Statistika našeho portálu

  • 89 018 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Po stopách císařovny Sisi - podzimní Vídeň 2012

18.10.2012 - 21.10.2012 Praha

Vídeň tradičně i netradičně s občanským sdružením Felix Rád cestuješ? A ne sám?Pak se přidej třeba k nám. Jen málo evropských měst nabízí svým návštěvníkům tolik možností jako Vídeň - město slavných dějin, velkých osobností i vyhlášených kaváren. Město s jedinečnou atmosférou, kdysi tak důležité pro české dějiny. Vídeň je také neodmyslitelně spjatá s osobností císařovny Alžběty zvané Sisi, která…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vídeň tradičně i netradičně s občanským sdružením Felix

Rád cestuješ? A ne sám?

Pak se přidej třeba k nám.

Jen málo evropských měst nabízí svým návštěvníkům tolik možností jako Vídeň - město slavných dějin, velkých osobností i vyhlášených kaváren. Město s jedinečnou atmosférou, kdysi tak důležité pro české dějiny. Vídeň je také neodmyslitelně spjatá s osobností císařovny Alžběty zvané Sisi, která byla považována za jednu z nejkrásnějších žen své doby. Její životní osudy fascinují dodnes, neboť v sobě skrývají mnohá tajemství i poselství. Na cestě za jejich odhalením navštívíme Schönbrunn a Hofburg (sídla habsburských císařů), i historické centrum Vídně. Projdeme také muzeum císařovny a interaktivní muzeum hudby. Putování po stopách císařovny Sisi završíme návštěvou jednoho z vyhlášených vídeňských divadel, kde se budeme moci seznámit s místní pověstnou vysokou úrovní hudební i divadelní: zhlédneme muzikál Elisabeth, který je jedním z nejvěrnějších uměleckých zpracování života Alžběty a patří mezi nejlepší evropská hudebně-divadelní díla vůbec.

Akce je určená všem, kdo mají chuť cestovat a získávat nové podněty a nevšední zážitky. Zároveň podporuje integraci, tzn. mohou se jí účastnit také lidé se zdravotním postižením. Podrobné informace a možnost přihlašování najdete na internetových stránkách www. postopach-sisi.webnode.cz.

Termín: 18. - 21. 10. 2012. Cena: 4 900 Kč, při závazném přihlášení do 15. 9. 2012 platí akční cena 4700 Kč. Cena je částečně dotována a zahrnuje: ubytování, stravu, dopravu do Vídně i po Vídni, veškeré vstupy na kulturní památky a vstupenku do divadla.

Kontakt: postopach@felix-os.cz, 603 183 877 (Vlaďka Tomášková)

Akci pořádá občanské sdružení Felix, jehož posláním je pomoc při aktivní oboustranné integraci dospělých osob se zdravotním postižením a bez něj.

Další akce v okolí

Taneční festival Nultý bod - Praha

15.07.2019 - 20.07.2019
Praha

Festival Nultý bod zahájí kanadská tanečnice a choreografka, držitelka Stříbrného lva (neboli Velké ceny poroty) z…

Pražské folklorní dny

18.07.2019 - 21.07.2019
Praha

13. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.

Uvedení debutantek do společnosti -…

20.07.2019 - 21.07.2019
Muzeum Kouzlo starých…

Komentované prohlídky výstavy Něžná krása kruté Anglie zaměřené na tradice a zvyky spojené s prezentováním dívek ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. červenec

Dnes má svátek Čeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete