Statistika našeho portálu

  • 98 890 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vetřelci dávnověku XII

05.02.2021 - 07.05.2021 Praha

Prima ZOOM vám ke svým 8. narozeninám přináší tři parádní dokumentární kousky

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

 Už dvanáctou řadou odstartuje velmi oblíbený a lehce kontroverzní seriál Vetřelci dávnověku o "důkazech" existence mimozemšťanů. Původní český seriál Srdcaři se po třech letech vrací na obrazovky – tentokrát se severskými příběhy. A pak tu máme film o životě prvního člověka na Měsíci – odhalte pravou tvář Neila Armstronga.

Vetřelci dávnověku XII (14 dílů každý pátek po 22.00, reprízy v pondělí 13.50)

Čeká nás 14 tajuplných dílů a začneme návratem do Antarktidy. Na Rossově ostrově detekovali vědci anomálii, která popírá fyzikální zákony. Kosmické paprsky, které normálně dopadají z vesmíru na Zemi, naopak vycházely ze Země do vesmíru. Ačkoli byla Antarktida objevena před zhruba 250 lety, vědci mají ohledně tohoto kontinentu víc otázek než odpovědí. Kvůli ledovému obalu nelze povrch spatřit pouhým okem. A teoretici naznačují, že před naším zrakem tu není skryta jen geologie. Tvrdí, že zde probíhá víc lidské a možná i mimozemské aktivity, než nám jsou naše vlády ochotny prozradit. Zvěsti o mimozemské aktivitě na Antarktidě kolují už celá léta. Jeden z bývalých příslušníků armády tvrdí, že viděl na vlastní oči neznámé létající objekty. Tvrdí, že jednou museli letět pro těžce zraněného vědce, a přestože každá minuta byla drahá, neměli povolení letět nejkratší možnou cestou, která vedla nad bezletovou zónou, kde byly údajně odebírány vzorky vzduchu. Důstojníci na palubě však vydali příkaz tudy letět, protože se ušetří třicet minut letu. A tam posádka spatřila něco, co nikdo z nich ještě nikdy neviděl. Obří propadlinu, která vypadala jako sněhová rampa, která šla dovnitř. Cestou zpátky opět dostali příkaz obletět bezletovou zónu a pacient svým zraněním během letu podlehl. Posádka pak dostala rozkaz, že o oblasti, kterou přeletěli, nesmí nikdy mluvit. Je možné, že jsou tajné mimozemské základny ukryty pod antarktickým ledem? Je dokázáno, že pod tlustou vrstvou ledu se nacházejí jeskyně s teplotou dost vysokou na to, aby zde mohl existovat život. Některé z těchto jeskyní jsou velké jako celý Manhattan. Už Hitler vyslal na přísně tajnou misi své vojáky s cílem najít na Antarktidě vyspělé technologie. Objevili zde něco zajímavého? Jedna z teorií tvrdí, že Němci společně s bytostmi z vesmíru na Antarktidě vytvořili základnu. Po válce tam vyrazili i Američané. Vyprávěly se příběhy o různých strojích, které se vynořovaly z vody a útočily na ně. 

Asi 70 let poté byla objevena kondenzační stopa kolem celé planety. Ať už to bylo cokoli, muselo se to pohybovat rychlostí přes Mach 10, protože se stopa nerozplynula. Maximálně vydrží 30 minut. A další důkazy o pobytu mimozemských civilizací v Antarktidě se objevují při zkoumání jedné kontroverzní teorie. V istanbulském muzeu je stará mapa, která zobrazuje i Antarktidu, a to bez ledu. Zajímavé je, že vznikla asi 260 let před oficiálním objevením Antarktidy. Údajně složením starých map, které autor mapy měl možnost prozkoumat. Jak ty mapy ale vznikly? Buď s pomocí radarové technologie, což by ukazovalo na mimozemšťany, nebo vznikly v době, kdy Antarktida ještě nebyla pokryta více než tříkilometrovou vrstvou ledu. Bývalý palubní inženýr vypovídá, že když sloužil v armádě, měli za úkol vyzvednout skupinu vědců, která se na týden ztratila. V drsných antarktických podmínkách by neměli šanci přežít, ale byli živí a zcela evidentně v šoku. Neřekli vůbec nic a rychle naskákali do letadla, nesbalili si ani svoje věci. Byli jako lidé, kteří zažili něco, co je vyděsilo k smrti. Po příletu na základnu byli okamžitě transportováni soukromým letadlem na Nový Zéland. Nikdo vojákům nic nevysvětlil, a tak se šířily fámy, že je unesli mimozemšťané. Jiný vysloužilec tvrdí, že navštívil zvláštní stavbu na jižním pólu. Tvrdí, že našli osmiúhlou strukturu trčící z ledu. Uvnitř byla teplota 20–22 °C. Vše bylo osvětleno, ale zdroj světla nedokázali najít. Na stěnách byly záhadné hieroglyfy. Mohou být na jižním pólu pohřbeny tajemné stavby, postavené vyspělou mimozemskou civilizací? A je možné, že tu tyto bytosti jsou dodnes? Ve starých posvátných textech se dočteme o předpotopní civilizaci. Byla čistě mytická, nebo opravdu existovala? Byla Atlantida mimozemská kolonie, která se usadila na Zemi? Někteří svědci tvrdí, že o Antarktidě je nám zamlčováno víc, než si myslíme.

Další akce v okolí

Mikuláš a předvánoční tvoření - Pra…

03.12.2022 - 04.12.2022
OC Šestka

Krátké a leckdy chmurné dny vybízejí buď se zachumlat pod peřinu, nebo zajít někam do tepla za zábavou. V Obchodním…

Mikulášská zábava - Praha

04.12.2022 - 04.12.2022
Manifesto Market Anděl

Přijďte si užít nedělní Mikulášskou pohodu s rodinou v Manifesto Anděl!

Mint Market - Praha

16.12.2022 - 17.12.2022
Hala 13

Poslední šance pořídit krásné dárky u českých tvůrců a designérů bude v pátek a v sobotu 16. a 17. prosince v hale 13 v…

Cécile Da Costa: Zeto etc. - Praha

03.12.2022 - 03.12.2022
Divadlo Ponec

Vhodné pro děti od osmi let! Můžeme si vyprávět krásné příběhy, i když čelíme katastrofě? Performance-dialog Cécile…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete