Statistika našeho portálu

  • 96 486 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Online: Koncert proti totalitě - celá ČR

17.11.2020 Praha

Sedmý ročník Koncertu proti totalitě přivítá diváky v sále Martinů ON-LINE. Na pódiu své alma mater se díky koncertu unikátně setkají současní studenti se svými profesory a úspěšnými absolventy. Tradičně zazní skladby autorů, jejichž životy a tvorbu poznamenaly totalitní režimy či byli přímo vystaveni různým formám bezpráví.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
on-line
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Dramaturgie představí Sonátu pro klavír maďarského autora Bély Bartóka v podání talentovaného studenta HAMU Tomáše Vrány, loňského semifinalisty světové Bartókovy klavírní soutěže v Budapešti. Dále zazní písňový cyklus Písničky na dvě stránky, který na texty moravské lidové poezie zkomponoval Bohuslav Martinů ve svém válečném exilu ve Spojených státech. Diváci se mohou těšit na skvělou sopranistku Kristýnu Kůstkovou, studentku AMU a současně newyorské Mannes a jednoho z nejlepších českých klavíristů Martina Kasíka.  

Vrcholem dramaturgie je bezpochyby fatální Kvartet pro konec času, který hluboce věřící Olivier Messiaen napsal v roce 1940 na německý papír od strážce zajateckého tábora Stalag VIII A. Poprvé zazněl v táborové umývárně, podruhé před pěti sty zajatci tábora a 17. listopadu 2020 zazní znovu, aby nás přiměl přemýšlet o míře únosnosti naší současnosti. Interpretace fenomenálního díla se zhostí neméně fenomenální hudebníci - koncertní mistr České filharmonie a student HAMU houslista Jan Mráček, violoncellista Jiří Bárta, klavírista Martin Kasík a klarinetista Irvin Venyš.  

Koncert doprovází výjimečný výstavní projekt Doba trvanlivosti z dílny Akademie výtvarných umění, který představí grafická díla současných studentů, absolventů a profesorů AVU. Sjednocujícím prvkem projektu je totalita, resp. přetrvávající totalitní myšlení a jeho "doba trvanlivosti" v prostředí demokratické společnosti - tedy v podmínkách pro generaci současných studentů zdánlivě samozřejmých. On-line přenos Koncertu vizuálně doprovodí ukázky a po ukončení nouzového stavu bude výstava volně přístupná v respiriu HAMU.

On-line přenos můžete sledovat 17. listopadu od 19 hodin na sociálních sítích AVU, AMU, HAMU, Knihovny Václava Havla a na webových stránkách www.koncertprotitotalite.cz

Koncert proti totalitě je pořádaný tradičně v den výročí sametové revoluce a připomíná zároveň i Mezinárodní den studentstva, který byl vyhlášen po tragických událostech 17. listopadu 1939. Pořadatelem je Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze, spolupořadateli letošního ročníku jsou Akademie výtvarných umění a Knihovna Václava Havla.

Další akce v okolí

Případ pro sociálku vol. 7 - Praha

01.12.2021 - 05.12.2021
Slavíkova 22, Praha 3

Začíná festival sociálního umění, organizátoři chtějí potěšit také děti na azylových domech.

Sólo pro violu a klavír - Praha

06.12.2021 - 06.12.2021
Anežský klášter

Benjamin Britten: Preludium a fuga pro 18 smyčcových nástrojů Zbyněk Matějů: Virus, koncert pro violu a komorní…

Riddikulus! - Praha

06.12.2021 - 06.12.2021
Divadlo Palace, Pasáž…

Divadlo Palace se totiž už brzy jako mávnutím hůlky změní na Školu čar a kouzel v Bradavicích!

Monkey Business chystají do Lucerny…

07.12.2021 - 09.12.2021
Vodičkova 36, Praha 1

MONKEY BUSINESS CHYSTAJÍ DO LUCERNA MUSIC BARU TŘI SPECIÁLNÍ VEČERY.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete