Statistika našeho portálu

  • 95 725 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Uvidíte v srpnu na jubilejním Open Air festivalu CIHLAFEST

21.08.2021 Slapy

Jubilejní ročník festivalu CIHLAFEST nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční v sobotu 21. srpna. Po roční pauze na dvou scénách v zahradách chráněného bydlení vystoupí od 11 hodin herci, hudebníci, žongléři a artisté. Návštěvníci se mohou těšit na koncert a workshop s FaraBandem, interaktivní prožitkové Divadlo fórum, velkolepé cirkusové představení Varieté Sociále v podání CIRKUS PACIENTO, divadelní spolek Riyo a jeho pásmo skečů, scének a někdy i písní. V 19.30 zakončí festival CIRK La Putyka svou premiérou novocirkusové kabaretní koláže Kabaret Dynamit.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Chráněné bydlení Slapy
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Praha-západ
Obec
Slapy

K letní prázdninové sobotě tento festival CIHLAFEST už prakticky neodmyslitelně patří. Zahrada Chráněného bydlení Fara v obci Slapy se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Přesně tak to bude i letos, kdy se na dvou scénách představí v sobotu 21. srpna herci, hudebníci, artisté a nabídnou návštěvníkům pestrou mozaiku kulturního programu. Letošní rok se mohou malí i velcí návštěvníci stát i součástí vystoupení a koncertů, v rámci workshopů se budou nacvičovat cirkusové kousky, divadelní představení i bubenická show. Vstupenky je možné získat ve zvýhodněném online předprodeji na akcecihla.cz/cihlafest. 

 

Večer bude patřit bravůrním artistickým výkonům profesionálního soboru CIRK La Putyka, který se představí v novocirkusové kabaretní koláži Kabaret Dynamit v režii Ethana Lawa, stálého člena Cirku La Putyka. Letošní premiérové vystoupení začne v 19.30 a publiku budou představeny současné a tradiční cirkusové výstupy, která jsou plná radosti z opětovného setkání artistů a diváků. Přijďte se nechat nabít na zbytek léta. Návštěvníci budou mít možnost vidět členy souboru Cirk La Putyka i výjimečné hosty světových jmen v přátelském artistním souboji mladší a starší cirkusové generace o váš potlesk. Zažijete elektrizující show, ve které smích střídá údiv a slzy úžas. Nebude nouze o smích i dojetí, budete chtít tančit a zpívat a nebude se vám chtít domů. Nechte se svést barvami, energií a hravostí!  

 

Po roční pauze je připraveno hravé vyžití a zapojení hlavně pro děti všech věkových kategorií. Již od desíti hodin si mohou užít workshop s velkými bublinami a vyřádit se ve výtvarných dílnách. Během dne bude k dispozici bazének a trampolína. Také divadelním představením budou předcházet workshopy, kde se z malých návštěvníků stanou profesionální herci, cirkusáci i bubeníci. Mezi divadly se již v 11 představí Divadlo Fórum s interaktivní, moderní pohádkou s výstižným názvem "Tak to prostě je!". Po poledni přijede CIRKUS PACIENTO se svým velkolepým cirkusovým představením Varieté sociale, kde bude možné vidět na vlastní oči opravdu exotická stvoření!  

 

O hudební zážitek a společné bubnování, do kterého se můžou zapojit jak malí, tak velcí, se od 16.00 postará FaraBand. Hudební seskupení FaraBand vzniklo na základě pravidelných muzikoterapií klientů chráněného bydlení Slapy. "Seskupení letos plánuje v rámci Cihlafestu zapojit i veřejnost. Tím by mohl vzniknout naprosto ojedinělý zážitek a prožitek” říká Petra Škorpíková, umělecká vedoucí a zpěvačka FaraBandu. A denním finišem bude od 17.00 oblíbený Amatérský divadelní spolek RiYo s pásmem scének a skečů z vlastní tvorby, které nazvali příznačně Bez_Sýtka (cenzurou neprosáté pásmo scének a skečů) aneb Mladí a neklidní prýští... 
 

Program se ještě rozrůstá a dolaďuje, tak se určitě vyplatí si aktuality zkontrolovat na https://www.akcecihla.cz/cihlafest/ 

Zvýhodněný předprodej vstupenek: https://www.akcecihla.cz/cihlafest/predprodej-vstupenek/ 

 

Kontakt na pořadatele: 

Soňa Cimalová-koordinátor, tel. 773 920 989, cihlavakci@portus.cz 

Dorota Šišková-komunikace s médii, tel. 731 037 512, propagace@portus.cz  

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 29. červenec

Dnes má svátek Marta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete