Statistika našeho portálu

  • 95 701 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Festival Tolerance – Prague Pride 2020 - Praha

03.08.2020 - 09.08.2020 Praha

Málokterá kulturní a společenská akce si za krátkou dobu svého konání vysloužila tak rozporuplnou pověst a zároveň nebývalý mediální zájem jako "Festival Tolerance – Prague Pride", která se již několikátým rokem koná v průběhu srpna v našem hlavním městě Praze. Objevujte ji letos s námi, osobně i online.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Online celá ČR
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Celé jaro jsme bedlivě sledovali situaci okolo Covid-19 a s každým dalším zhoršením situace, naše úzkost rostla. Otázka, co bude s letošním Prague Pridem, slavícím desáté narozeniny, byla týden po týdnu palčivější. Stejně jako pořadatelé festivalů a dalších akcí jsme na ni neznali odpověď. V jednom jsme ale měli jasno – chceme letos Prague Pride uspořádat tak, aby si ho všichni účastníci užili stejně jako předchozí ročníky. Nepřesuneme Prague Pride na další rok tak, jako to udělalo mnoho zahraničních pridů, protože věříme v určitou nezastupitelnost této akce v české i středoevropské společnosti.

Abychom mohli svému slibu dostát, bylo potřeba vymyslet celou novou strukturu akce. Brzy bylo totiž jasné, že tradiční průvod Prahou, zlatý hřeb každoročního duhového programu, letos zrealizovat kvůli přísným hygienickým pravidlům nepůjde. Byli jsme tedy nuceni zamyslet se nad skutečnou podstatou Prague Pride. Opravdu je duhový průvod skutečně tím hlavním, co může akce nabídnout? Není smysl našeho každoročního setkávání někde jinde? Co pro každého z nás Prague Pride
znamená?

Nedá se popřít, že duhový průvod je hlavním symbolem akce Prague Pride. Všechna média ukazují záběry právě z průvodu, zatímco mluví o celé akci. Ve vnímání široké veřejnosti tak skutečně samotný průvod může být vnímán jako jediný smysl konání Prague Pride. Pro nás, a věříme, že to vnímáte stejně, je však každoroční setkávání komunity pod hlavičkou Prague Pride mnohem víc než sobotní průvod. Prague Pride, to je vzdělávací i zábavný program ve Village, zapojení LGBT+ komunity napříč generacemi díky Životu 90, party a oslavy na Střeleckém ostrově i v různých částech Prahy, a hlavně vědomí absolutní svobody a otevřenosti k sobě navzájem. Velká spousta coming-outů je přímo podmíněna každoročním setkáváním s lidmi, kteří se nebojí dát najevo to, jací jsou, a žít tak, jak jsou šťastní. Prague Pride inspiruje ty, kteří nemají dost odvahy a své pravé já schovávají před svým okolím. Každoročně je součástí našeho programu akce "Coming out nanečisto", při které si mohou zájemci natrénovat tuto často nepříjemnou životní situaci
v bezpečném prostředí.

Prague Pride má co nabídnout i těm, kteří mají svůj coming-out úspěšně za sebou. Témata jako LGBT+ zastoupení v české i zahraniční literatuře nám nejsou cizí, představujeme vernisáže a umělecké akce LGBT+ tvůrců a snažíme se propojovat světy, třeba akcí Drag Queen Story Hour, na které divy českého Dragu čtou pohádky těm nejmenším. Prague Pride je pro nás o budování komunity, podpoře, pochopení, svobodě a lásce. O duhový průvod letos sice přijdeme, ducha celé akce to však nijak neohrozí. Podstata Prague Pridů je totiž někde jinde. Objevujte ji letos s námi, osobně i online. Těšíme se na vás.

 

Další akce v okolí

Pražské folklorní dny - Praha

22.07.2021 - 25.07.2021
Praha

15. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.

Jóga mezi obrazy - Praha

26.07.2021 - 26.07.2021
Pragovka Gallery

Pojďte dosáhnout klidu mysli a harmonie těla v jedinečném prostředí galerie, soustředící se na to nejnovější ze…

iShorts představí největší talenty …

28.07.2021 - 28.07.2021
Praha

iShorts opět představí největší talenty českých filmových škol!

Jak na bolesti zad, poradí workshop…

31.07.2021 - 01.08.2021
Praha 10, Turnovského 2

Máte sedavé zaměstnání? Bolí vás záda, ramena, cítíte, že je celé vaše tělo ztuhlé? Pak si vyberte některý z aktuálně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. červenec

Dnes má svátek Jakub

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete