Statistika našeho portálu

  • 97 920 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Palác Lucerna

13.11.2013 Praha

LONDÝNSKÉ TRIO, KTERÉ PATŘÍ KE ŠPIČCE ALTERNATIVNÍ SCÉNY, LETOS VYDÁ PO ČTYŘECH LETECH NOVOU DESKU, KTEROU PODPOŘÍ NA KONCERTNÍM TURNÉ ZAHRNUJÍCÍM I ČESKOU REPUBLIKU. KROMĚ NOVÝCH SKLADEB PLACEBO NA TURNÉ PŘEDSTAVÍ I MATERIÁL Z PŘEDCHOZÍCH ALB, KTERÝCH DOPOSUD PRODALI PO CELÉM SVĚTĚ VÍCE NEŽ 12 MILIONŮ.Historie kapely se píše již deset let a za tu dobu stihli tito temní romantici a hudební…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Palác Lucerna
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

LONDÝNSKÉ TRIO, KTERÉ PATŘÍ KE ŠPIČCE ALTERNATIVNÍ SCÉNY, LETOS VYDÁ PO ČTYŘECH LETECH NOVOU DESKU, KTEROU PODPOŘÍ NA KONCERTNÍM TURNÉ ZAHRNUJÍCÍM I ČESKOU REPUBLIKU. KROMĚ NOVÝCH SKLADEB PLACEBO NA TURNÉ PŘEDSTAVÍ I MATERIÁL Z PŘEDCHOZÍCH ALB, KTERÝCH DOPOSUD PRODALI PO CELÉM SVĚTĚ VÍCE NEŽ 12 MILIONŮ.

Historie kapely se píše již deset let a za tu dobu stihli tito temní romantici a hudební experimentátoři ovlivnit svou tvorbou nejedno hudební seskupeni. U zrodu kapely stál v první řadě Bryan Molko (kytary, zpěv) – nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná osobnost, a Stefan Olsdal (basa), původem ze Švédska. Později se k nim připojil bubeník Steve Hewit, který zároveň působil v kapele Breed a v Placebo nahradil Roberta Schultzberga.

První stejnojmenné album vydali Placebo v roce 1996, kapela se stala senzací a skladby "Nancy Boy" a "Bruise Pristine" obrovskými hity.

Následovala nabidka na předskakování takovým veličinámi jako U2 nebo hraní na narozeninách Davida Bowieho.

V roce 1998 přichází trio s novinkou "Without You I’m Nothing", které se v Anglii výborně prodává, k úspěchu napomohl i singl "Pure Morning", doprovázený vynikajícím klipem. Placebo působili na alternativní scéně jako zjevení - pro jejich skladby byly typické tyto ingredience: ostré kytarové rify doprovázené glamrockovou náladou a Molkovym uječeným vokálem. V tomto období přispěli Placebo předělávkou "20th Century Boy" z dílny T-Rex na soundtrack k filmu "Velvet Goldmine", ve kterém si také kapela zahrála.

Třetí nahrávka "Black Market Music", která přinesla krom klasického kytarového zvuku i prvky hip-hopu a diska, vyšla v roce 2000 a obsahovala hity jako "Taste In Men" a "Slave To the Wage". Živě ji představili v Praze na pražské Brumlovce (7/4/2001). Svoji tvrdší polohu nabídli Placebo na další nahrávce "Sleeping With Ghosts" 2003. Skladby z ní, včetně hitů "Special Needs" nebo "This Picture", zahráli i v Male sportovni hale (5/9/2003) v rámci svého evropského turné. Předskakovala jim pražská skupina The Ecstasy Of Saint Theresa , která se Bryanovi & spol. zalíbila natolik, že ji nechali remixovat skladbu "English Summer Rain" ze svého alba "Meds". To vyšlo v roce 2006 a kapela jej představila i v brněnské hale Vodová. Následně z kapely odešel bubeník Stewe Hewitt, ktereho nahradil Steve Forrest. O tři roky později se Placebo přihlásili s titulem Battle For The Sun, kterému se dobře dařilo v rozličných hitparádových žebříčcích.

Placebo se do České republiky vracejí pravidelně a rádi, tentokrát se fanouškům představí ve velkém sále pražské Lucerny.

Vstupné:

1 190,- Kč

Vstupenky

můžete objednat zde

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Na koho to slovo padne - Praha

25.09.2022 - 25.09.2022
Divadlo Palace, Pasáž…

Pět chlapů, jeden revolver a téměř čtvrtstoletí zábavy! Přichází hit slovenské činohry!

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

SOČR: Queyras hraje Dvořáka - Praha

10.10.2022 - 10.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 10. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Bohuslav Martinů: Skála, H 363 Igor Stravinskij: Symfonie o třech…

Baletní soubor Kyiv Grand Ballet / …

18.10.2022 - 19.10.2022
Praha

Romeo a Julie je jednou z těch her od Shakespeara, které jsou nejbohatší na barvy.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. červenec

Dnes má svátek Prokop

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete