Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Ponorka Victoria - výstava - Technické muzeum v Brně

16.10.2012 - 30.04.2013 Brno

Motto:"Člověk s novým nápadem je blázen, dokud nemá úspěch."Mark TwainTechnické muzeum v Brně se po velké výstavě Petra Nikla, kterou uspořádalo v loňském roce , opět vrací k výtvarnému pojetí techniky výstavou grafika, sochaře a pedagoga Rudiho Lorenze, držitele Ceny města Brna v oboru užité umění za rok 2008.Ponorka Victoria je projekt, který představuje soubor objektů, reliéfů, obrazů a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Technické muzeum v Brně, Purkyňova 105
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Motto:
"Člověk s novým nápadem je blázen, dokud nemá úspěch."
Mark Twain

Technické muzeum v Brně se po velké výstavě Petra Nikla, kterou uspořádalo v loňském roce , opět vrací k výtvarnému pojetí techniky výstavou grafika, sochaře a pedagoga Rudiho Lorenze, držitele Ceny města Brna v oboru užité umění za rok 2008.

Ponorka Victoria je projekt, který představuje soubor objektů, reliéfů, obrazů a skulptur, které jsou nejen okouzlující svým jasně vizuálním surrealistickým pojetím, ale navíc jsou z větší části prezentovány jako daktylní předměty, jež jsou tímto přístupné i pro nevidomé návštěvníky muzea. Autor je jedním z nemnoha současných umělců, který svou tvorbu přizpůsobuje vjemovým schopnostem nevidomých a slabozrakých.

Jeho objekty jasně odrážejí poetickou osobnost  Rudiho Lorenze a tvůrčí fantazii, kterou uplatňuje v nesmírné hravosti s materiály a tvary již predikovanými, aby z nich poté vytvořil zcela nový svět, který máme šanci objevovat.

Zveme tedy všechny malé i velké děti na palubu ponorky Victoria, aby podobně jako na stránkách knih Julese Verna a ve filmech Karla Zemana objevili nové světy!

Hlavním pilířem téměř čtyřicetileté tvorby laureáta Ceny města Brna v oboru užité umění – Rudi Lorenze zůstává hravé hledání s důrazem na multisenzorické vnímání světa.

I když je jeho umělecký pohled nezaměnitelný – v prostorových i plošných výpovědích – tedy zcela originální, právě proto, že vystavuje na půdě Technického muzea v Brně, lze jej dát do určité souvislosti s filozofií malíře a ilustrátora Kamila Lhotáka. Radost a oslava vítězství ducha nad hmotou, ale také vymaňování se z područí přetechnizovaného prostoru – člověk těží z výdobytků vědy a na straně druhé paradoxně devastuje.
Umělec Rudi Lozenz na své cestě lodí, vznášedlem, ponorkou, letadlem, na křídlech motýlích, v horkovzdušném balonu - hledá v paralelní říši fantazie opravdový harmonický řád – souznění, bezpečí, mír, pohodu, opírajíce se prožitky z dávné i blízké, reálné i surrealistické minulosti, aby je zaznamenal v obrazech, kresbách, básních, aby je zašifroval do objektů prostorových.

Nadchne se pro mosazný obří šroub, přisuzujíce mu roli královské koruny, takovým způsobem, že vnímavý divák uvěří této transformaci, příjme takovou hru plnou poezie a humoru – schválí takto vyslané poselství. Pochopí, že lze o důležitých věcech komunikovat i mimoverbálě, pomocí uměleckého jazyka.
Stoprvní autorská výstava "Ponorka Victoria – dětem od 0 do 100 let" s podtitulem "Některé odtajněné listy z deníku Ponorky Victoria" je toho citlivým dokladem.

Otevřeno:

úterý–neděle 9–17 hodin

Ceny vstupného:

základní vstupné, včetně Panoramy - dospělí 100,- Kčzlevněné vstupné, včetně Panoramy - vizte slevy 50,- Kč

Do objektu Technického muzea v Brně, Purkyňova 105 je možné zakoupit tzv. Rodinné vstupné a to ve výši:

1 dospělý + 2 děti 150,- Kč1 dospělý + 3 děti 200,- Kč2 dospělí + 1 dítě 200,- Kč2 dospělí + 2 děti 225,- Kč2 dospělí + 3 děti 260,- KčPlatí pro děti 6-15 let. Každé další dítě zaplatí zlevněné vstupné.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Veletrh PRODÍTĚ - Brno

04.03.2021 - 07.03.2021
Brno

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 24. leden

Dnes má svátek Milena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete