Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Písňový recitál Vivat písni - Praha

26.06.2019 Kostel Československé církve evangelické, Korunní 60, Praha 2

Operní diva Národního divadla Michaela Zajmi a její dvorní klavírista Pavel Voráček představí písňový recitál VIVAT PÍSNI! Sérii recitálů započnou v kostele Českobratrské církve Evangelické na Vinohradech.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kostel Československé církve evangelické, Korunní 60, Praha 2
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Program

Leoš Janáček - výběr z Moravské lidové poezie
Richard Strauss - Čtyři poslední písně
Franz Schubert - výběr z písní
Antonín Dvořák - Cigánské melodie

Michaela ZAJMI – mezzosoprán
Je absolventkou Pražské konzervatoře u prof. Yvony Škvárové. V současné době působí jako sólistka v Národním divadle v Praze. Již během studia se zúčastnila několika pěveckých soutěží doma i v zahraničí. Na 44. Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v r. 2009 získala 3. cenu v oboru Opera a Píseň. Také byla oceněna za nejlepší interpretaci písně Antonína Dvořáka – Dejte klec jestřábu. Je držitelkou zvláštní ceny Divadla J. K. Tyla v Plzni. Na Mezinárodní soutěži o cenu Leoše Janáčka (EMCY) se stala laureátkou. Rovněž získala 1. cenu na soutěžní přehlídce konzervatoří České republiky v Pardubicích a 1. cenu na mezinárodní soutěži Pražský pěvec. 

Ještě během studia absolvovala mistrovské kurzy u Petera Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou a u německé mezzosopranistky Brigitte Fassbaender. Vzápětí dostala nabídku vystoupit na koncertech pořádaných JHD (Jednota Hudebního Divadla) pro nejlepší účastníky Burzy mladých pěveckých talentů. 

V roce 2010 byla Michaela Zajmi nominovaná na cenu Thalie za mimořádný jevištní výkon v roli Angeliny v Rossiniho opeře La Cenerentolla, kterou v témže roce uvedlo brněnské Mahenovo divadlo. Na prknech divadla J. K. Tyla v Plzni debutovala v roli Rosiny v Lazebníku sevillském Gioacchina Rossiniho. Michaela Zajmi také hostuje v Národním divadle v Brně, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Moravskoslezském divadle v Ostravě. 

Dosud vystoupila mj. s PKF – Prague Philharmonia, Plzeňskou filharmonií, Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice a s Talichovým komorním orchestrem. 

Vystoupila také na slavnostním Zahajovacím koncertu k 200. výročí založení Pražské konzervatoře v Rudolfinu, a také na závěrečném koncertu 50. ročníku Dvořákova Karlovarského podzimu. 

Michaela Zajmi má za sebou také úspěšné koncertní turné po Itálii. S operou Rusalka procestovala v angažmá operního domu Glyndebourne celou Anglii. V rámci svého angažmá v pražském Národním divadle pravidelně hostuje v Japonsku. S Budapest Festival Orchestra vystoupila v mnoha evropských městech. V roce 2016 byla pozvána do Teatro Regio di Torino na produkci Lišky Bystroušky v roli Lišáka. O dva roky později vystoupila na prknech Turínského divadla v roli pážete Herodiady v opeře Salome Richarda Strausse.

Pavel Voráček – klavír
Po absolutoriu u profesora Martina Ballýho na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze pokračoval ve studiu v oboru klavír na pražské HAMU ve třídě doc. Miroslava Langera. Díky stipendiu měl možnost rozšířit si své zkušenosti v sólové i komorní hře na Royal Birmingham Conservatoire ve Velké Británii. Na půdě Birminghamské konzervatoře studoval klavír pod vedením Margaret Fingerhut a Phillipa Martina, komorní hudbu pod vedením Johna Humphreyse. Absolvoval celou řadu mistrovských kurzů u britských velikánů svého oboru jako Peter Dohonoe a Andrew Ball. Mistrovské kurzy navštěvoval také u Saleema Ashkara, kde si tříbil názor na interpretaci díla Ludwiga van Beethovena. 

Již během studií získal nespočet ocenění. Jedním z nich byla cena za interpretaci děl Roberta Schumanna a Klementa Slavického. 
Jako sólista a komorní hráč vystoupil na celé řadě prestižních festivalů v České republice, Německu, Číně, Itálii, Slovinsku, Maďarsku, Dubaji, Sýrii, Švýcarsku a ve Velké Británii. Doprovodil doposud celou řadu hvězd z české operní scény jako Michaelu Zajmi, Janu a Václava Siberovy. 

V repertoáru Pavla Voráčka jsou zastoupena díla od baroka až po současnost. Kromě děl velkých mistrů se věnuje i interpretaci a premiérování skladeb svých současníků. Je organizátorem každoročních koncertů k výročí narození Bohuslava Martinů, během nichž provedl velkou část komorních děl tohoto autora. 

Pavel Voráček je nejen špičkovým sólistou, komorním hráčem, ale i pedagogem a kreativním člověkem, který se nebojí přicházet s novými projekty. O jeho odhodlání svědčí zdánlivě nevinný cíl - nastudovat všech 32 klavírních sonát Ludwiga van Beethovena. Na svém kontě jich má nastudovaných již 20.

Další akce v okolí

Vernisáž Kryštofa Kaplana: Okna - P…

20.06.2019 - 20.06.2019
Atrium na Žižkově

Kryštof Kaplan. Vernisáž Kryštofa Kaplana: Okna - čtvrtek | 20.06.2019 | 18:00 | Vstup zdarma. Odhalení venkovního díla…

Co je mladé, to je dobré! - Praha

20.06.2019 - 21.06.2019
Praha

Vážení příznivci dobrého jídla, dovolujeme si vás pozvat 20. 6. od 18.30 hodin do Grand Cru Restaurant na degustační…

Hudební festival City piknik - Vypi…

20.06.2019 - 20.06.2019
Louka, Vypich, Praha

Na pikniku plném hudby vystoupí Thom Artway & Band, Jelen, akcí moderují Iva Lecká a Vojta Efler z Dobré ráno, Praho.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete