Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hornický skanzen Březové Hory

01.06.2013 - 01.09.2013 Příbram

Výstava platidel s vazbou na regionální historii a tradici stříbrorudního hornictví.Stříbro bylo dlouho nejvýznamnějším mincovním kovem a díky intenzitě dolování v Příbrami by se dalo říci, že kousek stříbrné rudy z příbramských dolů bychom v 19. století našli v každé peněžence po celé rakouské monarchii. Postupně se vedle kovových mincí stále více prosazovaly papírové bankovky a právě vývoj…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hornický skanzen Březové Hory důl Vojtěch
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Příbram
Obec
Příbram

Fotogalerie k článku

Výstava platidel s vazbou na regionální historii a tradici stříbrorudního hornictví.

Stříbro bylo dlouho nejvýznamnějším mincovním kovem a díky intenzitě dolování v Příbrami by se dalo říci, že kousek stříbrné rudy z příbramských dolů bychom v 19. století našli v každé peněžence po celé rakouské monarchii. Postupně se vedle kovových mincí stále více prosazovaly papírové bankovky a právě vývoj platidel, změny měnových systémů i četné reformy mapuje tato výstava.

Pozornost je rovněž věnována příležitostným příbramským ražbám, mezi které patří medaile z první poloviny 18. století propagující místní doly nebo zlatník ražený v roce 1875 na památku dosažení 1000 m svislé hloubky na dole Vojtěch. Mezi nejmladší exponáty patří "peníze" z  tábora nucených prací Vojna. Součástí expozice jsou i historické peněženky, železná pokladnice nebo autentický záznam o prvních papírových bankovkách z roku 1762.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete