Statistika našeho portálu

  • 98 153 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

kologická úzkost II

18.03.2021 Praha

Pragovka Gallery pořádá další z řady synchronizovaných vernisáží, které proběhnou online ve čtvrtek 18. 3. 2021 v 18:00. V rámci celoročního tématu Tichá síla uncool being společně zahájíme druhou část výstavního cyklu Ekologická Úzkost.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Pragovka Gallery
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Pragovka Gallery pořádá další z řady synchronizovaných vernisáží, které proběhnou online ve čtvrtek 18. 3. 2021 v 18:00. V rámci celoročního tématu Tichá síla uncool being společně zahájíme druhou část výstavního cyklu Ekologická Úzkost.

 

Zahájeny budou následující výstavy:
• Eliška Perglerová / Nebezpečný odstup / Pragovka Gallery Entry / Kurátorka Šárka Zahálková / výstava bude zahájena online performancí Karla Kunce
• Kryštof Brůha / Transmutatio / Pragovka Gallery Pop-Up / Kurátorka Lucie Nováčková
• Jana Preková / Relativně propustná / The White Room/ Kurátorka Lucie Nováčková

 

Více o výstavách si můžete přečíst v linku k jednotlivým výstavám.

Pro rok 2021 bylo vyhlášeno téma opencallu s názvem Tichá síla Uncool being. Cíleně jsme oslovovali komunity razící v rámci svého geografického působení vlastní a jedinečnou linii koncepčního směřování. Jakousi podmnožinou tématu pak bylo zohlednění ekologických aspektů tvorby, ale i vybočení z obecně upřednostňované pozice "bytí cool" ve společnosti, znamenající úspěch, oblíbenost, zapadání do trendu.

V opencallu jsme cílili na nenapravitelné snílky, kteří současnou krizi hodlají řešit v rámci svého uměleckého působení, stejně jako svou nespokojenost s bytím ve světě, jehož hlavním požadavkem se zdá právě bytí cool. Věříme, že spodní proudy výtvarného umění mohou být těmi nejzajímavějšími, vyzvali jsme tedy umělce a kurátory, aby se vydali na cestu k vlastní podstatě výtvarného díla a k zrevidování důvodů, jež k jeho tvorbě vedou.

Při výběru jsme upřednostňovali environmentální zaměření projektů, komunikaci uvnitř skupiny a srozumitelné přetlumočení východisek i výsledků směrem k divákovi, stejně jako pokusy o řešení současné klimatické krize, jakkoliv mohou působit aktivisticky či utopicky. Zároveň předpokládáme, že se v přípravách na výstavní realizaci vybraných projektů promítnou i události posledního roku.,

Vítány byly také projekty cíleně pracující s konceptem umělecké komunity a zaměřující se na využívání materiálů, které se staly odpadem společnosti, nebo využívající materiály obzvláště šetrným způsobem. Na základě zaslaných projektů jsme pak ve vybraných projektech vysledovali dvě hlavní témata, jež jsme rozdělili do bloků s názvy EKOLOGICKÁ ÚZKOST (I + II) a VÝSTUPY INTIMITY (I + II).

První blok : Ekologická úzkost přímo tematizuje strach ze ztráty životního prostředí, způsobené živelnou kalamitou, klimatickou změnou či nerovnováhou v potravním řetězci , upozorňuje na znečištění vzduchu a metaforickou potřebu filtrace nejen vzduchu, ale i informací.

Další akce v okolí

Prague Pride Festival

08.08.2022 - 14.08.2022
Praha 1

Jeden z největších multižánrových lidskoprávních festivalů ve Střední a Východní Evropě. Letošní Prague Pride se koná…

Dělej co tě baví: Příměstský tábor…

15.08.2022 - 19.08.2022
Výstaviště Praha 7

Příměstský tábor pro děti, které mají rády nejen jízdu na kole.

Hvězdné prázdniny 2022 - Praha

15.08.2022 - 19.08.2022
Praha

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy pořádá v době letních prázdnin pět příměstských astronomických táborů pro děti od…

Final Sales ve Fashion Areně - Praha

18.08.2022 - 21.08.2022
Fashion Arena Prague…

Od čtvrtka 18. až do neděle 21. 8. budou v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet probíhat oblíbené…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 13. srpen

Dnes má svátek Alena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete