Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Noční běh pro Světlušku - Praha

21.04.2022 Praha

Noční běh pro Světlušku míří do Prahy.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
web
www.behprosvetlusku.cz

Fotogalerie k článku

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli nutným opatřením přesouvaly běhy do podzimních termínu, odstartovala opět s příchodem jara. Další v pořadí je nyní Praha, běh se zde uskuteční 21. dubna na Výstavišti ve Stromovce od 21.00. Registrace na místě bude probíhat už od 18.30. Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou. Protože letošní účastníky láka na běh ve všech městech claim "Skoč na Noční běh pro Světlušku," budou součástí doprovodného programu vystoupení a workshopy sportovního týmu JUMP IT a také koncert kapely MYDY. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz. 

"Skoč na Noční běh pro Světlušku." Za konceptem kampaně a claimem pro jedenáctý ročník Nočního běhu stojí David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s producentem Jakubem Drocárem ze společnosti PUNK FILM a režisérem Petrem Dvořákem natočili "skákací” videopozvánku na letošní běžeckou tour. V té po boku Davida Švehlíka, Judit Bardos a Pavla Batěka účinkuje také herec a režisér Milana Šteindler, který se stal pro letošní rok tváří běhů. "Právě Milan s vtipem dokazuje, že se běžcem s vyšším posláním může stát opravdu každý. Stačí si jen skočit, skočit s námi zaběhat. Právě na této jednoduché významové paralele stojí letošní komunikace. Ve výskoku se naši aktéři změní vždy v běžce s čelovkou, respektive ve světlušky," dodává David Podhola k námětu letošní kampaně.

Electroswing, běh a skákání

Běžci budou mít na výběr z kratšího (2,8 km), nebo delšího (4,5 km) okruhu. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě. 

 

"Jedenáctý ročník nočního běhu pro dobrou věc se navrací k tradičnímu jarnímu termínu a opět proběhne na Výstavišti Praha a ve Stromovce, což nás obrovsky těší coby stálého partnera dnes již legendární akce. Ačkoli covid celorepublikově, vlastně i celosvětově, zamíchal kartami mnoha společenských aktivit a řada z nich byla v uplynulých dvou letech zrušena, běh pro Světlušku tohle těžké období ustál a již po jedenácté přinese světlo a podporu těžce zrakově postiženým lidem. Letos nese akce podtitul Skoč na noční běh pro Světlušku a já se těším, že se se všemi běžci opět potkáme u nás na Výstavišti," komentuje Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha a.s. a Pražské Tržnice. 

 

Účastníci v Praze se mohou těšit na hudební rozproudění electroswingové kapely MYDY, bubeníků Tokhi & The Groove Army a Dj Biodana. O krátká vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým JUMP IT, který skáče přes švihadla. Celým večerem provedou moderátoři Lucie Výborná a Jan Pokorný z Českého rozhlasu.

 

Na místě bude také občerstvení a fotokoutek od generálního partnera Kaufland. Stánky hlavních partnerů – společnosti Hannah, která se postará o rozcvičku před startem a na svém stánku uspořádá soutěž o ceny, a České spořitelny, která návštěvníkům akce nabídne před výběhem postřehovou hru. Běžci se také budou moci seznámit s bylinnými produkty, které přiveze sanitka Herbadent. K vidění bude i přehlídkový vůz partnera ŠKODA. Partner Hella ve všech městech zajistí světelné značení tras.  

 

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde

Na videopozvánku se můžete podívat zde

Další akce v okolí

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Přivítejte bruslařskou sezónu v Pra…

06.12.2023 - 06.12.2023
Havlíčkovy sady

Zima se pomalu blíží, teploty pomalu začnou klesat k nule a to znamená jediné, bruslařská sezóna v Praze 2 je téměř…

Zimní kino na Pragovce/ Bistro Rame…

07.12.2023 - 07.12.2023
Pragovka Gallery

Pragovka Gallery netradičně pořádá zimní kino! Přijďte si zpříjemnit chladné večery k nekonvenčním snímkům na téma…

ILLUSIONIST CHRIS STARK - „MAGIC SH…

07.12.2023 - 07.12.2023
Kongresové centrum…

S velkým potěšením vám oznamujeme, že do Prahy zavítá světoznámý iluzionista Chris Stark, který je mnoha známými…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete