Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Petroglyfy Františka Poslta - Praha

30.08.2018 - 16.09.2018 Praha

Výstava v Galerii Villa PelléPetroglyfy - kamenné, geometricky standardizované kvádry "patníky své doby", Postl opatřil současnými piktogramy. Zvláštní kontrast věčného a ušlechtilého kamene a jednoduché zkratky sdíleného symbolu tvoří zvláštní symbiózu.V kamenosochařském díle Františka Postla divák nachází rozsáhlý a formálně ucelený okruh témat od figurální plastiky (památník Přemysla…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Výstava v Galerii Villa Pellé

Petroglyfy - kamenné, geometricky standardizované kvádry "patníky své doby", Postl opatřil současnými piktogramy. Zvláštní kontrast věčného a ušlechtilého kamene a jednoduché zkratky sdíleného symbolu tvoří zvláštní symbiózu.

V kamenosochařském díle Františka Postla divák nachází rozsáhlý a formálně ucelený okruh témat od figurální plastiky (památník Přemysla Otakara pro České Budějovice) až po sakrální (kříž pro Papeže Benedikta IX.) tématiku. V současné době je autor fascinován starou kamennou rytinou, kresbou, hieroglyfy, petroglyfy, ve kterých hledá souvislosti v dnešní oblibě sdílených komunikačních obrázků. Proto je jeho poslední představený cyklus zaměřen na dobrodružství grafických zkratek, tj. piktogramů a emotikonů. Piktogram je nejčistější forma poškození kamene stará několik tisíc let. Po realizacích v exteriéru, kterým se v nedávné době František Postl věnoval, se stalo sochařovou potřebou znovu objevit komorní galerijní prostor. Vytvořil proto kamenné záznamové archy určené do interiéru. Materiálem jsou mu mramory, pískovce, žuly. Kámen tentokrát není chladný a smutný, ukazuje, že může být i barevný, neukázněný. Kamenný blok koncipuje jako architekturu a vzdává obdiv jeho struktuře barvě a textuře. Pro generace za dalších tisíc let budou piktogramy dnešního světa nečitelné. Vedle hlavní linie sochařské tvorby budou poprvé vystaveny autorské ilustrace ke knize Mistr národní poklad občan Seberon. Výstava v Galerii Villa Pellé je realizována ke čtyřicátým narozeninám autora. 

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Obrazy Kamila Lhotáka na Pražském h…

08.01.2019 - 28.02.2019
Hrad II. nádvoří 198,…

Od 8. ledna do 28. února 2019 jsou v Obrazárně Pražského hradu na II. nádvoří vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete