Statistika našeho portálu

  • 94 431 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

ZOO Dvůr Králové nad Labem

09.02.2013 Dvůr Králové nad Labem

Samec orangutana bornejského Besar se sice narodil 8. února 2005, ale oslava jeho narozenin proběhne v sobotu 9. února v 11 hodin u expozice orangutanů v Pavilonu Ptačí svět. Besar žije v expozici se svojí matkou Žanetou a dvouletou sestrou Tessou. Narozeninové dorty ze želatiny a ovoce musí být připraveny tři, protože kdyby byl jenom jeden, Žaneta by ho svému synovi určitě zabavila. Kromě dortů…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Dvůr Králové nad Labem
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Dvůr Králové nad Labem

Fotogalerie k článku

Samec orangutana bornejského Besar se sice narodil 8. února 2005, ale oslava jeho narozenin proběhne v sobotu 9. února v 11 hodin u expozice orangutanů v Pavilonu Ptačí svět.

Besar žije v expozici se svojí matkou Žanetou a dvouletou sestrou Tessou. Narozeninové dorty ze želatiny a ovoce musí být připraveny tři, protože kdyby byl jenom jeden, Žaneta by ho svému synovi určitě zabavila. Kromě dortů dostanou orangutani i další dobroty v rámci tzv. enrichmentu.

Jméno, které v domorodém jazyce znamená veliký, dostal Besar pro svou velikost při narození. Ošetřovatelé tehdy odhadli jeho hmotnost na téměř dva kilogramy, což je na novorozeného orangutana hodně (většinou novorozenci váží kolem 1,5 kg). V přírodě orangutani dospívají mezi 7. - 10. rokem a tak můžeme současný věk Besara přirovnat k pubertálnímu věku u lidí.

Orangutany v přírodě nejvíce ohrožuje ubývání jejich biotopů, zejména kácení tropických pralesů. Součástí narozeninové oslavy bude i připomenutí kampaně "Jihovýchodní Asie – vzdálená země, blízký problém", věnované ochraně jihoasijské přírody.

 

Vstupné do Zoo

zde

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Noc vědců - Dvůr Králové

27.11.2020 - 27.11.2020
Dvůr Králové nad Labem

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 28. říjen

Státní svátek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete