Statistika našeho portálu

  • 98 918 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Odpad Fest 2015 - České Budějovice

20.05.2015 České Budějovice

Kulturní a společenský život jihočeské metropole Českých Budějovic každoročně v dubnu oživuje netradiční studentský festival "Odpad fest", který upozorňuje zdejší obyvatele i všechny ty kterým není lhostejná problematika životního prostředí na nutnost pečovat o pořádek veřejného prostoru, který nás obklopuje.Čeho se zde můžete zúčastnitHlavní součástí festivalu je slavnostní průvod, začínající na…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Kulturní a společenský život jihočeské metropole Českých Budějovic každoročně v dubnu oživuje netradiční studentský festival "Odpad fest", který upozorňuje zdejší obyvatele i všechny ty kterým není lhostejná problematika životního prostředí na nutnost pečovat o pořádek veřejného prostoru, který nás obklopuje.

Čeho se zde můžete zúčastnit

Hlavní součástí festivalu je slavnostní průvod, začínající na Lannově třídě, odkud se studenti vyzbrojeni rukavicemi a pytli na odpad vydávají na náměstí Přemysla Otakara II, Sokolský ostrov, Stromovku až ke kolejím Jihočeské univerzity. Po cestě se všichni zúčastnění podílejí na úklid pohozených odpadků, kterými je zaneřáděno snad každé větší město. Odměnou pro všechny nadšence je pak bohatý kulturní program, připravený právě na kolejích Jihočeské univerzity.

Pokud na tento průvod narazíte, jistě je okamžitě poznáte podle halasné dvojice moderátorů, která jde v čele průvodu. Nenechte se zmást ani překvapivou situací, kdy na stanovený signál strnou všichni v průvodu v aktuálních pozicích, což vyvolává údiv a překvapení všech kolemjdoucích. Novou součástí festivalového dění je i apel na všechny účastníky, spočívající ve výzvě k přinesení starých a vysloužilých elektrospotřebičů, které zde můžete bezplatně zlikvidovat. Pokud máte zájem udělat něco pro sebe i pro své spoluobčany, přijďte podpořit účastníky tohoto pochodu, jehož členů není nikdy dost.

Odpad Fest 2015

Datum tohoto roku je prozatím pouze předpokládané, podrobný bohatý program se připravuje.

Mapa

Další akce v okolí

International Festival Ballet: Lous…

12.01.2023 - 13.01.2023
Senovážné nám. 2

Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET uvádí představení “Louskáček” v Českých Budějovicích

International Festival Ballet: Labu…

13.01.2023 - 14.01.2023
Senovážné nám. 2

Baletní soubor INTERNATIONAL FESTIVAL BALLET uvádí baletní představení “Labutí jezero” v Českých Budějovicích

Večery S: Medvíďata, Blondýna, Spol…

16.12.2022 - 16.12.2022
Divadlo U Kapličky,…

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete