Statistika našeho portálu

  • 88 576 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Pražský festival nezávislých filmů 2018

05.08.2018 - 08.08.2018 Provozovatel Kino Lucerna Vodičkova 36 110 00 Praha 1

Pražský festival nezávislých filmů (Prague Independent Film Festival – PIFF) potřetí otevírá své dveře 5.srpna. Během 3 dnů budou moci návštěvníci a obyvatelé Prahy shlédnout to nejlepší ze světa moderní kinematografie.Pražský festival nezávislých filmů se již potřetí uskuteční v kině Lucerna, které se nachází v srdci našeho hlavního města. Letos láká návštěvníky  rozmanitostí filmových žánrů a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Provozovatel Kino Lucerna Vodičkova 36 110 00 Praha 1
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Pražský festival nezávislých filmů (Prague Independent Film Festival – PIFF) potřetí otevírá své dveře 5.srpna. Během 3 dnů budou moci návštěvníci a obyvatelé Prahy shlédnout to nejlepší ze světa moderní kinematografie.Pražský festival nezávislých filmů se již potřetí uskuteční v kině Lucerna, které se nachází v srdci našeho hlavního města. Letos láká návštěvníky  rozmanitostí filmových žánrů a stylů.
 
Festival bude zahájen nezávislým americkým snímkem "I May Regret", jehož režie se ujal Graham Streeter, oceňovaný režisér a kameraman z Los Angeles. Jedná se o napínavé drama o komplexních vztazích mezi postarší dámou a její zdravotní sestrou. Graham Streeter plánuje svůj další film natočit v řadě evropských měst, včetně Prahy a zve všechny, kteří mají zájem pracovat na jeho dalším filmu, aby se s ním potkali před samotnou projekcí "I May Regret".
 
Film "Ivanov” od ruského investora a režiséra Dmitryho Falkoviche je jemně autobiografickým příběhem o životě podnikatele, který se rozhodne opustit Rusko. Jedná se o expresivní art-housový snímek, ve kterém se režisér ujal role protagonisty.
 
Rumunský snímek "Octav", který natočil Serge Ioan Celebidachi, je poetickým vyprávěním o osmdesátiletém hudebníkovi, který se vrací domů po desetiletích strávených pryč a který vstupuje do nostalgického světa, ve kterém se momenty z jeho dětství prolínají se scénami ze současnosti.
 
Dokumentární film Herberta Goldera, "The Ballad of a Righteous Merchant”, vyobrazuje legendárního režiséra Wernera Herzoga při jeho práci na filmu z roku 2009 s názvem "My Son, My Son, What Have Ye Done?", který byl inspirovaný příběhem vraha Marka Yavorského. Golder je Herzogův přítel již přes 28 let a měl příležitost natočit Wernera během jeho práci na filmu. Golder také pomáhal se psaním scénáře k filmu "My Son, My Son, What Have Ye Done?”.
 
Dále je na festivalu k dispozici široký výběr krátkometrážních filmů a hudebních klipů.

 

 

PIFF je zahrnutý do seznamu Flight Network "30 evropskýchfilmových festivalů, o které v roce 2018 nechcete přijít".

Další akce v okolí

Mystic Sk8 Cup 2019 Praha

28.06.2019 - 30.06.2019
Mystic Skatepark…

První prázdninový víkend na konci června zažije Praha skateboardový festival Mystic Sk8 Cup 2019. Uvidíte nejlepší…

Festival Deziluze - Praha

28.06.2019 - 30.06.2019
Nový Brázdim

Festival Deziluze 2019: Známí i neznámí umělci, kamarádi, zábava. První prázdninový víkend ve znamení hudby, tance,…

Víno na Náplavce - Praha

29.06.2019 - 29.06.2019
Praha

29. června zavítá na pražskou Náplavku další akce z letošní série Vínečko festů.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 27. červen

Dnes má svátek Ladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete