Statistika našeho portálu

  • 91 079 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Petroglyfy Františka Poslta - Praha

30.08.2018 - 16.09.2018 Praha

Výstava v Galerii Villa PelléPetroglyfy - kamenné, geometricky standardizované kvádry "patníky své doby", Postl opatřil současnými piktogramy. Zvláštní kontrast věčného a ušlechtilého kamene a jednoduché zkratky sdíleného symbolu tvoří zvláštní symbiózu.V kamenosochařském díle Františka Postla divák nachází rozsáhlý a formálně ucelený okruh témat od figurální plastiky (památník Přemysla…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Výstava v Galerii Villa Pellé

Petroglyfy - kamenné, geometricky standardizované kvádry "patníky své doby", Postl opatřil současnými piktogramy. Zvláštní kontrast věčného a ušlechtilého kamene a jednoduché zkratky sdíleného symbolu tvoří zvláštní symbiózu.

V kamenosochařském díle Františka Postla divák nachází rozsáhlý a formálně ucelený okruh témat od figurální plastiky (památník Přemysla Otakara pro České Budějovice) až po sakrální (kříž pro Papeže Benedikta IX.) tématiku. V současné době je autor fascinován starou kamennou rytinou, kresbou, hieroglyfy, petroglyfy, ve kterých hledá souvislosti v dnešní oblibě sdílených komunikačních obrázků. Proto je jeho poslední představený cyklus zaměřen na dobrodružství grafických zkratek, tj. piktogramů a emotikonů. Piktogram je nejčistější forma poškození kamene stará několik tisíc let. Po realizacích v exteriéru, kterým se v nedávné době František Postl věnoval, se stalo sochařovou potřebou znovu objevit komorní galerijní prostor. Vytvořil proto kamenné záznamové archy určené do interiéru. Materiálem jsou mu mramory, pískovce, žuly. Kámen tentokrát není chladný a smutný, ukazuje, že může být i barevný, neukázněný. Kamenný blok koncipuje jako architekturu a vzdává obdiv jeho struktuře barvě a textuře. Pro generace za dalších tisíc let budou piktogramy dnešního světa nečitelné. Vedle hlavní linie sochařské tvorby budou poprvé vystaveny autorské ilustrace ke knize Mistr národní poklad občan Seberon. Výstava v Galerii Villa Pellé je realizována ke čtyřicátým narozeninám autora. 

Další akce v okolí

Z deníku komorné - Praha

16.11.2019 - 17.11.2019
Muzeum Kouzlo starých…

Ze života komorných

Projekce a světelná instalace: Pamě…

17.11.2019 - 17.11.2019
Praha

Během odpoledne a večera 17. listopadu 2019 představí Paměť národa ojedinělou projekci a světelnou instalaci přímo na…

V den boje za svobodu a demokracii …

17.11.2019 - 17.11.2019
Praha

Na listopadový státní svátek je Národní galerie otevřená všem milovníkům umění od 10 do 18 hodin. Národní galerie v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 14. listopad

Dnes má svátek Sáva

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete