Statistika našeho portálu

  • 89 479 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Ples - Obecní dům - Praha

14.02.2015 Praha

Krása, elegance, šarm, galantnost a gentlemanství – to vše vás čeká na události plesové sezony roku 2015 v Obecním domě 14. února / februára letošního roku od 18.30 hod. na Česko-Slovenském plese.Česko-Slovenský ples má velkou ambici stát se jednou z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturně společenských akcí plesové sezony, přičemž chce získat tomu odpovídající prestiž. Navazuje na…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Obecní dům, náměstí Republiky 5
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Krása, elegance, šarm, galantnost a gentlemanství – to vše vás čeká na události plesové sezony roku 2015 v Obecním domě 14. února / februára letošního roku od 18.30 hod. na Česko-Slovenském plese.

Česko-Slovenský ples má velkou ambici stát se jednou z nejpopulárnějších a nejelegantnějších kulturně společenských akcí plesové sezony, přičemž chce získat tomu odpovídající prestiž. Navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze organizovaných každoročně již více než 40 let a na ples, který se konal 1. února / februára 2014 právě v prostorách Obecního domu. Dokonale odráží a reflektuje vysokou, nadstandardní úroveň vztahů obou zemí a národů. Potvrzuje to i skutečnost, že záštitu nad ním převzali prezidenti obou států: prezident České republiky J.E. Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. Andrej Kiska. Tyto česko-slovenské nadstandardní vztahy budou umocněny také tím, že nad plesem by měli převzít záštitu i oba nejvyšší představitelé hlavních měst – primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a primátor hlavního města SR Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Přes vysokou úroveň, eleganci a přítomnost nejvýznamnějších osobností kulturního, politického, podnikatelského a společenského života obou zemí a také ze zahraničí není Česko-Slovenský ples nijak upjatou či strnulou akcí, což koneckonců vyjadřuje i jeho slogan "Ve dvou se to lépe tančí". Tančit totiž budete za doprovodu takových hvězd české a slovenské kulturní scény, jako jsou: zpěvačka Jana Kirschner s kapelou, hlavní hvězda slavnostního plesového večera. Dále v hlavní Smetanově síni vystoupí solisté: zpěvačky Monika Bagárová a Katka Ščevlíková, finalistka hudební soutěže X Factor CZ&SK 2014 a držitelka ocenění "Mladá tvár slovenského jazzu" a zpěváci Samuel Tomeček a Matěj Vávra, finalista hudební soutěže X Factor CZ&SK 2014, které bude doprovázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Po půlnoci svým koncertem zpříjemní chvíle další hvězda galavečera – skupina Olympic. Večerem vás provedou, jak jinak než česko-slovensky, Tomáš Hanák a Lucia Hablovičová. V dalších sálech nebudou chybět ani jiné hudební žánry. V Grégrově/Palackého sále zazní rock, soul a R'n'B v podání Matěje Vávry a jeho kapely, pak soul, blues, jazz a R'n'B v podání kapely Monika Bagárová & RNB BAND a jazz, swing, tango, evergreeny atd. v podání kapely Samuel Tomeček & Milujem Slovensko Band. V neposlední řadě zazní i lidová hudba spojená s vystoupením slovenských a moravských folklórních souborů. Konkrétně v Sladkovského/Riegrově sále kromě jiných folklórních souborů vystoupí Limbora a k tanci a poslechu budou hrát lidové cimbálové muziky (upřesníme). Součástí programu bude slavnostní losování, jehož výtěžek bude rozdělen také mezi nadace prvních dam České republiky a Slovenské republiky. Pozornosti hostů se v prostorách Obecního domu bude těšit také česko-slovenská diskotéka, kterou pak v prostorách Kavárny kolem třetí hodiny ranní vystřídá cimbálovka. A s tóny lidové hudby přivítáme i nový den u snídaně s výbornými česko-slovenskými specialitami.

I když se vám může zdát, že do zahájení plesové sezony zbývá ještě dost času, na jeden ples byste si měli rezervovat vstupenky už nyní. Neopakovatelný zážitek vás totiž čeká v sobotu 14. února / februára 2015. Ten den se v nádherných secesních prostorách pražského Obecního domu koná Česko-Slovenský ples 2015. Půjde o výjimečnou událost, která bude bezpochyby jedním z vrcholů plesové sezony nejen v Praze, ale i v celé České republice a ve Slovenské republice.

A nezapomeňte, přece jenom ve dvou se to lépe tančí!

PROGRAM

Smetanova síň (hlavní sál):

JANA KIRSCHNER s kapelou
skupina OLYMPIC
ROZHLASOVÝ BIG BAND GUSTAVA BROMA
MONIKA BAGÁROVÁ
KATKA ŠČEVLÍKOVÁ
SAMUEL TOMEČEK
MATĚJ VÁVRA
ČESKO-SLOVENSKÁ DISKOTÉKA

 Grégrův/Palackého sál:

MONIKA BAGÁROVÁ & RNB BAND
SAMUEL TOMEČEK & MILUJEM SLOVENSKO BAND
MATĚJ VÁVRA & TRIO

Sladkovského/Riegrův sál:

LIMBORA
další folklórní soubory a lidové cimbálové muziky

 
Kavárna:

LIDOVÁ HUDBA
CIMBÁLOVÁ MUZIKA

Slavnostním večerem budou provázet:
LUCIA HABLOVIČOVÁ a TOMÁŠ HANÁK

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Pivní festival v Botanické zahradě …

17.08.2019 - 18.08.2019
Botanická zahrada v…

Rozmanitá nabídka piv z malých i velkých domácích pivovarů spojená s doplňujícím sortimentem jídel a lahůdek k pivu,…

Letní kino: Příběhy obyčejného šíle…

18.08.2019 - 18.08.2019
Centrum architektury a…

Srpnový program Centra architektury a městského plánování (CAMP) bude ve znamení letního kina. Každou středu a neděli…

Shark Week ve Žlutých lázních - Pra…

19.08.2019 - 19.08.2019
Praha

19. srpna 2019 zaplaví Žluté lázně žraloci! Díky naší spolupráci s dokumentárním kanálem Discovery Channel Česko a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 18. srpen

Dnes má svátek Helena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete