Statistika našeho portálu

  • 99 338 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Oslavy výročí příchodu Cyrila a Metoděje - Hodonín

17.05.2013 - 29.05.2013 Hodonín

Jak jsme již informovali v minulém čísle Hodonínských listů, rok 2013 se nejen v našem regionu ponese v duchu Cyrilometodějských oslav. Odbory Města Hodonína i jeho příspěvkové organizace si oslavy 1150. výročí příchodů věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu připomenou řadou akcí... Odbor školství a mládeže se do oslav zapojí tradiční akcí, a to výtvarným sympoziem mladých "Kroky k umění."…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hodonín
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Hodonín
Obec
Hodonín

Fotogalerie k článku

Jak jsme již informovali v minulém čísle Hodonínských listů, rok 2013 se nejen v našem regionu ponese v duchu Cyrilometodějských oslav. Odbory Města Hodonína i jeho příspěvkové organizace si oslavy 1150. výročí příchodů věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu připomenou řadou akcí...
 
Odbor školství a mládeže se do oslav zapojí tradiční akcí, a to výtvarným sympoziem mladých "Kroky k umění." To se však letos ponese právě v duchu Cyrila a Metoděje. Akce se koná 29. 5. 2013 přímo na Slovanském hradišti v Mikulčicích

Lázně Hodonín pořádají ve dnech 24. – 28. 5. 2013 Cyrilometodějský lázeňský pobyt. Příchod věrozvěstů se také stane nosným tématem každoročního letního Dřevosochání.

Městská knihovna ve svých prostorách zorganizuje mj. výtvarnou a literární soutěž, výukové lekce pro školy či besedy pro veřejnost.
Hodonínský symfonický orchestr uspořádá Evropský festival sborů "ECHO a zapojí se do kulturního programu přímo v průběhu hlavních oslav 24. -26.5. 2013.

Dům kultury plánuje na dny 17. – 19. 5. 2013 seminář duchovních filmů.
Odbor kanceláře straty a místostarostů realizuje krátký animovaný film, který by měl nejen žákům ZŠ a ŠŠ připomenout přínos Cyrila a Metoděje pro naši slovanské kořeny, ale měl by být důkaz toho, v jaké historicky významné lokalitě město hodonín leží.
 
Dům kultury s odborem kanceláře starosty a místostarostů intenzivně již delší dobu spolupracují s koordinátory oslav, tj. Masarykovým muzeum a Slovanským hradištěm v Mikulčicích, zejména na nedělní podobě hlavních oslav 26. 5. v Mikulčicích. Více informací o oslavách naleznete v Hodonínských listech. Bližší informace k jednotlivým akcím budete nacházet na webových stránkách města www.hodonin.eu nebo na stránkách jednotlivých organizací. Čtenáři mohou jednotlivé akce identifikovat pod celostátním logem, které je i od třetího čísla umístěno vlevo v záhlaví Hodonínských listů.
 
Věříme, že jednotlivé akce k připomenutí si Cyrila a Metoděje, dvou významných osobností pro dějiny českých zemí i český jazyk, Vás zaujmou a přijmete naše pozvání.

Podrobný program oslav najdete

zde

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Jarní otevírání sklepů - Šardice

01.04.2023 - 01.04.2023
Šardice

Třetí ročník vinařské akce, která navazuje na tradiční letní otevřené sklepy a umožní návštěvu nejen těm milovníkům…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 7. únor

Dnes má svátek Veronika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete