Statistika našeho portálu

  • 90 631 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Poklady Fotoateliéru Seidel - Český Krumlov

03.07.2012 - 31.08.2012 Český Krumlov

Po tři večery, na něž letos v létě připadnou úplňky, bude mimořádně otevřené i Museum Fotoateliér Seidel (MFS) v Českém Krumlově. Návštěvníkům se tím naskytne vzácná příležitost prohlédnout si tuto památku s výkladem kostýmovaných průvodců a v dobovém osvětlení, které jí dodá jedinečnou atmosféru.Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu,jehož ozdobou je autenticky dochovaný…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Český Krumlov
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Český Krumlov

Fotogalerie k článku

Po tři večery, na něž letos v létě připadnou úplňky, bude mimořádně otevřené i Museum Fotoateliér Seidel (MFS) v Českém Krumlově. Návštěvníkům se tím naskytne vzácná příležitost prohlédnout si tuto památku s výkladem kostýmovaných průvodců a v dobovém osvětlení, které jí dodá jedinečnou atmosféru.

Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu,

jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér. Památka je jen minimálně osvětlena a má své mihotavé kouzlo. Průvodci nespěchají a návštěvníci jsou pozornější a otevřenější. Mají tedy větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali vyfotografovat.

K muzeu patří i krásné zahrady, které budou při pěkném počasí centrem dění.

Organizátoři na úplněk připraví přímo v zahradách muzea noční projekci nejvzácnějších fotografií ze Seidelovy sbírky. Projekce zavede diváky nejen do Krumlova před staletím, ale také na Šumavu a další místa, z nichž mnohá dnes už zcela změnila svou tvář.

"Poklady Fotoateliéru Seidel" jsou připraveny na úterý 3. července, čtvrtek 2. srpna a pátek 31. srpna, a to v čase od 20:30 do 23:00 hodin. Jednotlivé prohlídky začnou ve 20:30, 21:00, 21:30 a 22:00, vždy potrvají necelou hodinu.

Muzeum je nabízí jak v českém, tak v německém a anglickém jazyce. Vzhledem k omezené kapacitě je vhodné se předem objednat na internetových stránkách www.seidel.cz, emailu info@seidel.cz nebo na telefonu 380 712 354.

Vstupné:

Za vstupenku na prohlídku muzea spojenou s promítáním zaplatí dospělí 150 Kč, studenti 105 Kč a děti od 6 do 15 let 75 Kč. Kdo si bude chtít vychutnat jenom noc v zahradě s projekcí Seidelových fotografií, bude ho vstup stát 50 Kč. Více informací a možnosti rezervace najdou zájemci na adrese www.seidel.cz/uplnek.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Festival vína - Český Krumlov

23.11.2019 - 23.11.2019
Český Krumlov

Vytříbená domácí i zahraniční vína, nejen lokální gastronomické speciality, setkání se znalci vína, jedinečné kulisy…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 23. říjen

Dnes má svátek Teodor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete