Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Pražský festival nezávislých filmů 2018

05.08.2018 - 08.08.2018 Provozovatel Kino Lucerna Vodičkova 36 110 00 Praha 1

Pražský festival nezávislých filmů (Prague Independent Film Festival – PIFF) potřetí otevírá své dveře 5.srpna. Během 3 dnů budou moci návštěvníci a obyvatelé Prahy shlédnout to nejlepší ze světa moderní kinematografie.Pražský festival nezávislých filmů se již potřetí uskuteční v kině Lucerna, které se nachází v srdci našeho hlavního města. Letos láká návštěvníky  rozmanitostí filmových žánrů a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Provozovatel Kino Lucerna Vodičkova 36 110 00 Praha 1
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Pražský festival nezávislých filmů (Prague Independent Film Festival – PIFF) potřetí otevírá své dveře 5.srpna. Během 3 dnů budou moci návštěvníci a obyvatelé Prahy shlédnout to nejlepší ze světa moderní kinematografie.Pražský festival nezávislých filmů se již potřetí uskuteční v kině Lucerna, které se nachází v srdci našeho hlavního města. Letos láká návštěvníky  rozmanitostí filmových žánrů a stylů.
 
Festival bude zahájen nezávislým americkým snímkem "I May Regret", jehož režie se ujal Graham Streeter, oceňovaný režisér a kameraman z Los Angeles. Jedná se o napínavé drama o komplexních vztazích mezi postarší dámou a její zdravotní sestrou. Graham Streeter plánuje svůj další film natočit v řadě evropských měst, včetně Prahy a zve všechny, kteří mají zájem pracovat na jeho dalším filmu, aby se s ním potkali před samotnou projekcí "I May Regret".
 
Film "Ivanov” od ruského investora a režiséra Dmitryho Falkoviche je jemně autobiografickým příběhem o životě podnikatele, který se rozhodne opustit Rusko. Jedná se o expresivní art-housový snímek, ve kterém se režisér ujal role protagonisty.
 
Rumunský snímek "Octav", který natočil Serge Ioan Celebidachi, je poetickým vyprávěním o osmdesátiletém hudebníkovi, který se vrací domů po desetiletích strávených pryč a který vstupuje do nostalgického světa, ve kterém se momenty z jeho dětství prolínají se scénami ze současnosti.
 
Dokumentární film Herberta Goldera, "The Ballad of a Righteous Merchant”, vyobrazuje legendárního režiséra Wernera Herzoga při jeho práci na filmu z roku 2009 s názvem "My Son, My Son, What Have Ye Done?", který byl inspirovaný příběhem vraha Marka Yavorského. Golder je Herzogův přítel již přes 28 let a měl příležitost natočit Wernera během jeho práci na filmu. Golder také pomáhal se psaním scénáře k filmu "My Son, My Son, What Have Ye Done?”.
 
Dále je na festivalu k dispozici široký výběr krátkometrážních filmů a hudebních klipů.

 

 

PIFF je zahrnutý do seznamu Flight Network "30 evropskýchfilmových festivalů, o které v roce 2018 nechcete přijít".

Další akce v okolí

Severská filmová zima 2019 v Praze

14.02.2019 - 19.02.2019
Kino Lucerna

Festival severské kinematografie v kině Lucerna

Grand Restaurant Festival 2019 - Pr…

15.02.2019 - 28.02.2019
Praha - různá místa

Oblíbený gastronomický svátek všech labužníků.

Festival Milůj svůj život v Praze

15.02.2019 - 17.02.2019
MODRÁ ŠKOLA, Kupeckého…

Ve dnech 15.-17.2. 2019 se koná v pořadí již 54. mezinárodní festival duchovních a ezoterických směrů Miluj svůj život,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete