Statistika našeho portálu

  • 102 702 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Oslava života 2013

03.07.2013 - 07.07.2013 Kunžak

Oslava Života 2013 - Mezinárodní festival tantry, tance a živé hudbywww.oslavazivota.cz3. - 7. července 2013Centrum Česká Kanada v jižních Čechách (http://www.centrumceskakanada.cz/) Tantra znamená v překladu proplétání, ve smyslu neustálého prolínání dvou principů: mužského a ženského. Mužský princip reprezentuje vědomí a ženský princip energii.  Tantra jakožto způsob osobního rozvoje se…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Oslava Života 2013 - Mezinárodní festival tantry, tance a živé hudby

www.oslavazivota.cz

3. - 7. července 2013

Centrum Česká Kanada v jižních Čechách (http://www.centrumceskakanada.cz/)

 

Tantra znamená v překladu proplétání, ve smyslu neustálého prolínání dvou principů: mužského a ženského. Mužský princip reprezentuje vědomí a ženský princip energii.  Tantra jakožto způsob osobního rozvoje se zaměřuje na oba tyto aspekty – práci s tělesnou energií spojuje s duchovním probuzením.

 

První ročník mezinárodního festivalu tantry nabízí 4 dny programu pro ty, kdo chtějí rozvíjet svou duchovní stránku, naučit se prožívat tady a teď a zažít nová setkání. A také si užít 4 dny v harmonickém a radostném prostředí. Festival "Oslava Života" se koná v krásné přírodě Jižních Čech, v Centru Česká Kanada. Na jeho programu se podílí celá řada zkušených lektorů a zajímavých osobností z celého světa, včetně takové špičky, jakou je John Hawken a Alan Lowen. Nabízí zážitkové taneční nebo tantrické workshopy, večerní živé koncerty, meditace, cvičení jógy, promítání filmů, diskuse se zkušenými učiteli i taneční party.

 

Festival zve až 250 účastníků, kteří stráví 4 dny v uzavřeném, klidném prostředí. Je to čtyřdenní oslava všech aspektů života skrze pohyb, dotek, tanec, zpěv, meditaci, skrze skupinová i individuální tantrická setkání, intenzivní prožitky osobní transformace i hluboké okamžiky vnitřního klidu. Každý den si účastníci mohou zvolit svůj vlastní program z širokého výběru workshopů tantry, tance (zejména tzv. biodanzy – Tance života) a živé hudby. Po ranní józe a meditaci představí přítomní učitelé svou nabídku pro daný den a účastníci si mohou libovolně vybrat dopolední a odpolední program podle toho, jaká osobnost a jaké téma je nejvíce oslovuje.  Mezi workshopy bude dostatek času pro odpočinek v čajovně, v přírodě, na masáži, v obchodě s gastronomickými specialitami, pro rozhovory s učiteli a další doprovodné akce. Večer se celá skupina 250 účastníků sejde ke společnému koncertu živé hudby nebo zábavné party.

 

Patronkou festivalu je Mahasatvaa Ma Ananda Sarita (http://www.tantra-essence.com/about/mahasatvaa-ma-ananda-sarita-2/), mezinárodně uznávaná duchovní učitelka. Na organizaci a přípravě festivalů po celém světě se podílí již dlouhá léta, od dob strávených s Oshem v ashramu v Puně. Na festival jsou pozváni učitelé reprezentující celou škálu přístupů a tradičních i moderních škol osobního rozvoje. Díky nim se spojí tisíciletá moudrost předávaná skrze generace a hlas duchovních mistrů dob minulých s moderními přístupy k rozvoji člověka 21. století. Do Čech zavítají např. významní  evropští facilitátoři systému  Biodanza – Tanec života, který je u nás v oblasti technik osobního rozvoje naprostou novinkou. Sejdou se zde kromě českých lektorů také osobnosti z Británie, Itálie, Brazílie, Thajska, Rakouska, Německa či Ameriky. Na programu budou např. meditace, klasická tantra jóga, biodanza, workshopy zaměřené na sebepoznávání a rozvoj přirozené osobitosti, uvolnění a práce s tělem i vlastní sexualitou. Večerní živá hudba zazní od skupin Maok a Úžas v rytmu.

 

Organizátorkami festivalu jsou Šárka Kmochová a Anet Langerová. Obě pořadatelky mají s tantrou mnohaleté a velmi kladné zkušenosti. Letos se proto rozhodly uspořádat první ročník festivalu s názvem Oslava Života.

 

Šárka Kmochová se věnuje tantře od roku 2009, kdy se poprvé setkala s Alanem Lowenem, zakladatelem mezinárodní školy osobního rozvoje "Umění být". V té době pracovala jako úspěšná manažerka v mezinárodní korporaci, díky tantře však přehodnotila své životní priority a začala samostatně podnikat. Nyní pracuje jako kouč, vede prožitkové semináře, organizuje osobně rozvojové workshopy a s Alanem Lowenem se připravuje na roli budoucí lektorky tantrických seminářů.

 

Anet Langerová se k tantře dostala díky svému studiu Biodanzy – Tance Života. S touto technikou se poprvé seznámila v Anglii v roce 2008. Zaujala ji natolik, že se rozhodla absolvovat 3letý výcvik a stala se první facilitátorkou tohoto systému v České republice. Oba systémy mají hodně společného, vzájemně se doplňují a zvou k tomu život oslavovat ve všech jeho barvách. A to bylo Šárce a Anetě inspirací k uspořádání festivalu, který právě tantru a biodanzu harmonicky kombinuje.  Aneta pracuje jako lektorka seminářů osobního rozvoje pro veřejnost i pro korporátní sféru. 

Mapa

Další akce v okolí

Festival Na břehu 2024 - Staňkov

26.07.2024 - 27.07.2024
Obecní kemp Staňkov

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na téma ochrany přírody, ekologie a životního prostředí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete