Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Petr Wawrosz - Identita a obraz aneb získáno a ztraceno v transformaci

03.05.2013 - 05.05.2013 Sedlčany

 Žijeme ve světě obrazů. Obrazů událostí, obrazů nás samotných. Internet, televize, rádio dnes a denně zobrazují desítky, stovky, tisíce, milióny … událostí. Obrazy vytváříme i my sami. Svými facebookovými profily, blogy, fotkami přes mobilní telefony a kdo ví čím. Každý obraz nás nějak transformuje, zobrazuje z určitého pohledu, nemůže postihnout celou realitu. Co zobrazováním, co touto…

Adresa a kontaktní informace

 Žijeme ve světě obrazů. Obrazů událostí, obrazů nás samotných. Internet, televize, rádio dnes a denně zobrazují desítky, stovky, tisíce, milióny … událostí. Obrazy vytváříme i my sami. Svými facebookovými profily, blogy, fotkami přes mobilní telefony a kdo ví čím. Každý obraz nás nějak transformuje, zobrazuje z určitého pohledu, nemůže postihnout celou realitu. Co zobrazováním, co touto transformací získáváme a ztrácíme? Jaká je naše identita (podstata) ve světě mnoha obrazů? Dokážeme tuto identitu najít a vyjádřit?

 Na našem víkendu se uměleckými prostředky pokusíme zobrazit identitu nás i světa, který nás obklopuje. Nepůjde o jen o jedno zobrazení, ale budeme vytvářet i obrazy obrazů (např. malovat obraz podle fotografie). Budeme zkoumat, jak jednotlivé obrazy naši identitu ovlivňují, co zobrazováním získáme a ztrácíme. Každý obraz je nějakou inscenací. Umělecké vyjádření by mělo realitu nějak přesahovat, vytáhnout z ní to podstatné, důležité, upozornit na její přednosti, nedostatky i rozpory. Na našem víkendu si proto vybereme témata, která nás zajímají a zkusíme je umělecky zobrazit tak, aby se nám přesahů podařilo dosáhnout.

O našich poznatcích, které jsme získali v průběhu tvorby, si samozřejmě budeme povídat, budeme je sdílet a reflektovat. A také si budeme hrát, prožívat radost z tvorby, užívat si májové přírody a jara.

Více informací na:

http://www.velkyvuz.cz/

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 25. leden

Dnes má svátek Miloš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete