Statistika našeho portálu

  • 91 048 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Prohlídky zámku s múzami barokní hudby - Zámek Loučeň

01.08.2012 - 03.08.2012 Loučeň

Srpen přichází na zámek Loučeň se zvukem cembala a lahodného sopránu. Od středy 1. srpna do pátku 3. srpna tu totiž můžete zažít speciální Prohlídky zámku s múzami barokní hudby.Ten, kdo dorazí na zámek Loučeň v prvních třech srpnových dnech, tedy od středy 1. 8. do pátku 3. 8., bude mít neskutečnou možnost výběru, jakým způsobem si prohlédnout a nechat se zasvětit do historického prostředí zámku…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Srpen přichází na zámek Loučeň se zvukem cembala a lahodného sopránu. Od středy 1. srpna do pátku 3. srpna tu totiž můžete zažít speciální Prohlídky zámku s múzami barokní hudby.

Ten, kdo dorazí na zámek Loučeň v prvních třech srpnových dnech, tedy od středy 1. 8. do pátku 3. 8., bude mít neskutečnou možnost výběru, jakým způsobem si prohlédnout a nechat se zasvětit do historického prostředí zámku Loučeň. Vedle klasických prohlídek, speciálních dětských prohlídek, čokoládových prohlídek a prohlídek s Bílou paní a rébusem, které spějí k odhalení 13. komnaty, totiž na zámku chystají v tyto dny, letos poprvé a zároveň naposledy, také Prohlídky s múzami barokní hudby.

"V barokním zámku Vás stylově pohladí barokní hudba. Zpěvačku s lahodným sopránem a mezinárodními zkušenostmi, hudebně vyškolenou v Mozartově rodišti Salzburgu, doprovodí jeden z nejlíbivějších a nejzámečtějších hudebních nástrojů, tedy cembalo," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek. Těžištěm hudebních vystoupení v rámci prohlídek zámeckých interiérů budou árie starých italských barokních mistrů Pergolesiho, Scarlattiho a Cassiniho.

Hudba zpestří Prohlídky s múzami barokní hudby během hodinové návštěvy zámeckých interiérů hned několikrát.

Stěžejní část hudebních přídavků se přitom odehraje v modře vytapetovaném hudebním salónu, kam v posledním desetiletí svého života chodíval opakovaně hrát Bedřich Smetana. "Návštěvníci si budou moci sednout do čalouněných křesel a pohovek, takže v tom, jak si hudbu na zámku vychutnávala dříve šlechta a jak si ji nyní vychutnají oni, nebude žádný rozdíl," tvrdí Jiří Senohrábek.

Prohlídky s múzami barokní hudby se budou v první při srpnové dny, tedy 1. - 3. 8., obvykle odehrávat vždy

o půl, počínaje 10.30 a konče 16.30 hod. Ve 14 hodin jsou na programu ve všechny uvedené dny také speciální dětské prohlídky, od 17 hodin pak prohlídka s ochutnávkou čokoládových pralinek. Návštěvníkům, kteří přijedou ve čtvrtek 2. srpna, obohatí výběr ještě tajemné prohlídky s Bílou paní, a to v 11.00, 13.00, 16.00 a dokonce i ve 20.30 hodin.

"Je velmi těžké vybrat si z tak široké nabídky. Já osobně ale vezmu začátkem srpna několik svých blízkých právě na Prohlídky s múzami barokní hudby. Ty se totiž, na rozdíl od tajemných, dětských či čokoládových prohlídek, nebudou opakovat a je možné se jich zúčastnit opravdu jen ve dnech 1. - 3. srpna," prozradil svoji jistou volbu Jiří Senohrábek. Při Prohlídkách s múzami barokní hudby se platí symbolický příplatek 50 Kč k běžnému vstupnému.

Umělecké působení talentované sopranistky a cembalistky na zámku Loučeň vyvrcholí v neděli 5. srpna od 14.30 hodin koncertem Hudební perly baroka v nádherném prostředí zámeckého kostela Nanebevzetí P. Marie, kdy k lidskému hlasu a honosnému klávesovému nástroji přibudou ještě housle a violoncello. Zhruba sedmdesátiminutový blok skladeb G. F. Händela, G. P. Telemanna či Claudia Monteverdiho završí několik renesančních árií. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Tato významná kulturní akce se uskuteční za podpory Rakouského kulturního fóra v Praze a Raiffeisenbank.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Vlasta Redl s kapelou - Nymburk

21.11.2019 - 21.11.2019
Tyršova 6

Koncert legendárního folkrockového barda Vlasty Redla

Adventní dílny v ZOO Chleby

24.11.2019 - 01.12.2019
ZOO Chleby, o. p. s.

Přivítejte adventní čas vlastnoručně vyrobeným a ozdobeným věncem. Srdečně Vás zveme na tradiční Adventní dílny v ZOO…

Svatomartinské hody - Kostelní Lhota

16.11.2019 - 16.11.2019
Kostelní Lhota

Letošní pátý ročník Svatomartinských hodů je tak trochu sváteční a ponese se ve znamení 30. výročí od Sametové…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 13. listopad

Dnes má svátek Tibor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete