Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Poberounský masopust - Zadní Třebaň

10.02.2018 - 11.02.2018 Zadní Třebaň

Tradici masopustu si v českých zemích připomínáme již po mnoho staletí a vždy se jedná o bujarou akci plnou barevných masek, chutného jídla a radostné zábavy. O to emotivněji působí takové veselí, je-li konáno v nádherném a romantickém prostředí, kterým okolí toku řeky Berounky bezesporu je. Atlas Česka Vás proto co nejsrdečněji zve na "Poberounský masopust v Zadní Třebani", konající se již více…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tradici masopustu si v českých zemích připomínáme již po mnoho staletí a vždy se jedná o bujarou akci plnou barevných masek, chutného jídla a radostné zábavy. O to emotivněji působí takové veselí, je-li konáno v nádherném a romantickém prostředí, kterým okolí toku řeky Berounky bezesporu je. Atlas Česka Vás proto co nejsrdečněji zve na "Poberounský masopust v Zadní Třebani", konající se již více než dvě desítky let.

Na co se můžete těšit

Poslední masopustní sobotu zde během dopoledne začíná jedna z největších a kulturním programem nejbohatších akcí tohoto typu v celém Středočeském kraji.

Začátek obstará stylová zabijačka na návsi, kterou obklopují nejen desítky zvědavých zdejších obyvatel i nadšených turistů, ale i několik stánků tvořících pomyslný středočeský jarmark. Kromě sladkých cukrovinek (koláče, trdelníky, perníčky) si zde samozřejmě můžete zakoupit i vybrané uzenářské lahůdky, alkoholické i nealko nápoje či originální řemeslnické výrobky.

Zajímavostí celého masopustu v Zadní Třebani je i předávání ceny o nejoriginálnější masku, jejíž autor obdrží pochoutkami nabitý dárkový koš. Těšit se můžete i na hlaholný průvod maškar doprovázený kapelou, soutěž o nejlepší masopustní koblihu či dětský masopustní karneval.

Pro nejmenší je pak připravena speciální tombola, rozličné hry a soutěže či vyhledávané kolo štěstí. Pokud tedy bydlíte v dostupné vzdálenosti, neváhejte, oblečte si humornou masku a vzhůru do Třebaně!

Berouně a jeho okolí se můžete těšit i na další rozmanité akce. Stačí se inspirovat v našem kalendáři akcí.

Poberounský masopust 2018

Maškary se těší (nejen) na koblihy
XXIX. Poberounský masopust se koná 10. února 2018

Velkou tradici i věhlas má Poberounský masopust, který se v Zadní Třebani na Berounsku nepřetržitě koná od roku 1990. Stovky návštěvníků sem pravidelně přijíždějí nejen kvůli bohatému kulturnímu programu, ale také za zabijačkovými pochoutkami a desítkami stánků stylového jarmarku.

V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna uskutečnila první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský »fašaňk« tedy bude už devětadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 10. února.
Program Poberounského masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne na návsi v Zadní Třebani stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě výrobků řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, medovina… Prodejců z celé republiky už se přihlásilo několik desítek. Děti se budou moci svézt na koních, dospělé určitě potěší tradiční zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr.

Počínaje 10.00 hod. se na improvizovaném jevišti v podobě valníku představí:

• staropražská kapela Třehusk
• dětská lidová muzika Notičky
• dětský taneční soubor Klíček
• pěvecký Třebasbor
• dramatický obor ZUŠ Řevnice
• řevničtí ochotníci s tradiční masopustní fraškou
Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a oceněny nápadité maškary. K účasti v soutěži o nejoriginálnější převlek jsou zváni všichni – místní i přespolní. Poté se vydá na obchůzku obcí průvod v čele s kapelou, koňským spřežením a kvartetem »hlavních« postav: medvědem, medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat koblihy, škvarkové placky, uzené maso a další dobroty které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. Loni pohoštění průvodu nabídlo rekordních 42 (!) domácností, doufáme, že stejně štědří budou Zadnotřebaňští i letos.
Bezprostředně po skončení průvodu, tedy přibližně od 18.00-18.30, se ještě bude konat sousedské posezení s kapelou Třehusk v hospůdce U Mlýna.
***
Masopustní oslavy uzavře v neděli 11. února 2018 od 14.00 ve Společenském domě v Zadní Třebani DĚTSKÝ KARNEVAL. Děti si budou moci zatančit s medvědem, připraveny pro ně budou hry, soutěže, volba nejhezčí masky i kolo štěstí. Zahraje staropražská kapela Třehusk.
Další info na http://www.nasenoviny.net

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Mikulášská cesta - Cerhovice

02.12.2022 - 04.12.2022
Rozhledna Třenická hora

Žádáme všechny hodné děti, aby v Cerhovicích ve dnech 2.prosince (15:00) - 4. prosince (do 13:00 po té se Mikuláš se…

Mikuláš v muzeu - Beroun

04.12.2022 - 04.12.2022
Muzeum Českého krasu

Čerti, Mikuláš a andělé zvou všechny děti 4. prosince 2022 do Muzea Českého krasu!

Povídání s Mikulášem - Beroun

05.12.2022 - 05.12.2022
DOMOV - svobodná…

Celý rok jsme se snažili být těmi správnými lidmi. Je načase zjistit, jak se nám dařilo... Přijďte i s dětmi mezi…

Mše vánoční - Karlštejn

11.12.2022 - 11.12.2022
Karlštejn

Vánoční atmosféru nasajete již druhý prosincový týden na hradě Karlštejn.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete