Statistika našeho portálu

  • 88 302 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Poláčkovo léto 2018 - Rychnov nad Kněžnou

24.06.2018 - 04.07.2018 Rychnov nad Kněžnou

Poláčkovo léto je divadelním a hudebním festivalem s více než dvě desítky let dlouhou tradicí, je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou a za dobu své existence si tento festival postupně získal své publikum. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.  Odehrává se v historicky atraktivních památkových objektech Rychnova nad Kněžnou a…

Adresa a kontaktní informace

Poláčkovo léto je divadelním a hudebním festivalem s více než dvě desítky let dlouhou tradicí, je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou a za dobu své existence si tento festival postupně získal své publikum. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.  Odehrává se v historicky atraktivních památkových objektech Rychnova nad Kněžnou a okolí a díky němu návštěvníci každoročně uvidí to nejatraktivnější, co bylo nastudováno špičkovými domácími divadelními a hudebními soubory.

Neopakovatelná atmosféra zámecké jízdárny, pivovaru, letoviska Studánka, nádvoří Kolowratského zámku, zámku v Kvasinách a dalších lokalit dopomohly k mimořádné popularitě tohoto festivalu, na jehož divadelní představení každoročně zavítá tisíce návštěvníků.

Organizátoři i sami režiséři přicházejí s objevnou dramaturgií, u jednotlivých představení se pečlivě volí prostředí a taková scéna, aby bylo umocněno celkové vyznění díla. Z celorepublikové nabídky jsou vybírána představení, která mají vysokou uměleckou úroveň a zároveň zaujmou kreativní režijní prací.

Poláčkovo léto se postupně stalo magnetem jak pro diváky, tak pro hostující soubory. Festival Poláčkovo léto je z hlediska technického provozování představení i koncertů velmi náročným projektem, protože většina historických objektů je bez technologického vybavení, a je třeba je v jednotlivých prostorech instalovat. Zároveň je to však u většiny z nich jediná velká příležitost, jak tyto unikátní objekty smysluplně využít, oživit a zpřístupnit veřejnosti.

Mapa

Další akce v okolí

Dividílkování aneb Divadelní jarmar…

30.08.2019 - 31.08.2019
Poláčkovo náměstí

Dividílkování aneb Divadelní jarmark v Rychnově nad Kněžnou nabízí již více než deset let možnost navštívit zajímavá…

Festival Divadelní Potštejn

04.07.2019 - 07.07.2019
Potštejn

Srdečně vás zveme na 7. ročník letního festivalu pro děti i dospělé DIVADELNÍ POTŠTEJN 4. až 7. července 2019 na hradě…

Agressive Music Fest 2019 - Pohoří …

19.07.2019 - 20.07.2019
Pohoří u Dobrušky,…

Dvoudenní metalový open air festival kapel z celého světa v podhůří Orlických hor

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

neděle 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete