciativy tranzit.org Terezy Stejskalové. Síť tranzit.org sdružuje umělecké instituce a působí nezávisle v Rakousku, Čechách, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku od roku 2002. Instituce zapojené v této síti společně sepsaly kodex nazvaný "Feministická (umělecká) instituce”, soubor pravidel, kterými se řídí a snaží se prohlubovat debatu nejen o sexismu v uměleckých institucích, ale také o roli péče v jejich praxi.

www.feministinstitution.cz

KNIHOVNA SYNTEZÁTORŮ
Prezentace a workshop Alissy DeRubeis a Marie Čtveráčkové, spoluzakladatelek Synth Library v Portlandu a Praze. Nezávislé knihovny syntezátorů, jsou otevřeny hudebníkům a hudebnicím se zájmem o elektronické hudební nástroje. V knihovně mohou studovat a tvořit nejen s analogovými syntezátory a navštěvovat dostupné workshopy a přednášky z oblasti elektronické hudby. Cílem je podpora žen a nebinárních osobností a větší diverzita a kultivace elektronické scény a hudebního vzdělávání obecně.

Další akce v okolí

Žižkovská štace - Praha

07.04.2020 - 09.04.2020
Praha

Vážení přátelé, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana pro vás připravuje malé festivaly nazvané „Žižkovská štace“. Od dubna…

Student Fest - Praha

08.04.2020 - 08.04.2020
Praha

Svátek všech studentů je po roce opět tady ! Pojď to pořádně roztočit před Velikonočníma prázdninama !

Festival současného cirkusu: Fun Fa…

16.04.2020 - 19.04.2020
Praha

Ojedinělý mezinárodní festival současného cirkusu, na němž se představí pouze ženy. Nejde však o feministickou akci,…

Groovy & Stinky Fest - Praha

17.04.2020 - 18.04.2020
Praha

Nový dvoudenní festival extrémní muziky v nejstarším klubu v Praze. 16 kapel ve dvou dnech

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie

středa 8. duben

Dnes má svátek Ema

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete