Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Owen McCafferty:PRÁSKNI DO BOT

02.06.2013 Prachatice

Divadlo Na Jezerce Zatím nejnovější inscenace pražského Divadla Na Jezerce je drsná komedie "Práskni do bot" v režii Jana Hřebejka. Čtveřice kumpánů má v tomto příběhu vydlaždičkovat veřejné záchodky a umývárnu. Děje se tak v nejradostnější den pracovního týdne, v pátek, "Jako každá dobrá hra je tato komedie o mnoha věcech. Pro mě je o hledání lidské důstojnosti a štěstí, pochopitelně skrze…

Adresa a kontaktní informace

Divadlo Na Jezerce

Zatím nejnovější inscenace pražského Divadla Na Jezerce je drsná komedie "Práskni do bot" v režii Jana Hřebejka. Čtveřice kumpánů má v tomto příběhu vydlaždičkovat veřejné záchodky a umývárnu. Děje se tak v nejradostnější den pracovního týdne, v pátek, "Jako každá dobrá hra je tato komedie o mnoha věcech. Pro mě je o hledání lidské důstojnosti a štěstí, pochopitelně skrze ponižující a trapné, nešťastné situace," komentoval příběh režisér Jan Hřebejk, který na této scéně režíruje už popáté. Podle něj jde o velice pravdivý, zábavný a přitom i vážný a dojemný příběh.
Čtveřice obkladačů hledá podle jeho slov štěstí. "Každý ho ovšem nalézá po svém a díky svým mentálním i životním schopnostem občas velmi legračně," dodal Hrušínský. Podle něj i někteří čeští řemeslníci přivádějí investory na pokraj nervového zhroucení. Zlaté české ručičky přitom zůstaly kdesi v nenávratnu první republiky.
"Také proto jsme přesunuli dějiště hry ze severoirského prostředí do české reality - na stavbu fotbalového stadionu," dodal.
Režie: Jan Hřebejk, Obsazení: Šulin - Jan Hrušinský, Mudrc - Radek Holub, Drátěnka - Martin Sitta, Volej - Václav Liška

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete