Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Poláčkovo léto 2018 - Rychnov nad Kněžnou

24.06.2018 - 04.07.2018 Rychnov nad Kněžnou

Poláčkovo léto je divadelním a hudebním festivalem s více než dvě desítky let dlouhou tradicí, je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou a za dobu své existence si tento festival postupně získal své publikum. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.  Odehrává se v historicky atraktivních památkových objektech Rychnova nad Kněžnou a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Poláčkovo léto je divadelním a hudebním festivalem s více než dvě desítky let dlouhou tradicí, je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou a za dobu své existence si tento festival postupně získal své publikum. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.  Odehrává se v historicky atraktivních památkových objektech Rychnova nad Kněžnou a okolí a díky němu návštěvníci každoročně uvidí to nejatraktivnější, co bylo nastudováno špičkovými domácími divadelními a hudebními soubory.

Neopakovatelná atmosféra zámecké jízdárny, pivovaru, letoviska Studánka, nádvoří Kolowratského zámku, zámku v Kvasinách a dalších lokalit dopomohly k mimořádné popularitě tohoto festivalu, na jehož divadelní představení každoročně zavítá tisíce návštěvníků.

Organizátoři i sami režiséři přicházejí s objevnou dramaturgií, u jednotlivých představení se pečlivě volí prostředí a taková scéna, aby bylo umocněno celkové vyznění díla. Z celorepublikové nabídky jsou vybírána představení, která mají vysokou uměleckou úroveň a zároveň zaujmou kreativní režijní prací.

Poláčkovo léto se postupně stalo magnetem jak pro diváky, tak pro hostující soubory. Festival Poláčkovo léto je z hlediska technického provozování představení i koncertů velmi náročným projektem, protože většina historických objektů je bez technologického vybavení, a je třeba je v jednotlivých prostorech instalovat. Zároveň je to však u většiny z nich jediná velká příležitost, jak tyto unikátní objekty smysluplně využít, oživit a zpřístupnit veřejnosti.

Mapa

Další akce v okolí

7. Zámecké neděle s auto-moto veter…

09.06.2019 - 09.06.2019
Zámek Kvasiny

Auto JAWA Klub ČR, Veteran klub Pardubice, Lesy Janeček a Život na zámku pořádají tradiční Zámeckou neděli s auto-moto…

T-Mobile Olympijský běh - Kostelec …

19.06.2019 - 19.06.2019
Kostelec nad Orlicí

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete