Statistika našeho portálu

  • 95 090 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

O2 arena Praha

10.10.2013 Praha

U PŘÍLEŽITOSTI 25. VÝROČÍ VYDÁNÍ SVÉHO PŘEVRATNÉHO ALBA "SO", JEJ PETER GABRIEL PŘEDSTAVÍ V CELÉM ROZSAHU NA EVROPSKÉM TURNÉ V ROCE 2013.PETER GABRIEL PATŘÍ NEPOCHYBNĚ K ZÁSADNÍM POSTAVÁM HISTORIE POPULÁRNÍ HUDBY.JEJÍ TVÁŘ OVLIVNIL JAKO ČLEN SKUPINY GENESIS, KTEROU V ROCE 1967 SPOLUZALOŽIL, I JAKO SÓLOVÝ UMĚLEC. ZÍSKAL CELOU ŘADU RŮZNÝCH OCENĚNÍ VČETNĚ TŘÍ CEN BRIT AWARDS A ŠESTI GRAMMY. DO ČESKÉ…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
O2 arena Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

U PŘÍLEŽITOSTI 25. VÝROČÍ VYDÁNÍ SVÉHO PŘEVRATNÉHO ALBA "SO", JEJ PETER GABRIEL PŘEDSTAVÍ V CELÉM ROZSAHU NA EVROPSKÉM TURNÉ V ROCE 2013.

PETER GABRIEL PATŘÍ NEPOCHYBNĚ K ZÁSADNÍM POSTAVÁM HISTORIE POPULÁRNÍ HUDBY.JEJÍ TVÁŘ OVLIVNIL JAKO ČLEN SKUPINY GENESIS, KTEROU V ROCE 1967 SPOLUZALOŽIL, I JAKO SÓLOVÝ UMĚLEC. ZÍSKAL CELOU ŘADU RŮZNÝCH OCENĚNÍ VČETNĚ TŘÍ CEN BRIT AWARDS A ŠESTI GRAMMY. DO ČESKÉ REPUBLIKY SE VRACÍ PO DEVÍTI LETECH.

Pochvalné recenze k 25. výročí vydání alba "So":

"So" ‚je jedním z obřích dravců globálního popu." (8/10, Uncut)

"Písně zůstávají nadčasové. Gabriel natočil mistrovské album nabízející příjemný pop, který je ale zároveň s kvěle neobvyklý." (4/5, Q Magazine)

"V každé správné sbírce desek by tohle nejlepší sólové album Petera Gabriela mělo být." (5/5, The Sun)

Po nedávné reedici kritikou uznávaného alba "So" a řadě amerických koncertů dorazí Peter Gabriel na podzim roku 2013 se svým turné nazvaným "Back To Front" i do České republiky. Na koncertě bude Gabriela doprovázet původní kapela alba "So" a zazní na něm všechny zásadní skladby jeho kariéry včetně celého zmíněného alba.

Album "So" vyšlo v roce 1986 a stalo se jednou z nejdůležitějších desek tohoto období. Bylo mezinárodně oceněno mnoha platinovými deskami (jen v USA se ho prodalo přes 5 milionů). Obrovským hitem se stala skladba "Sledgehammer" a její vpravdě průkopnický videoklip zůstává na hudební stanici MTV nejhranějším klipem všech dob. "So" také navíc obsahuje mnoho velkých Gabrielových hitů a oblíbených písní, včetně "In Your Eyes" - ta zazněla ve fi lmu "Say Anything", duetu s Kate Bush "Don’t Give Up" nebo "Big Time". Na desce se také podílela celá řada pozoruhodných umělců například Lori Anderson, Stewart Copeland, Daniel Lanois, Jim Kerr, Bill Laswell a Nile Rodgers.

Během své bohaté hudební kariéry obdržel mnoho cen Grammy a stál u zrodu nyní globálního festivalu WOMAD.

V roce 1989 Peter Gabriel spoluzaložil organizaci zabývající se lidskými právy Witness.org, v roce 2007 pak Peter Gabriel a Sir Richard Branson založili Elders.org, jejíž činnost zahájil Nelson Mandela. V roce 2006 byl Peter Gabriel oceněn laureáty Nobelovy ceny míru prestižním titulem Man of Peace. Podílel se také na celé řadě technologických projektů.

VSTUPNÉ:

1090 - 1990 Kč

VSTUPENKY:

Prodej v síti terminálů od 13. 12. 2012

Další akce v okolí

Online: Festival neviditelného film…

13.04.2021 - 13.04.2021
Online

Pragovka Gallery srdečně zve na další doprovodný program výstavy Festival neviditelného filmu kurátorek Ley Petříkové a…

Online: Jarní koncert na Nuselské r…

15.04.2021 - 15.04.2021
Praha

Hudební soubor Kvarteto Apollon zahraje opět on-line

Grand Veteran - Praha

24.04.2021 - 24.04.2021
Psychiatrická lečebna…

Srdečně Vás zveme na jedinečnou akci všech klubů historických vozidel v ČR Grand Veteran. Na jednom místě se veřejnosti…

Online: Přijďte si s námi zahrát - …

25.04.2021 - 25.04.2021
Praha 1

Již pošesté si Vás dovolujeme pozvat na akci Přijďte si s námi zahrát, která se letos bude konat ONLINE.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 13. duben

Dnes má svátek Aleš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete