Statistika našeho portálu

  • 94 967 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Ekologická úzkost I

11.02.2021 Praha

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zvou na Korzo Pragovka I (Předvalentýnské korzo).

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pragovka Gallery a The White Room
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Korzo Pragovka I  proběhne online ve čtvrtek 11. 2. 2021 od 18:00. Můžete se těšit na výzkum ve spolupráci s Dusts Institute (program k výstavě Vzducho-prach(y) Adama Hudce), přednášky, setkání s autory výstav nebo také prezentaci projektu Syntetická krajina a další.

Předvalentýnskému korzu budou předcházet procházky po Praze s cíleným sběrem vzduchoprachu. Speciálně vyvinuté instrumenty vyvinuté Dusts Institutem pro urbánní evidenci vzduchoprachů využívají nanotkaniny vložené do papírového instrumentu k renderování lokálního znečištění ovzduší.

Prostřednictvím akce s využitím high-tech technologií dojde k názorné aplikaci poznatků z tematické vzdělávací procházky, která též poslouží jako konkrétní příklad aktivit Dusts Insitututu, jehož prezentace se stane součástí Korza. Na procházku naváže krátké seznámení s aktivitami Dusts Institutu a představení východisek umělecké tvorby Adama Hudce.

Procházku se sběrem vzduchoprachu můžete uskutečnit i vy sami- pokud napíšete na dust.institute@gmail.com zašleme vám poštou set filtrů a mapu, abyste vlastní aktivitou mohli přispět k rozšíření databáze! Filtry budou dostupné také na recepci galerie.

Program k výstavě Vzduchoprachy je součástí dlouhodobého mezinárodního projektu Vzduchoprachy / Luftpulver ve spolupráci s Dusts Institute, který finančně podpořil grant Fondu Česko- německé budoucnosti a Rakouského kulturního fóra.

PROGRAM:
• Procházky po Praze s cíleným sběrem vzduchoprachu. Chcete se sami stát sběrači vzduchoprachu a účastnit se tak výzkumu, který se odehrává v Praze, Vídni a Berlíně? napište na mail dust.institute@gmail.com sada na sběr vzduchoprachu vám přijde až domů, nebo si můžete vyzvednout u nás v galerii (samozřejmě ve vší počestnosti přes okénko)
• Přednáška o činnosti Dusts institutu a sběru vzduchoprachů - Adam Hudec, Tomáš Tichomorov / German friendly
• představení východisek umělecké tvorby Adama Hudce. (https://www.facebook.com/events/3609761242442983)
• Přednáška kurátora Viktora Čecha k výstavě PŮL/POOL. (https://www.facebook.com/events/489302039139637)
• Setkání s autorkou Martou Fišerovou Cwiklinski ve výstavě Čtvrtý skleník, spojené s vyprávěním o původním charakteru přenášeného místa. na Video procházka Myslibořickým parkem s vyprávěním o historii místa a projektu Čtvrtý skleník. (https://www.facebook.com/events/515013559442631)
• Prezentace projektu Syntetická krajina Jakuba Tajovského a kolektivu - Uncool being is melting. Autoři vyvíjí systém Expo_dist, který jim umožňuje přenášení vlastních realizací v přírodě do jiného kontextu.
Jakub Tajovský a kolektiv: Syntetická krajina – Uncool being is melting
Jakýmsi zlatým hřebem v dramaturgii pak bude prezentace projektu Syntetická krajina Jakuba Tajovského, Jana Svatoše, Johana Pertla a Ondřeje Bělici. Iniciátor projektu Jakub Tajovský nyní studuje v doktorském programu na FAVU. Ve své práci používá malbu jako nástroj "kreativní technologie", skrze který se snaží odkrývat nové perspektivy viděného. Jeho obrazy a instalace rozvíjejí iluzivní povahu malby - vztah fyzického a virtuálního. Komisi zaujala možnost jednorázové intervence do prostoru galerie za pomocí projekce speciálních digitálních video-koláží. K tomuto účelu autoři vyvíjí systém Expo_dist, který jim umožňuje přenášení vlastních realizací v přírodě do jiného
kontextu. Pro interaktivní zapojení návštěvníků plánují vytvořit geocashingovou mapu, s jejíž pomocí si bude divák moci projít místa některých jejich plenérových realizací. Obě multimediální intervence lze vnímat jako symbolické roztavení hranic mezi kulturním prostředím galerie a divokou krajinou.
Všechny výše zmíněné výstavy si můžete prohlédnout ve virtuálních 3D modelech.
Více o výstavách se můžete dozvědět v prolinku k jednotlivým výstavám. (http://pragovkaonline.com/)

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury, městskou částí Praha 9, Rakouským kulturním fórem v Praze a Česko-německým fondem kultury.

Výstava Vzducho-prach(y) je realizována ve spolupráci s Dusts Institute.
Za půjčku pěstebních stolů k výstavě Čtvrtý skleník děkujeme Zahradnictví Rypáček.

Další akce v okolí

Dárek k MDŽ? Strom v českém lese - …

08.03.2021 - 08.03.2021
Praha

Dárek k MDŽ? Darujte jí letos místo růží les! A důkaz vaší lásky tu bude ještě za 100 let.

Online: Umění být sám sebou - celá …

08.03.2021 - 08.03.2021
Praha

Slavná věta z delfské věštírny „Poznej sebe sama“ během staletí neztratila nic ze své platnosti. Dodnes zůstává…

Online: Tomáš Šebek – Chirurg bez h…

09.03.2021 - 09.03.2021
Praha

Český chirurg a lékař bez hranic Tomáš Šebek nám přiblíží své zážitky a zkušenosti z místa, které bylo jen před pár…

Online: Základy programování - celá…

10.03.2021 - 10.03.2021
Praha

První jarní workshop se blíží!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 7. březen

Dnes má svátek Tomáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete