Statistika našeho portálu

  • 95 099 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Online Národní technické muzeum - celá ČR

09.04.2020 - 31.12.2020 Praha

Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno pro veřejnost, ale je tu stále s Vámi.  Na internetových stránkách muzea Vás zveme k virtuální prohlídce několika expozic včetně oblíbené Dopravní haly, formou reportáží České televize Vám přiblížíme naše akce a výstavy a v publikacích muzea, které je možné si objednat přes e-shop, naleznou mnoho zajímavého i nároční zájemci.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Novinkou pak je aplikace, díky které je možné na dálku projít výstavu "Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte". 

"Z důvodů současné obtížné situace způsobené koronavirovou epidemií expozice a výstavy Národního technického muzea utichly. Jindy živé muzeum plné dětí i dospělých návštěvníků je nezvykle prázdné. Jsme tu ale stále s Vámi. Přijměte pozvání na prohlídku muzea na našich internetových stránkách a sledujte naše další aktivity", připomíná generální ředitel NTM Karel Ksandr.

Na internetových stránkách Národního technického muzea www.ntm.cz můžete virtuálně vstoupit do expozic "Doprava", "Fotografický ateliér", "Astronomie", "Tiskařství" a "Architektura, stavitelství a design" a prohlédnout si prostředí a exponáty těchto známých expozic.

Připravili jsme pro Vás také souhrn reportáží České televize, které podrobně přibližují proběhlé akce a výstavy NTM jako např. mimořádnou jízdu "Prezidentského vlaku NTM" z roku 2018, ale i současné výstavy, které jsou nyní bohužel v muzeu uzavřeny, jako jsou "Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte", "Technika v diktaturách" a "Sláva amatérské fotografie."
Více http://www.ntm.cz/aktualita/reportaze-o-narodnim-technickem-muzeu

Náročnější zájemce bychom chtěli upozornit na možnost nákupu publikací NTM na e-shopu. http://www.ntm.cz/muzeum/publikace-k-prodeji. Doporučit můžeme několik posledních publikací: dlouho očekávanou knihu Petra Kožíška o unikátní automobilové sbírce NTM "Automobily v českých zemích", objemnou kolektivní monografii "Fenomén Ringhoffer. Rodina, podnikání, politika", která je mimořádným příspěvkem k historii hospodářství v českých zemích, a katalog současné výstavy "Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte". 

Nově jsme zpřístupnili aplikaci k výstavě "Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte". S autorem výstavy a odborníkem na motocyklovou historii Arnoštem Nezmeškalem je možné si na dálku projít výstavu a v krátkých komentářích se dozvědět mnoho zajímavého k vybraným 25 motocyklům. Aplikace je postavena na vznikající platformě TourStories - mobilního digitálního průvodce pro galerie, muzea, hrady, zámky a města. Za tou stojí tým digitální agentury GoodShape. Aplikaci lze stáhnout do mobilního telefonu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tourstoriesapp.ntm.

 

Národní technické muzeum pořádá velké množství programů pro školy a spolupracuje s mnoha aktivními učiteli. V současné nelehké situaci, která je pro pedagogy, děti i rodiče velmi náročná, chceme být nápomocni a postupně v NTM upravujeme a zpřístupňujeme vybrané edukační materiály. Tematicky vycházíme z obsahu oblíbených edukačních programů NTM. Připravené materiály jsou uzpůsobeny pro práci z domova, práce s nimi je možná přímo na počítači, není třeba je tisknout. Obsahují také různé aktivity, které je možné zkoušet za pomoci doma běžně dostupných materiálů. Pedagogové tak mají možnost zastal žákům pracovní listy vhodné k doplnění učiva nebo vyzkoušení různých experimentů. Vyplněný list žák pouze uloží a zašle zpět. První z řady takto zpracovaných materiálů se zabývají tématem "Papír" a "Energie". 


Pro rodiny s dětmi jsme připravili deskovou hru k výstavě Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte. Hra je provedena v zajímavém výtvarném řešení a zve k rozptýlení a poučení několik hráčů, členů rodiny, tedy závodníků na motocyklech Jawa. Zábavnou formou hráči poznávají historii spojenou s úspěchy firmy Jawa a jejích motocyklů. Hra probíhá obdobně jako známé Člověče, nezlob se.  Je volně ke stažení ve verzi pro tisk na formát papíru A3, v domácích podmínkách oceníte verzi pro tisk na dvě strany A4, které lze jednoduše slepit. 

 

Národní technické muzeum také poskytne prostor pro konání dvou streamovaných koncertů České filharmonie v rámci festivalu Pražské Jaro. Místa koncertů budou uveřejněna na oficiálních stránkách festivalu https://festival.cz/program-2/. Koncerty konané v Dopravní hale NTM budou uveřejněny na www.ntm.cz.


Doufáme, že Vás brzy budeme moci přivítat v našem muzeu a jeho pobočkách. 

Další akce v okolí

Online: Kosmonauti (1/2) - celá ČR

12.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Vydejte se do vesmíru prostřednictvím Prima ZOOM. 60 let od prvního letu člověka do vesmíru.

Online: Tajemství řeči těla a analý…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

V inspirativní přednášce Martina Čajka se podíváme na to, jak číst řeč těla a jak analyzovat vzhled – od mimiky přes…

Online: Jarní koncert na Nuselské r…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Hudební soubor Kvarteto Apollon zahraje opět on-line

Online: Aktuální problémy mezinárod…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

"Aktuální problémy mezinárodní dopravy nejen z východní Asie (rostoucí náklady a zpoždění) a prognóza dalšího vývoje".

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 15. duben

Dnes má svátek Anastázie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete