Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Orlický maraton 2018 - Ski Centrum Deštné v Orlických horách

03.02.2018 - 04.02.2018 Deštné v Orlických horách

Zimní měsíce vybízejí spíše k lenošení než k vrcholným sportovním výkonům, ovšem existují i čestné výjimky, které stojí za to absolvovat. Jednou z nich je Orlický maraton, jehož historie sahá až do 80. let minulého století.Jedná se o oblíbený závod po několika okruzích vedoucích zvlněnými podhorskými loukami a zalesněnými svahy Orlických hor, který je vyhledávaným podnikem pro profesionální i…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Ski Centrum Deštné v Orlických horách
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Rychnov nad Kněžnou
Obec
Deštné v Orlických horách

Fotogalerie k článku

Zimní měsíce vybízejí spíše k lenošení než k vrcholným sportovním výkonům, ovšem existují i čestné výjimky, které stojí za to absolvovat. Jednou z nich je Orlický maraton, jehož historie sahá až do 80. let minulého století.

Jedná se o oblíbený závod po několika okruzích vedoucích zvlněnými podhorskými loukami a zalesněnými svahy Orlických hor, který je vyhledávaným podnikem pro profesionální i amatérské běžkaře.

Účastníci si mohou vybírat ze závodu měřícího 20 kilometrů (Orlický půlmaraton), dvou okruhů o souhrnné délce 40 kilometrů (Orlický maraton) či z dětských okruhů měřících 1, 3, a 5 kilometrů (Orlický půlmaraton). Pro ty nejvytrvalejší závodníky poměřující své síly na nejdelší možné trati je třeba uvést skutečnost, že se běží klasickým stylem a volný styl bruslení je zakázán. Pořadatelé akce dbají i na profesionální zázemí všech zúčastněných, pro které je připraveno dostatečné občerstvení včetně speciálně vyhlášeného guláše.

V posledních letech je Orlický maraton zařazen do seriálu závodů Skitour (patří sem i Jizerská 50, Jilemnická 50, Karlovarská 50 a Kašperská 30), které umožňují poznávat české hory spolu s adrenalinovou zábavou v podobě závodních klání.

Orlický maraton 2018

Deštné v Orlických horách ožije o prvním únorovém víkendu již 34. Orlickým maratonem. Členitý terén dává závodníkům pořádně zabrat a jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku. Ale právě podhorské louky zapadané sněhem a náročnější běžecké tratě jsou to, co závodníky nejvíce láká. Vyber si i ty svoji trasu – maratonských 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je i na Orlickém maratonu 10km trasa.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete