Statistika našeho portálu

  • 95 455 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Online: Klavírní festival Rudolfa Firkušného - celá ČR

12.12.2020 Praha

Osmý ročník Klavírního festivalu Rudolfa Firkušného proběhne alternativní formou.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

"Opatření v oblasti veřejného zdraví platná počátkem listopadu znemožňují realizaci prvních čtyř festivalových koncertů s publikem přítomným v sále, proto jsme se obrátili na produkční tým společnosti Mimesis, která byla zodpovědná za úspěšné živé vysílání tohoto ročník Pražského jara. Tímto způsobem budou tito skvělí pianisté představeni prostřednictvím on-line vysílání , které budou moci diváci zdarma sledovat na webu www.firkusny.cz , " uvedl ředitel festivalu Roman Bělor.

Koncerty od 1. do 7. listopadu se budou konat v původně naplánovaných termínech. Festival začíná recitálem Francesca Piemontesiho . Kvůli celosvětové pandemii koronavirů byl americký pianista Richard Goode nucen zrušit své evropské turné. Nelze cestovat do Prahy ani Igor Levit , který se měl české veřejnosti představit vůbec poprvé. Festivalu se však podařilo zajistit účast Julianny Avdeevové, která se veřejnosti pražského jara představila poprvé v roce 2011 bezprostředně po svém senzačním triumfu na Chopinově soutěži ve Varšavě. Přijela do Prahy 3. listopadu a my budeme moci představit on-line streaming jejího představení. Paní Avdeeva hrála svůj základní repertoár, hudbu Frédérica Chopina a Sergeje Prokofjeva. Ve svém aktualizovaném programu si festival vybral svěřit koncert mladému českému pianistovi Markovi Kozákovi - jednomu z nejtalentovanějších českých pianistů své generace. Čtyři listopadové koncerty festivalu uzavře pianistka Slávka Vernerová , jejíž recitál byl přesunut na 7. listopadu. Program zůstává nezměněn. "Těšíme se snad na 12. prosince, kdy bude legendární umělec."Daniel Barenboim by měl letošní festival uzavřít. Velmi doufáme, že to bude probíhat před veřejností v Rudolfinu Dvořákově síni, " říká ředitel festivalu Roman Bělor. Nápaditým průvodcem pro živé vysílání bude pianista Ivo Kahánek . Diváci se mohou těšit na zajímavé rozhovory s umělci, kteří předvádějí představení, a získají pohled do zákulisí umění hry na klavír.

Nákup lístků bude vrácen v plné výši. Držitelé vstupenek najdou podrobnosti - stejně jako aktuální program - na webových stránkách festivalu www.firkusny.cz .

Další akce v okolí

Online: Jak se jazyky učí profesion…

15.06.2021 - 15.06.2021
Praha

Inspirujte se těmi, co zdolali už několik jazyků, a poznejte metody, jimiž se učí jazyky odborníci!

Online: Trestní obtěžování - celá ČR

16.06.2021 - 16.06.2021
Praha

Poznejte fenomén stalkingu z pohledu kriminální psychologie v osvětové přednášce psychologa a bezpečnostního analytika…

Online: Ladies’ Coding Night - celá…

17.06.2021 - 17.06.2021
Praha

Dámská jízda s Green Fox Academy.

Online: Myšlenkové mapy a vizuální …

17.06.2021 - 17.06.2021
Praha

Naučte se brázdit nekonečný prostor vaší mysli prostřednictvím myšlenkové mapy!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 15. červen

Dnes má svátek Vít

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete