Statistika našeho portálu

  • 95 094 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Oslavy výročí příchodu Cyrila a Metoděje - Hodonín

17.05.2013 - 29.05.2013 Hodonín

Jak jsme již informovali v minulém čísle Hodonínských listů, rok 2013 se nejen v našem regionu ponese v duchu Cyrilometodějských oslav. Odbory Města Hodonína i jeho příspěvkové organizace si oslavy 1150. výročí příchodů věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu připomenou řadou akcí... Odbor školství a mládeže se do oslav zapojí tradiční akcí, a to výtvarným sympoziem mladých "Kroky k umění."…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hodonín
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Hodonín
Obec
Hodonín

Fotogalerie k článku

Jak jsme již informovali v minulém čísle Hodonínských listů, rok 2013 se nejen v našem regionu ponese v duchu Cyrilometodějských oslav. Odbory Města Hodonína i jeho příspěvkové organizace si oslavy 1150. výročí příchodů věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu připomenou řadou akcí...
 
Odbor školství a mládeže se do oslav zapojí tradiční akcí, a to výtvarným sympoziem mladých "Kroky k umění." To se však letos ponese právě v duchu Cyrila a Metoděje. Akce se koná 29. 5. 2013 přímo na Slovanském hradišti v Mikulčicích

Lázně Hodonín pořádají ve dnech 24. – 28. 5. 2013 Cyrilometodějský lázeňský pobyt. Příchod věrozvěstů se také stane nosným tématem každoročního letního Dřevosochání.

Městská knihovna ve svých prostorách zorganizuje mj. výtvarnou a literární soutěž, výukové lekce pro školy či besedy pro veřejnost.
Hodonínský symfonický orchestr uspořádá Evropský festival sborů "ECHO a zapojí se do kulturního programu přímo v průběhu hlavních oslav 24. -26.5. 2013.

Dům kultury plánuje na dny 17. – 19. 5. 2013 seminář duchovních filmů.
Odbor kanceláře straty a místostarostů realizuje krátký animovaný film, který by měl nejen žákům ZŠ a ŠŠ připomenout přínos Cyrila a Metoděje pro naši slovanské kořeny, ale měl by být důkaz toho, v jaké historicky významné lokalitě město hodonín leží.
 
Dům kultury s odborem kanceláře starosty a místostarostů intenzivně již delší dobu spolupracují s koordinátory oslav, tj. Masarykovým muzeum a Slovanským hradištěm v Mikulčicích, zejména na nedělní podobě hlavních oslav 26. 5. v Mikulčicích. Více informací o oslavách naleznete v Hodonínských listech. Bližší informace k jednotlivým akcím budete nacházet na webových stránkách města www.hodonin.eu nebo na stránkách jednotlivých organizací. Čtenáři mohou jednotlivé akce identifikovat pod celostátním logem, které je i od třetího čísla umístěno vlevo v záhlaví Hodonínských listů.
 
Věříme, že jednotlivé akce k připomenutí si Cyrila a Metoděje, dvou významných osobností pro dějiny českých zemí i český jazyk, Vás zaujmou a přijmete naše pozvání.

Podrobný program oslav najdete

zde

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Voxel & spol. na Skaláku - Hodonín

18.07.2021 - 18.07.2021
Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák Vás srdečně zvou na novou sérii kulturních události s podtitulem Neděle na Skaláku. Na úvodní…

Bára Basiková na Skaláku - Hodonín

08.08.2021 - 08.08.2021
Vinne sklepy Skalka

Vinné sklepy Skalák Vás srdečně zvou na novou sérii kulturních události s podtitulem Neděle na Skaláku.

Krajem vína - Putování po vinařskýc…

05.06.2021 - 05.06.2021
Strážnice

Pojeďte objevovat krásy slovácké přírody mezi vinohrady Strážnicka a okolí. Na kole nebo pěšky v sobotu 5. června.

Festival otevřených sklepů - Kyjov

19.06.2021 - 20.06.2021
Kyjov

Odložený 27. Festival otevřených sklepů zavítá na Kyjovsko, které je známé jako kraj lidových písní, krojů, tanců,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete