Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Ostrava zpívá gospel

09.12.2017 Ostrava

Ostrava zpívá gospel zahajuje zkoušky i předprodej vstupenekVýjimečný projekt Ostrava zpívá gospel, který od roku 2013 pořádá nezisková organizace YMCA Ostrava Poruba, zahájil v pondělí první zkouškou svou 5. sezónu, které se tentokrát účastní rekordní počet 170 přihlášených zpěváků. Oblíbený projekt pro všechny gospelové nadšence tak letos nejen oslaví své půlkulaté narozeniny, ale také zapojí…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ostrava zpívá gospel zahajuje zkoušky i předprodej vstupenek

Výjimečný projekt Ostrava zpívá gospel, který od roku 2013 pořádá nezisková organizace YMCA Ostrava Poruba, zahájil v pondělí první zkouškou svou 5. sezónu, které se tentokrát účastní rekordní počet 170 přihlášených zpěváků. Oblíbený projekt pro všechny gospelové nadšence tak letos nejen oslaví své půlkulaté narozeniny, ale také zapojí neobvykle velké množství účastníků.
Originální gospelový sbor, zkráceně nazývaný OZG, čeká během následujících pěti týdnů sedm zkoušek. Během nich stihne pod vedením zkušeného charismatického sbormistra Terryho Englishe secvičit téměř dvouhodinový program gospelových písní. S tím pak o druhém adventním víkendu vystoupí na svých závěrečných koncertech pro veřejnost.

Projekt OZG se rok od roku těší čím dál většímu zájmu veřejnosti. Letošní kapacita sboru byla oproti loňsku vyjímečně navýšena z původních 110 zpěváků na 170, a i přes to byla zcela naplněna už pár hodin po spuštění veřejné registrace. "Velmi nás překvapilo i potěšilo, jak rychle byla všechna místa ve sboru zaplněna. Odvrácenou stranou této skutečnosti je, že jsme hodně lidí nakonec opět museli odmítnout a zklamat. Nicméně atmosféra na včerejší první zkoušce byla vynikající, naše zkušebna v provozu Hlubina byla plná nejen lidí ale hlavně neuvěřitelné pozitivní energie. Moc se na těch následujících pět týdnů práce s novým sborem těším." uvedl Terry English, dirigent sboru.

Pro všechny kdo by chtěli vidět i slyšet výsledek společného intenzivního nácviku je od úterý 7. listopadu spuštěn předprodej vstupenek na dva závěrečné koncerty, které-ve srovnání s minulými ročníky-letos také proběhnou ve výrazně větším rozsahu. "Rozhodli jsme, že páté narozeniny projektu oslavíme ve velkém a trochu jinak. Koncerty OZG v Gongu byly pro nás trochu odvážnou, ale přesto jednoznačnou volbou. Jednak máme k oblasti Dolních Vítkovic srdeční vztah, protože zde už třetím rokem probíhají naše zkoušky, jednak Gong nabízí OZG podmínky, které nám ve srovnání s naším dosavadním místem působení dovolí mnohem velkorysejší přístup na jevišti a zároveň výrazně navýší kapacitu v hledišti.", vysvětluje Terry English. 

Oba koncerty se budou konat v sobotu 9. 12. 2017, jeden od 15, druhý od 18 hodin.

Sbor bude samozřejmě jako každý rok zpívat v doprovodu celé řady vynikajících ostravských muzikantů, členů nejrůznějších ostravských orchestrů a kapel. V programu vystoupí také několik dalších hostů, kteří programu 5. ročníku dodají jeho každoroční osobitost. Neopakovatelná atmosféra koncertů OZG je pověstná a přestože ve sboru nezpívají profesionálové, jejich výkon je každým rokem doslova strhující.

Vstupenky na koncert

je možné zakoupit prostřednictvím Ostravského informačního servisu, a to jak on-line, tak ve všech jeho kamenných pobočkách. Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 200 korun. Děti do 15 let mají na koncert v 15 hodin vstupné 50 korun. Veškeré potřebné informace o projektu a o koncertech jsou dostupné na webu www.ozg.cz a na facebookové stránce "Ostrava zpívá gospel".

Projekt finančně podporuje Statutární město Ostrava, hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

C2 Naslouchám 2023 - Ostrava

07.12.2023 - 07.12.2023
Kino Vesmír

Na druhém koncertě cyklu C zazní Mambo z muzikálu West Side Story nebo třeba šestá část z kantáty Carmina Burana.

Vánoce na hradě 2023 - Ostrava

09.12.2023 - 09.12.2023
Slezskoostravský hrad

Již tradičně se uskuteční na Slezskoostravském hradě vánoční program. V sobotu 9. 12. si připomeneme vánoční zvyky,…

A2 Sto let Ligetiho 2023 - Ostrava

14.12.2023 - 14.12.2023
Kino Vesmír

Na koncertě zazní nejen Ligetiho skladby, ale také skladby autorů, z jejichž odkazu ve své tvorbě vycházel.

D2 Sláva trpělivosti! Vydrž! 2023 -…

17.12.2023 - 17.12.2023
Kino Vesmír

Kdo má trpělivost, dočká se slávy – říká italské přísloví. Vy se dočkáte nejen další várky slavných melodií, ale…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete