Statistika našeho portálu

  • 91 099 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Poláčkovo léto 2019 je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou

24.06.2019 - 04.07.2019 Rychnov nad Kněžnou

Poláčkovo léto je divadelním a hudebním festivalem s více než dvě desítky let dlouhou tradicí, je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou a za dobu své existence si tento festival postupně získal své publikum. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.  Odehrává se v historicky atraktivních památkových objektech Rychnova nad Kněžnou a okolí a díky němu návštěvníci každoročně uvidí to nejatraktivnější, co bylo nastudováno špičkovými domácími divadelními a hudebními soubory.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Neopakovatelná atmosféra zámecké jízdárny, pivovaru, letoviska Studánka, nádvoří Kolowratského zámku, zámku v Kvasinách a dalších lokalit dopomohly k mimořádné popularitě tohoto festivalu, na jehož divadelní představení každoročně zavítá tisíce návštěvníků.

Organizátoři i sami režiséři přicházejí s objevnou dramaturgií, u jednotlivých představení se pečlivě volí prostředí a taková scéna, aby bylo umocněno celkové vyznění díla. Z celorepublikové nabídky jsou vybírána představení, která mají vysokou uměleckou úroveň a zároveň zaujmou kreativní režijní prací.

Poláčkovo léto se postupně stalo magnetem jak pro diváky, tak pro hostující soubory. Festival Poláčkovo léto je z hlediska technického provozování představení i koncertů velmi náročným projektem, protože většina historických objektů je bez technologického vybavení, a je třeba je v jednotlivých prostorech instalovat. Zároveň je to však u většiny z nich jediná velká příležitost, jak tyto unikátní objekty smysluplně využít, oživit a zpřístupnit veřejnosti.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 15. listopad

Dnes má svátek Leopold

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete